Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Żenujący przelicznik albo wliczone januszowe. Żeby z 349$ zrobić 369 euro to trzeba mieć talent

 

Masz Ty w ogóle rozum? Poprawiłem  :rotfl:

349$ to jest czysta cena. Dolicz sobie do tego podatek, który w każdym kraju jest inny. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Masz Ty w ogóle rozum?

349$ to jest czysta cena. Dolicz sobie do tego podatek, który w każdym kraju jest inny.

Królewiczu - w USA także jest podatek od sprzedaży, nie tak wysoki jak w Europie, ale jednak. Także - sklep niby niemiecki, ale januszowe jak widać zapożyczone od nas.
Link to post
Share on other sites

Królewiczu - w USA także jest podatek od sprzedaży, nie tak wysoki jak w Europie, ale jednak. Także - sklep niby niemiecki, ale januszowe jak widać zapożyczone od nas.

Pisząc "czysta" miałem na myśli bez podatku Vat. Dolicz sobie VAT niemiecki i wyjdzie Ci cena.

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko że wszędzie indziej zbiera bencki od 2070S, ale kosztując od niego zdecydowanie mniej (plus).

Dla odmiany w metro dostaje bencki od 2060S.

Ogółem karta w cenie 2060S, o wydajności w przedziale 2060S/2070S (pomijam ewenement battlefielda, DICE zawsze umiało optymalizować gry czego nie powiemy o większości devów).

 

Wykres z opłacalnością mirki zerknijcie. 5700XT wraca u mnie do łask może, jako przeczekanie na ampere/navi (duże).

 

Na mindfactory już sprzedali 10szt referentów, mają po 419€. Masochiści xd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

5700XT ma rację bytu jako tania karta entry do 4K. I jak ktoś powie o RT w tej rozdzielczości to niech wsadzi sobie rt w... i zaszyje:rotfl: Bo tam to ze dwa 2080Ti są potrzebne.  :->

Dobra karta także do high refresh rate. Tam też RT nie ma racji bytu - za duży koszt wydajności a tytuły esportowe i tak go nie wspierają.

 

Do grania w 60fps (VA, IPS ze świetnymi parametrami) + max możliwa jakość obrazu pozostaje RTX 2070S, 2080S i 2080Ti. Tutaj zieloni wycierają nimi podłogę - dość mocno. 

 

Zaletą AMD jest że na monitorze z adaptiv sync (Philips 32' Momentum) mogę mieć jednocześnie wł. FreeSync i HDR, np. Resident Evil 2 (robi robotę z local dimming). Tymczasem g-sync + HDR działa tylko z monitorami G-sync (bez compatible), których praktycznie nie ma albo kosztują grube tysiące a nie jakieś plebejskie 2,3k pln).

 

Wyliczyłem sobie wg. cennika, który dostałem właśnie że za 2080 (S) musiałbym zapłacić 82% więcej, w zamian za +21% wydajności (2080 + 7% vs referent, imho uczciwy przelicznik). Znów pejsy mnie bolą na myśl o opłacalności. 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do 4k tylko 2080ti i nie ma tu mowy o żadnym entry po prostu nawet 2080 ssie w 4k a co dopiero słabsze karty

 

Chyba cię pomerdało. 2080 radzi sobie świetnie w wielu tytułach. A tam gdzie ci czegoś brakuje to sobie dajesz parę detali w dół, które zazwyczaj nic nie wnoszą. W większośc gier na 980M SLI, 1070 (laptopowym po OC) dało się bez problemu grać w 4K. Wiadomo, nie ultra. Ale rozumiem że dla niektórych dziwaków 4K to tylko na ultra. 

 

5700XT osiąga 60fps w 4K np. w Wolfie (70fps+), w GTA V jest lepszy od 2080 (osiąga 52,3fps na referencie), wiesiek w 4K na 44,1fps, BF V w 55fps... i to wszystko referent, który się gotuje i jest bez OC. 

A w gry takie jak Total War nikt nie gra na ultra (chyba że jest noobem), wiem to jako gracz serii TW, który przez dwa lata grał competetive... 

 

dsadaspng_qsnanpe.png

Uzasadnij dopłatę 80% (względem 5700XT, dla którego policzyłem cenę 439€ zamiast 419€ które obecnie są [referenty], a cena zaraz spadnie na 399€). Za cenę 2080S przyjąłem 800€ (699 + 100€ za dobrego AIB jak Trio, Strix, AMP Extreme jak zwykle). 

 

Wyniki z pclola. 

 

Mając freesync w zakresie 35-60 lub 40-60 dla g-sync na momentumie nie sadze by 20% za +80% ceny (co jest wielkim G w 4K) miało sens.

