Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

A ja głupi myślałem, że to gejmplej jest ważny

 

Oczywiście ze gameplay jest najwazniejszy.

 

Do dziś ciskam w tak stare tytuły jak Defender of the Crown czy Bruce Lee na emulatorze C64 i bawię się lepiej niż przy np. Darksider III które mogę se opalić w 4K :)

Link to post
Share on other sites

Ja po przejściu z fHD na 2K największą różnicę zauważam w CSie - tam ważna jest precyzja co do pixela, ciężko mi zrozumieć ludzi którzy grają w 720p mając monitor o wyższej rozdzielczości. W grach single player różnica 1080p vs 1440p IMO nie jest aż tak duża, przynajmniej w moim przypadku. Jasne w 4K różnica będzie juz dużo większa ale okupiona też ogromnym spadkiem wydajności.

Myślę że na chwilę obecną najlepszym kompromisem pomiędzy wyglądem/płynnością/ceną jest 1440p 144Hz 

 

Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój :)

Najważniejsze, żeby gry wychodziły fajne, żeby było w co pograć.

 

Wracając do tematu... Jest sens wymienić 1080TI na RTX2080 dopłacając 1300 PLN?

Czy to bez sensu?

 

Kusi mnie... ale to chyba jednak bez sensu... chociaż chciałbym znaleźć argument za :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie - wymiana z 1080 TI ma sens tylko na RTX 2080 TI. Ale tylko jeżeli masz monitor 4K. Bez efektów ray tracingu (w na razie aż jednej grze, do tego miernej...) da się żyć. nie do pominięcia jest też kwestia 8 vs 11 gb vram'u. Za 1300zł lepiej kupić szybsze pamięci albo dopłacić do lepszego procesora :)

 

Przyszła faktura korygująca z Xkom - dziś zamawiam 9900K. Wysoka komisja orzekła że nie wbijałem gwoździ moim felernym 9700K i mam środki do dyspozycji. Mam nadzieję że do weekendu przyjdzie.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój :)

Najważniejsze, żeby gry wychodziły fajne, żeby było w co pograć.

 

Wracając do tematu... Jest sens wymienić 1080TI na RTX2080 dopłacając 1300 PLN?

Czy to bez sensu?

 

Kusi mnie... ale to chyba jednak bez sensu... chociaż chciałbym znaleźć argument za :)

Dałbyś 1300 zł za brak jakiejkolwiek różnicy, chyba że masz na myśli wersję Ti.

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites

Rtx dobrze się kręcą co do k0zik wg mnie nie opłaca się, 4 fps więcej za 1300 zł nie najlepszy deal jak już chcesz zmieniać to na 2080ti ale jeżeli grasz w full hd to pieniądze w błoto, dlss i rt to też przynajmniej na razie pic na wodę, nvidia chwali się tymi technologiami od września a mamy jedną grę słabo obsługującą rt i nie obsługującą (jeszcze) dlss. Zostań na 1080ti a generację 3xxx w 7nm kupimy za dwa lata z nowym monitorem xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...