Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

który ma jednak parę wad... zapowietrza się jak diabli i pompka potrafi umrzeć nawet pomimo stałego podłączenia do 12v

 

i jeszcze skąpy czas gwarancji 36mc-y na tego loopa, nie powiedział bym że to rozsądne chłodzenie  :/

 

gdzie reszta producentów AIO daje GW co-najmniej 60mc-y Corsair / Celsius, następnie Kraken 72mc-y,

 

już nawet chińczyk za małe pieniądze po re-brandzie daje 60mc-y tzw. Navis

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jeżeli brałbym aio to nzxt/corsair, a co myślicie o zakupie aio i specjalnego szkieletu do gpu i podłączyć? Może powróćmy do kart i rtx w tym temacie xD

 

do AIO chcesz GPU podłączyć? daj spokój, ciecz będzie ciepła, może zagotujesz :D

 

najlepiej zbudować porządnego customa

rgbHomepageBanner.jpg

 

wymaga to niestety dokształcenia się,

na szczęście w necie jest na ten temat dużo informacji, także znajdziesz pomocnego forumowicza do konsultacji

 

 

żeby nie robić offa, EKWB ma już fajne bloczki na RTXy 2080 / 2080Ti

https://www.ekwb.com/shop/water-blocks/vga-blocks/full-cover-for-nvidia-geforce/geforce-rtx-20x0-series

Link to post
Share on other sites

Wg mnie Ray tracing na odpowiednim poziomie będzie jak na razie tylko w BF V. EA i Dice zaliczyło sporą wpadkę marketingową co się odbiło na sprzedaży i teraz będą chcieli dodać nowinki typu RT. Inni wydawcy nie będą mieli takiej motywacji jak na razie - szczególnie, że udział rtxów na rynku raczej szybko nie wzrośnie

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie chcę by padła :P nie życzę nikomu by nowa karta za kupę hajsu umarła... Oby wszystkie rodzynki, które miały umrzeć już umarły i nie było takiego cyrku w przyszłości. A nvidia niech zadba w przyszłości o quality control bo mamy rok 2018 i regress jakościowy nie jest mile widziany...

Tak samo mi padły trzy 980M (3300-4000zł/szt). Wszystkie wymienione na gwarancji...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Do tańszych modeli prawie zawsze gorsze cewki ładują, 
kupowanie droższych RTX2070 za prawie 3000 zł - dla mnie mija się z celem, lepiej dołożyć do RTX2080
 
generalnie jest to skandaliczne zachowanie producentów, praktykują to już od ~20 lat, przynajmniej do 200fps karty nie powinny wydobywać tych piszczących dźwięków, a lepsze modele myślę że do ~300fps powinny wytrzymać
 
 

Firma XFX chyba jako jedyna, sprzedaję grafiki, od średniej półki w górę z tzw. premium cewkami,
które nie wydają tych durnych dźwięków, niestety sprzedają tylko RADEONY (...)
b6bb6efdf5e7e.png

montowałem / testowałem 40x Radeonów RX580 8GB GTS XXX do koparek i żaden z nich nie piszczał  :]

Link to post
Share on other sites

Jak padnie to ci wymienią na szybkości i tyle. Od tego masz gwarancje. 

Średnio mi się taki pomysł podoba. Co tak właściwie jest przyczyną tego, że padają? Skoro jedna padnie po tygodniu, to dlaczego druga nie miałaby paść po miesiącu? Skoro robione są tak samo, to dziwne byłoby, gdyby miały nie paść inne.

 

Składam komputer nie do siebie, więc nie chciałbym wymieniać karty 10 razy.

Edytowane przez devtrack
Link to post
Share on other sites

A myślisz że jak kupisz kartę Czerwonych to na 100% będzie sprawna?? Błąd może każdemu się zdarzyć - a to przerwana ścieżka na płytce drukowanej, a to wadliwa kość pamięci itp. Najważniejsze że tak jak kolega Dodo - poszedł do sklepu z uszkodzoną kartą i wyszedł ze sprawną. Nie ma co rozdmuchiwać paniki.

 

Sam pracuję w kontroli jakości i wychwycenie absolutnie wszystkich błędów i wad niestety nie jest możliwe. Można mieć skuteczność 99% ale nigdy nie 100% :)

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-titan-rtx-premiera-karty-dla-profesjonalistow-cena-i-specy.html

 

Ciekawe o ile wydajniejsza będzie od 2080TI :) 12k zł to już nawet taki fantasta jak ja za GPU nie wybuli:)

Link to post
Share on other sites

Ale ta cena względem Titana V... ehh... do łba strzeliło... 1600-1749 USD byłoby ok względem 2080Ti biorąc pod uwagę GDDR6 a tutaj to chyba CEO sobie wyznaczył budżet na veyrona pokrytego czystym złotem.  :o

No ale nie ma co się dziwić, z drugiej strony jest to karta semi-pro.

Ale o ilość VRAM zadbali, tutaj na b. duży plus. 

Link to post
Share on other sites

Ja tam za BF V podziękuje... Jak zobaczyłem u kumpla jak lecący samolot sam się naprawia ... :) Mże być raytracing do kwadratu i tak tego badziewia nie kupię. I jeszcze konieczność posiadania aplikacji szpiegowsko/zamulającej Origin....

Link to post
Share on other sites

Właśnie zainstalowałem sobie na bocznej ścianie nawiewający powietrze na kartę graficzną wentylator 140mm @600rpm. Temperatury karty po oc nie przekraczają 62 C i boostuje o dodatkowe 15MHz wyżej :) Średnio boost na poziomie 2050 MHz na rdzeniu w grach. Sumarycznie wydaje mi się również że jest ciszej (dodatkowy wentylator za wiele nie hałasuje a karta pod obciążeniem nie rozpędza tak wiatraków jak przed operacją)

 

Dla mnie bajka jak na 39,99zł inwestycji :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...