Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

No jest du*a - 4,9GHz @1.32V i temperatura podchodzi pod 90C na OCCT bez AVX. Cooler dociśnięty dobrze, pasta TG Kryonaut (czy jak tam się to pisze...). Chłodzenie raczej ok (4790K @4,8 @ 1,29V w grach miał około 70C w strestestach 85 ale wiadomo Hasswele do najzimniejszych nie należały), w obudowie prawie każde możliwe miejsce montażowe zajęte wentylatorem 140mm @700rpm.... Nie wiem co jest grane :(

 

5,0 na 1,35 V było niestabilne i był już srogi piekarnik.

 

Bios pierwsze co zrobiłem to zaktualizowałem do najnowszego ze strony MSI.

 

 noctua nh-d15s , zmieniłem ze starego macho które pamiętało jeszcze 2500k. Buda R5 2x nawiew front, 1 nawiew dół i jeden tył.

 

Tu na ustawienia stock, wszystko auto w biosie 3E40SxH.jpg

zrobie jeszcze na 49

 

 

edit:

 

1.250v , llc lvl5

 

gCn8ewz.jpg

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Pobawiłem się load line callibration i temperatury wróciły do normy (1.35V nie przekracza 80 stopni w stresstestach). Niemniej jednak 5GHz niestabilne nawet na 1,4V ( 2 i 6 rdzeń się wysypują).

 

Zostawiam 4,9 @ 1,345 V - temperatury w grach do 65C. Ja to mam kur... szczęście do CPU. :(

 

I sorry za spam w wątku.

Link to post
Share on other sites

Pobawiłem się load line callibration i temperatury wróciły do normy (1.35V nie przekracza 80 stopni w stresstestach). Niemniej jednak 5GHz niestabilne nawet na 1,4V ( 2 i 6 rdzeń się wysypują).

 

Zostawiam 4,9 @ 1,345 V - temperatury w grach do 65C. Ja to mam kur... szczęście do CPU. :(

 

I sorry za spam w wątku.

 

a dałeś offset na avx ?

Link to post
Share on other sites

Jak dam offset na Avx to automatycznie w każdym programie spada taktowanie do tej wartości z offsetu - nie wiem dlaczego. Teraz mam zostawione na auto.

 

Podaj programy zobaczę może mam i też sprawdzę, mam avx offset na 3 ustawiony.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zostawiam 4,9 @ 1,345 V - temperatury w grach do 65C. Ja to mam kur... szczęście do CPU
 

 

weź wymień tego starucha Thermalright Macho rev. B na coś konkretnego noctua. Sam posiadam dziadzia Macho rev. B i będę za jakiś czas składał blaszaka i nie wyobrażam sobie, żeby mi dmuchał 6,5 letni cooler na nowym procku.

Link to post
Share on other sites

 

 

polecał

 

Ja już od lat przestałem się sugerować jakimikolwiek poleceniami, artykułami (przynajmniej tymi rodzimymi) - bo mam swoje powody.

 

 

No dobra, kończy się ten rok, czy dobry, czy zły niech każdy sobie odpowie, więc postanowiłem złożyć życzenia jako autor tego tematu dla w nim uczestniczących. Na święta wstawiłem coś typowo z IT, ale nikt tematu nie pociągnął dalej (myślałem, że na forum IT będzie więcej ludzi kodujących itd), więc teraz prosto i bez podtekstów komputerowych.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2019

 

ma9v2loaiiol.jpg


Sam się odmeldowuję i zostawiam temat pod Waszą opiekę. Pa :D

Link to post
Share on other sites

Cooler nówka sztuka kupiony w tym roku (techLipton) polecał :) Problem temperatur się rozwiązał, po prostu procesor jest do d......

 

 avx offset ustawiłem na 0, bo jak odpaliłem occt to też zrzucało zegar o ten właśnie offset, ale temp mam takie same jak w prime95 czyli w okolicach 60c, niestety pewnie tak jak piszesz kiepska sztuka się Tobie trafiła, może da się wymienić ?

Link to post
Share on other sites

Potrzymam z pół roku i kupię 9900K jak wyjdzie nowa seria Inteli i ludzie będą swoje wyprzedawać a tego padalca sprzedam (uprzedzam złośliwych - zawsze w aukcji piszę o potencjale OC procesorów które sprzedaje i dam niższą cenę niż średnia rynkowa). Już mi się nie chce teraz procka wyjmować i odsyłać. Poza tym zostałbym bez jakiegokolwiek kompa a na to sobie pozwolić nie mogę.

 

Jak już spamujemy na całego to w kwestii ewentualnej wymiany chłodzenia (raczej se daruje ale może..) - pchać się w jakieś AIO czy postawić na sprawdzone rozwiązania powietrzne??

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-se-am4-1131044/

Link to post
Share on other sites
Jak już spamujemy na całego to w kwestii ewentualnej wymiany chłodzenia (raczej se daruje ale może..) - pchać się w jakieś AIO czy postawić na sprawdzone rozwiązania powietrzne??

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-se-am4-1131044/

 

Macho jest jednym z wydajniejszych chłodzeń. Zmiana nawet na D15 nie wiele zmieni, urwiesz dosłownie kilka stopni. Jak już wymieniać to na dobre AIO albo LC złożyć.

Link to post
Share on other sites

Będzie pumping iron :D Zanim 1070/ti/1080 nie znikną z półek to dostępność 2060 będzie z nieznanych powodów niska ;) A na premierę Navi cena zleci o 20-30 $ i będzie walka jak o ogień.

 

Z innej beczki: widzieliście wydajność 2060 w Wolfie 2?

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_nastepca_gtx_1060_dogania_gtx_1080?page=0,14

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...