Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Ja mam jeszcze takie pytanko, organizacyjne: dlaczego posty siejące gó**o-burzę dostają plusy, a np post próbujący rozwiązać problem natury technicznej nie?

 

@Dodo:

Robiłeś update bios - doczytałem się, że w F6 są zmienione timingi DDR6 - może to jest klucz do rozwiązanie tego migotania?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nvflash tylko nie w wersji 5.527.0 (przynajmniej u mnie spowodowała bardzo duży problem - wywaliła się po oczyszczeniu eeprom - całe szczęście, że umiałem temu zaradzić - bo karta poszłaby na serwis)

 

Lub tak jak Ci pisałem AORUS ENGINE - tam masz gdzieś info o karcie i autoupdate (ja nie ufam takim rozwiązaniom - więc uważaj)

 

Bios i soft znajdziesz tu - KLIK

nVFlash tutaj - KLIK

 

Na wszelki wypadek zrób back obecnego biosa - x:\nvflash64 --save nazwa.rom lub zapisz przy pomocy gpu-z

Edytowane przez EXT_1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja sie zastanawialem nad zmiana platformy i kupna nowej karty przy okazji.  Widze ze warto jednak zostac jeszcze przy GTX1080. Wspolczuje wszystki, ktorych problem nowych RTX dotyczy. Mam nadzieje, ze sie wszystko wyjasni i dostaniecie zwrot albo porzadne karty w zamian. Z uwaga bede sledzil temat.

Link to post
Share on other sites
To już nie pierwsza wtopa firmy Micron, GTX1070 miał podobny problem, ~3 miechy po premierze: https://pclab.pl/news71708.html

 

 

W 1070 bios był spitolony i był problem z OC. Tych sytuacji i problemów z rtx'ami 2xxxx nie ma nawet sensu porównywać.

 

Ale wracając do tematu...

 

...Turing jest potrzebny do wprowadzenia RTX do gier, ale ta generacja jest ogólnie cienka jak du*a węża. Skok wydajności za mały, cena za wysoka, karty reklamowane rzeczami, których nie ma na rynku. No wypisz wymaluj ostatnie highendowe Radeony. Oczywistym jest też, że jak się kupuje teraz, to lepiej już kupić tego Turinga niż pójść w Pascala, chyba że cena tego drugiego jest zauważalnie niższa. RTX 2080 będzie więc sensowniejszy w podobnej cenie do GTX 1080 Ti. Problem w tym, że ostatnio to karty z serio 70 doganiały Ti, i nie były do tego potrzebne jakieś sztuczki w postaci DLSS, którego działanie też jest śmieszne (znaczy, jak już będzie gdziekolwiek działać)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

@joker5513

Jak się czyta twoje komentarze to widać obraz taki: "Nie ważne że Wam padły karty, nie ważne że innym padły karty, mi jeszcze nie padła to nie macie prawa krytykować".

 

joker się za bardzo spina. Myśli, że mu wszyscy życzą, żeby mu się karta ... :D On chyba nie chce widzieć problemu, który jest i fakt faktem jest, że karta nie musi walić błędami zaraz po zakupie...

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ależ @Dżokerku, niech Ci działa jak najdłużej i jak najlepiej - szczerze życzę, serio. Poza tym "Ętuzjasta" nie musi iść w Turinga, SLI z 1080 ti z tego co wiadomo bardzo fajnie śmiga przy dobrym procku więc najnowszy zielony skok na kasę wcale nie musi być musem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ext_1 było już - wiadomo że 416.16 są jakieś dziurawe, szybko wyszły 416.34 i zaraz po nich łatka do sterów https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4736

 

tu jest porównanie najnowszych z tymi starymi 399 https://www.youtube.com/watch?v=fhkZjpfFBLQ

 

wyniki równe albo ciut lepsze na nowych sterownikach

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc sądzicie że każda karta ma artefakty? Pisałem przecież że moja jest w porządku, chyba że nie potraficie zrozumieć tekstu pisanego?

To już nie można śmiać się z ludzi, którzy kupują rzeczy niesprawdzone albo w preorderach? :). To jakaś mowa nienawiści? Naruszenie strefy komfortu?

Edytowane przez Presidente
Link to post
Share on other sites

Patrzcie, już byłem nastawiony na 2070, a tu takie jaja. No ale nic, kolejny raz zdrowy rozsądek uratował mnie być może przed problemami i potwierdziła się zasada by nie kupować nic w preorderze, lub świeżo po premierze. 

 

Poczekam aż skończą się te beta testy, może przy okazji jak hype przerodzi się w hate to popyt i tym samym ceny polecą w dół. A na razie muszę dać znać swojej 970, że jeszcze trochę ze mną pobędzie i ma czasami nie robić głupot. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...