Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Docelowo RT powinno działać jak to demo Quake. Wszystkie 3 efekty, albo całe oświetlenie leci po RT albo tak czy siak dalej trzeba ogarniać po staremu.

no puki co to ten Quake zagrzewa do czerwoności nawet 2080ti z dropami i to pokazuje tak ta technologia została wdrożona, byle szybko i byle móc się tym pochwalić... Ale tego typu działanie okazało się marketingowo strzałem w 10...
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem AMD, nauczone doświadczeniem z Vega, tym razem przewidziało kontrę ze strony NV - taką samą jak z 1070 Ti. Dlatego do końca nie wiadomo nic o cenach sklepowych, nawet przecieków nt Navi nie ma jakoś typowo dużo (jak na 3 dni przed premierą sklepową). Poza tym pamiętajmy, że cały czas mowa o referentach - czyli korekta ceny może pójść w każdej chwili, szczególnie że kart na półeczkach sklepowych jeszcze nie ma.

Link to post
Share on other sites

Poczekajmy zatem Panowie, co pokaże ten miesiąc. Będzie się można jakoś do tego ustosunkować,

 

Powiedzcie mi - bo nigdy nie miałem GPU z "turbiną" jakiej kultury pracy można spodziewać się po takim referencje 5700XT? działa to pół-pasywnie? rzeczywiście jest to aż taka porażka jak każdy to maluje?

 

Zdaje się że, "Klientów" na crossfire z tego GPU chyba nie ma wielu?(czy się mylę)...  a mimo wszystko AMD postawiło znowu na tego typu rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Poczekajmy zatem Panowie, co pokaże ten miesiąc. Będzie się można jakoś do tego ustosunkować,

 

Powiedzcie mi - bo nigdy nie miałem GPU z "turbiną" jakiej kultury pracy można spodziewać się po takim referencje 5700XT? działa to pół-pasywnie? rzeczywiście jest to aż taka porażka jak każdy to maluje?

 

Zdaje się że, "Klientów" na crossfire z tego GPU chyba nie ma wielu?(czy się mylę)...  a mimo wszystko AMD postawiło znowu na tego typu rozwiązanie.

 

 

nie wiem jak w przypadku AMD ale jedno 1080 aero jest głośniejsze od 4x2080ti z custom LC :)

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

290X w turbinie nadawał się tylko do nakładania ciekłego metalu. Wiem, bo sam robiłem. Była tragedia... a po takim zabiegu co najwyżej temperatury były przy 85*c+ bez throttlingu zamiast 95*c + throttle.  :(

Co innego jak później dorwałem Szafira Vapora  ^^ to była świetna karta. 

Link to post
Share on other sites

Te karty ogólnie były znane z wysokich temperatur, przeleciał mi przez ręce 290x Matrix od Asusa i też 80+ na niej to była norma.

Mi przeleciało kilka modeli Sapphire R9 290X i 290 w wersji TriX. Karty dość chłodne jak na 290x i 290 bo 70-72C. 

Link to post
Share on other sites

Ogółem seria 400 i 500 jest beznadziejna. Według mnie ze wszystkich kart tylko nitro+ 570 i 580 się do czegokolwiek nadają. Nawet STRIX nie ma chłodzenia vrm... co jest żenadą! Pomijając brak drugiego gniazda zasilania przy takim TBP.

 

A karty takie jak fatboy... błagam. Po godzinie wziąłbym młotek i zatłukł tego wyjca. :|

Nitro+ 580 przynajmniej kręci się do tego 1515MHz core + 2200Mhz Vram (przy 2250 w grach takich jak crysis czy shadow of war raz na parę godzin może wtedy pamięć sypnąć artefaktem, a ja uznaje tylko 200% stabilność). 

 

Pytanie jak będą kręcić się 5700XT. Spodziewałbym się tego że poszli w stronę nvidii, czyli rozpocznie się losowa walka z zegarami by wymaksować turbo...

Link to post
Share on other sites

Ogółem seria 400 i 500 jest beznadziejna. Według mnie ze wszystkich kart tylko nitro+ 570 i 580 się do czegokolwiek nadają. 

Miałem kartę XFX RX 480 8GB GTR @ 1338/2000Mhz i pod względem kultury pracy to moim zdaniem najlepsza konstukcja. 

Bez żadnego UV karta po zabawie z krzywą trzymała ~72C przy 1100-1250rpm 

Godzinna rozgrywka w BF1 na maksymalnych detalach. 

 

A karty takie jak fatboy... błagam. Po godzinie wziąłbym młotek i zatłukł tego wyjca. :|

To chyba nie miałeś RX 580 Armor. 

Bez żadnej zabawy karta notuje w Wiedźminie 3  ~90C i 3400rpm  :roll:  :roll:  :roll:

Wiem, że na karcie jest pasta do wymiany ale nie ruszam .

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

To chyba nie miałeś RX 580 Armor. 

Bez żadnej zabawy karta notuje w Wiedźminie 3  ~90C i 3400rpm  :roll:  :roll:  :roll:

Wiem, że na karcie jest pasta do wymiany ale nie ruszam .

 

Co do 480 fatboya może i na tamte standardy tak. Chociaż w porównaniu z 580 i poprawionym Nitro+ oraz obecnym fatboyem 580 (który tez odstaje od poprawionego nitro) to i tak jest bieda.

Co do MSI Armor, nie jestem ich fanem (serii armor). W dodatku MSI jest bardzo mało na rynku, szczególnie w przypadku serii 500 - ach to całe NPP... 

 

U mnie po OC (sygnaturka, +1500MHz + 2250Mhz)) karta nie przebija obecnie 73-74*c (w lato). Bez kagańca fps oczywiście.

Wentyle mam ustawione na max 1500rpm. No należy wziąć pod uwagę że konstrukcyjnie karta z trochę wyższym rpm może być cichsza. Jedynie mam wątpliwości co do pasty na szafirze ale nie ruszam ze względu na gwarę, i tak niedługo przesiadka na nową. 

A 580 ma wyższe tdp, power limit no i różnica taktowania względem 480. 

 

Porównując chłodzenia/wersje na kartach AMD do tych z nvidii, jestem w stanie zaakceptować tylko Nitro+ (RX500). Reszta to tani szrot i badziew, wrzucony po taniości. Producenci dają dużo lepsze chłodzenia na karty zielonych. Sam podwójny standard Strixa w przypadku Asusa daje do myślenia. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

zapomniałeś o PULSIE którego to chłodzenie nie wiele się różniło od NItro+ (+1 heatpipe i trochę większe wymiary) 

 

Nie całkiem. Różnica jest zauważalna, szczególnie przy OC (1.2v, 1,25v czyli 1500-1540Mhz).

W dodatku miała ona chyba tylko 1 złącze zasilania z tego co pamiętam, tak jak strix.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...