Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

 

 

Różnica jest zauważalna, szczególnie przy OC (1.2v, 1,25v czyli 1500-1540Mhz).

 

z tym nie polemizuję bo miałem co prawda przez chwilę Nitro + ale nie robiłem OC. (czy robiłem ale po łepkach? już nie pamiętam)

 

 

 

W dodatku miała ona chyba tylko 1 złącze zasilania z tego co pamiętam

 

Tak, ale to ile złącz zasilania ma dana karta nie determinuje jej wydajności, tu chodzi o rozłożenie obciążenia zasilania.

Jeśli kreślarze od Szafirowych uznali że 8pin wystarczy - to ja truly, madly, deeply... w to wierzę, bo co jak co ale kilka w rekach miałem i własnie Szafirowe cechowała imo najlepsza jakość wykonania.

Link to post
Share on other sites

z tym nie polemizuję bo miałem co prawda przez chwilę Nitro + ale nie robiłem OC. (czy robiłem ale po łepkach? już nie pamiętam)

 

 

Tak, ale to ile złącz zasilania ma dana karta nie determinuje jej wydajności, tu chodzi o rozłożenie obciążenia zasilania.

Jeśli kreślarze od Szafirowych uznali że 8pin wystarczy - to ja truly, madly, deeply... w to wierzę, bo co jak co ale kilka w rekach miałem i własnie Szafirowe cechowała imo najlepsza jakość wykonania.

 

A i owszem że nie determinuje wartości - w stocku.

Przy OC w kwestii modelu RX 580, który ma wyższe TDP od 480 jest to ważne pod względem OC. 

W przypadku OC 580 Pulse byłby problem, bowiem PCI-E musiało by zassać sporo prądu.

Po OC z +v pobór prądu możemy zrównać spokojnie z 590, ok. 225w (75w dla PCI-E oraz 150w dla zewn. gniazda). Dochodzi też kwestia podwyższonego power limitu. Ogółem szukając karty by dotrwać do navi/super długo myślałem nad pulsem i nitro+, by ostatecznie nie mieć wątpliwości. :P 

 

Model Pulse nie służy do mega oc, ma backplate, ma chłodzenie na vrm (zawsze jakieś) - po prostu dobra tania karta, która przeznaczona jest do pracy w stocku.

Link to post
Share on other sites

 

 

Model Pulse nie służy do mega oc, ma backplate, ma chłodzenie na vrm (zawsze jakieś) - po prostu dobra tania karta, która przeznaczona jest do pracy w stocku.

 

Może rekordów OC ją nie pobijemy ale lata spokojnie na ustawieniach Nitro+ SE (przynajmniej Rx 580 pulse którą miałem).

 

Co do reszty twojej wypowiedzi - no cóż, ciężko nie przyznać Ci racji jeśli komuś zależy na hardcorowym OC to Nitro+ ma większy potencjał, tylko tutaj wchodzimy już na temat minimalnego zwiększenia wydajności kosztem znacznego zwiększenia TDP...

Link to post
Share on other sites

Co do reszty twojej wypowiedzi - no cóż, ciężko nie przyznać Ci racji jeśli komuś zależy na hardcorowym OC to Nitro+ ma większy potencjał, tylko tutaj wchodzimy już na temat minimalnego zwiększenia wydajności kosztem znacznego zwiększenia TDP...

Powiem ci szczerze że tylko tak się wydaje. Po prostu przesuwamy suwak nie o 1cm tylko o 2cm. Cała sztuka darmowej wydajności. Po prostu większy power limit, większe taktowanie oraz większe napięcie i gotowe, nic nie trzeba się bawić za specjalnie, procedura taka sama jak w Pulsie. Większe TDP jest wyrównywane przez lepsze chłodzenie (bilans zerowy).

Szkoda natomiast że kupując szafira, losujemy pamięci różnych producentów, mi się nie przyszczęśćiło i tak jak mój kolega z EVGA 1070 FTW2 mam mikrony - z tym że na Szafirze mam 75mhz więcej od niego (miał większego pecha).  %-)  

Warto też wspomnieć że często dopłata do Nitro+ względem Pulsa była mocno symboliczna, dla tego imho Nitro+ ma większą value per €. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Nie możemy być przecież gorsi niż jakieś Espaniole.... szczerze to własnie tych okolic wydajnościowych się spodziewałem, jeśli będzie to szło w parze z dobrą ceną to tragedii nie ma.


poza tym "The review was conducted with early drivers, as explained in the screenshot below. Apparently, these drivers do not even support overclocking. Hence, the results may not correspond to the final performance."

Link to post
Share on other sites
nowa nazwa, wydajność 2017 rok.

 Zobacz sobie na steam jakie karty są najpopularniejsze - średnia półka. GTX1050-1070 to jest ponad 40% rynku. Wszystkie nowe RTXy mają razem ok. 3%. I teraz zastanówmy się co jest dla AMD ważniejsze: zadowolenie promila ludzi z highendu czy zarobienie kasy na najbardziej dochodowym midendzie i prawdopodobnie z czasem opracowanie konkurencji dla Nvidii w wyższym segmencie.

 

Swoją drogą te testy na bmk są chyba spierdzielone, wyniki trochę za płaskie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Benchmarku co to się stanęło

 

Ooo sławna się strona robi na światowych portalach. Na guru3d.com też już test.

 

Wracając do gpu - no lipa. Zresztą jak zawsze ostatnio - w zasadzie ten co kupił 2060 (i wyżej) może spać spokojnie i śmiać się dookoła. Gdyby choć cena była fajna - to czego nie, ale ... :cry:


 

 

nawet za 100$

 

Za tyle wziąłbym choćby aby się pobawić dla testu. (myślę, że nawet od razu dwie) :)

Link to post
Share on other sites

dla mnie bez RT to te karty są mocno przeterminowane. Taka ciekawostka dla fanów ale kupić bym nie kupił nawet za 100$.

A jak dla mnie karty z RT są przedterminowane. Mało gier, w dodatku w większości są to gry, które mnie nie interesują.

Ktoś w ogóle zrobił kiedyś ile co kosztuje w karcie graficznej albo w procku. Krzem jest tak masowy, że kosztuje psie pieniądze

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
A jak dla mnie karty z RT są przedterminowane.

 

 

Że przedterminowane to bajka, "Taka ciekawostka dla fanów". ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zanim ta technologia zostanie na dobre zaimplementowana (a nie szczątkowo) to obecne RTXy z SUPER włącznie i tak tego nie udźwigną lub efekty będą marne...  więc przesiadka na kolejną nowszą generacje będzie nieunikniona.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

ktoś w bmk beknie

 

Może zwykły ludzki błąd, zmieniali stronę, może się redaktorowi źle kliknęło - zamiast zapisz, to publikuj :menda:, a może jest inaczej - kto to wiedzieć może.

 

 

 

karty z RT są przedterminowane

 

i tak i nie. Technologia w sumie stara jak grafika komputerowa, wprowadzenie efektów opartych o TR w czasie rzeczywistym do gier w komputerach domowych jest bardzo dobrym pomysłem. Jest powiew świeżości w grafice, a że nie jest to może jeszcze tak wydajne jak powinno być - przyjdzie na to czas (ale już teraz też umila oko).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...