A 2080Ti jest w ogóle nie opłacalna pod względem perf per €. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

 

 

Sugerujesz się tymi pseudo testami?

 

To są dwa oddzielne zdania. Jedno jest odpowiedzią do kolegi powyżej, drugie jest komunikatem, że już oficjalnie wstawiono artykuł - gdzie widzisz, że czymś się sugeruję (a szczerze, to nawet ich nie przejrzałem - wolę zagraniczne serwisy).

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chyba cię pomerdało. 2080 radzi sobie świetnie w wielu tytułach. A tam gdzie ci czegoś brakuje to sobie dajesz parę detali w dół, które zazwyczaj nic nie wnoszą. W większośc gier na 980M SLI, 1070 (laptopowym po OC) dało się bez problemu grać w 4K. Wiadomo, nie ultra. Ale rozumiem że dla niektórych dziwaków 4K to tylko na ultra. 

 

5700XT osiąga 60fps w 4K np. w Wolfie (70fps+), w GTA V jest lepszy od 2080 (osiąga 52,3fps na referencie), wiesiek w 4K na 44,1fps, BF V w 55fps... i to wszystko referent, który się gotuje i jest bez OC. 

A w gry takie jak Total War nikt nie gra na ultra (chyba że jest noobem), wiem to jako gracz serii TW, który przez dwa lata grał competetive... 

 

dsadaspng_qsnanpe.png

Uzasadnij dopłatę 80% (względem 5700XT, dla którego policzyłem cenę 439€ zamiast 419€ które obecnie są [referenty], a cena zaraz spadnie na 399€). Za cenę 2080S przyjąłem 800€ (699 + 100€ za dobrego AIB jak Trio, Strix, AMP Extreme jak zwykle). 

 

Wyniki z pclola. 

 

Mając freesync w zakresie 35-60 lub 40-60 dla g-sync na momentumie nie sadze by 20% za +80% ceny (co jest wielkim G w 4K) miało sens.

A 2080Ti jest w ogóle nie opłacalna pod względem perf per €. 

 

44fps przestań się wygłupiać, poniżej 60FPS to nie gra. Wiem jak to działa wiem jak to wygląda nie potrzebuje testów z sieci, dawno to wszystko już odczarowane. 4k = 2080ti chyba ze zadowala Cie zchodzenie z detalu lub niski fps

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

44fps przestań się wygłupiać, poniżej 60FPS to nie gra. Wiem jak to działa wiem jak to wygląda nie potrzebuje testów z sieci, dawno to wszystko już odczarowane. 4k = 2080ti chyba ze zadowala Cie zchodzenie z detalu lub niski fps

 

Wiesz że wiele detali wielkie g daje (są niezauważalne) a zabija wydajność w 4K? Od kilku lat mam ekrany z 4K i miałem 120hz, 144hz jak i 165hz i umiem odpowiednio dopasować ustawienia.

 

Wszystkie te testy są na referencie, który miał skatowane turbo przez temperatury, plus brak OC... Pare FPS na dobrym szafirze dojdzie. I może Strixie, jak znów go nie wykastrują...

 

Poza tym przy freesync/g-sync czy mam 60fps czy 50fps to jest mało odczuwalne, chyba że w szybkim fps jak BF, CS, DOOM. Ale we wszystkich tych grach to nie problem...

 

Weź pod uwagę że w pre-setach ULTRA, na których testowano jest wł. bezsensownie antyalising, który zabija tonę fps... AA na wysokim PPI zabija tylko ostrość obrazu oraz fps - a nie wygładza...

Link to post
Share on other sites

Wiesz że wiele detali wielkie g daje (są niezauważalne) a zabija wydajność w 4K? Od kilku lat mam ekrany z 4K i miałem 120hz, 144hz jak i 165hz i umiem odpowiednio dopasować ustawienia.

 

Wszystkie te testy są na referencie, który miał skatowane turbo przez temperatury, plus brak OC... Pare FPS na dobrym szafirze dojdzie. I może Strixie, jak znów go nie wykastrują...

 

Poza tym przy freesync/g-sync czy mam 60fps czy 50fps to jest mało odczuwalne, chyba że w szybkim fps jak BF, CS, DOOM. Ale we wszystkich tych grach to nie problem...

 

Weź pod uwagę że w pre-setach ULTRA, na których testowano jest wł. bezsensownie antyalising, który zabija tonę fps... AA na wysokim PPI zabija tylko ostrość obrazu oraz fps - a nie wygładza...

 

Mamy po prostu różne oczekiwania, co za tym idzie się nie dogadamy. Zaraz dojdziemy do tego że  w sumie na 1060 też pograsz w 4 jak zjedziesz wszystko na dół i będzie te parę klatek ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...