Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

 

 

gdyby ta karta kosztowała 5k mniej

 

Ja to napiszę tak: "gdyby ta karta kosztowała maksymalnie 5000zł" - słuchaj 5k zł to i tak mocno ponad 1000 "jełro i dullarow" to za kartę graficzną - powtarzam kartę graficzną - do zastosowań domowo / rozrywkowych i tak chyba mocno wystarczy.

 

Co innego zastosowania Pro, Data Center - tam się liczy to inaczej, choć nawet tam jest jakaś górna granica (nieprzekraczalna).

Link to post
Share on other sites

Różne są portfele i różne priorytety. Liczba osób o zarobkach na poziomie powyżej  miliona złotych rocznie to w samej Polsce 25 tysięcy (dane z 2017). Wiadomo, nie każdego z nich interesuje w ogóle sprzęt komputerowy, ale na pewno jest jeszcze kilka razy tyle osób które może i nie zarabiają 90 tysięcy miesięcznie, ale za pół wypłaty by titana kupili. Na zachodzie takich jest jeszcze więcej.  Serio uważacie, że nie ma rynku na taki produkt nawet jeżeli chodzi o zastosowania nieprofesjonalne? 

Link to post
Share on other sites

I co w tym byłoby złego gdyby za kilka generacji było mnie stać tylko na odpowiednik 1050, jeżeli dawał by radę komfortowo grać w dobrej jakości i 4k? Serio musicie mieć zawsze topowy model? Titan to nie model dla mas, tylko właśnie towar luksusowy. Kupując golfa za 80k zł też płaczecie, że topowe A8 kosztuje 800k i że to patologiczna cena za samochód? A jak ktoś kupuje jako narzędzie pracy to po prostu musi się kalkulować. Zostając w porównaniu do samochodów - zestaw ciężarowy też kosztuje kilka razy tyle co osobówka - jakoś firmy transportowe kupują, a nie wożą palet passatami kombi, czyli samochodami na rynek konsumencki tylko dlatego, że są tańsze.

Link to post
Share on other sites

Sory za OT ale właśnie zamówiłem sobie aktualizację platformy, coby RTX nie mówił że ma słabych kolegów w obudowie :) Mam nadzieję że będzie wszystko śmigać.

 

084447423b14.jpg

 

spoko zestawik ale brałem Atx nie Matx. Pamięci te same.

Link to post
Share on other sites
Nie wiem co ja tam wczoraj po nocy naklikalem

 

Może te 500zł sobie dołóż do i9 9900K?  - ja bym tak zrobił, zawsze na dłużej spokój, a i +10 do respektu na dzielni (i forum :menda: ).

 

 

Dobra pomijając całe te pierdoły IT, przydałoby się złożyć Wam życzenia na te święta. Niech będzie tak komputerowo:

 

adnz2uzb0yxd.jpg

 

Kodzik, gdyby sobie ktoś skompilować i odpalić zechciał.

// C xmas  
#include <stdio.h> 
#include <stdlib.h> 
#include <time.h> 
#include <unistd.h> 
  
#define RefRate 40000 
#define randomness 5 // high means less random 
  
void clrscr() 
{ 
    system("@cls||clear"); 
} 

void printRandLeaf() 
{ 
    char leaftypes[5] = { '.', '*', '+', 'o', 'O' }; 
    int temp = rand() % randomness; 
    if (temp == 1) 
        printf("%c ", leaftypes[rand() % 5]); 
    else
        printf("%c ", leaftypes[1]); 
} 
  
void triangle(int f, int n, int toth) 
{ 
    int i, j, k = 2 * toth - 2; 
    for (i = 0; i < f - 1; i++) 
        k--; 
    for (i = f - 1; i < n; i++) { 
    for (j = 0; j < k; j++) 
            printf(" "); 
  
        k = k - 1; 
        for (j = 0; j <= i; j++) 
            printRandLeaf(); 
        printf("\n"); 
    } 
} 
  
void printTree(int h) 
{ 
    int start = 1, stop = 0, diff = 3; 
    while (stop < h + 1) { 
        stop = start + diff; 
        triangle(start, stop, h); 
        diff++; 
        start = stop - 2; 
    } 
} 
  
void printLog(int n) 
{ 
    int i, j, k = 2 * n - 4; 
    for (i = 1; i <= 6; i++) { 
       for (j = 0; j < k; j++) 
            printf(" "); 
       for (j = 1; j <= 6; j++) 
            printf("#"); 
  
        printf("\n"); 
    } 
} 
  
int main() 
{ 
    srand(time(NULL)); 
    int ht = 6; 
    printf("\n*********MERRY XMAS*********\n\n"); 
  
    while (1) { 
        clrscr(); 
        printTree(ht); 
  
        printLog(ht); 
        usleep(RefRate); 
    } 
  
    return 0; 
} 

 

Najlepszego :D

Edytowane przez EXT_1
Link to post
Share on other sites

Też już o tym myślałem, jednak za te pieniadze wole nabyc ssd nvme. Ja tylko gram więc i9 i tak bym nie wykorzystał. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Wyłącz podpis TT / jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Sory za OT ale właśnie zamówiłem sobie aktualizację platformy, coby RTX nie mówił że ma słabych kolegów w obudowie :) Mam nadzieję że będzie wszystko śmigać.

 

084447423b14.jpg

 

jeśli chodzi o wybór procesora to spartoliłeś.

 

Przy okazji odnośnie 9700K. Ile czasu mu dajecie jak czkawki  w 8600K :)

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3407-intel-i5-9600k-cpu-review-vs-2700-2600-8700k

 

już odpady typu  6/6 lecą na pysk. 9700k za jakiś czas czeka to samo.

 

 

 

z kupnem i9 idą od razu większe wydatki bo trzeba na prawde solidną płytę i chłodzenie, ten 9700k będzie mu tyle służył co 4790k, tego może być pewien
  

 

jasne. Prędzej i7 8700k przeżyję  więcej na rynku niż  i7 9700k. Nie twierdzę, że to zły procek. Ale przesiadka z 4/8 (2014r.)  na 8/8 (2018r.)  to jak zamienić siekierkę na kijek. Ale to nie moje małpy i nie mój cyrk.

 

Sorry ale wolałbym kupić na  amd 8/16  grając na rozdziałce 2560x1440 / 3440x1440 niż "to coś" 8/8 kupować. 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...