Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

@mutissj

znalazłem film yt gość pokazuje jakiś konwerter z zasilaniem usb, myślicie że da radę? 

 

kup GTX1080Ti, ma DVI_D i jest wydajniejszy od RTX2070, lepiej na tym wyjdziesz

 

ja tak zrobiłem, przecież nie będę płacił pół_tysiąca złotych za jakiś konwerter..

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Nie, a to dlatego że nazwa nie ma moim zdaniem żadnego znaczenia. Jaka jest różnica między 1070 ti a 1080 (że tak je porównamy w uproszczeniu przez pryzmat pamięci?) Poza tym serio wierzysz że sama tylko zmiana GDDR5 na 5X da nagle karcie 10-15%? Bo ja myślę, że nie. Moim zdaniem to nadal wyciskanie ludziom tego samego chipu, na tej samej pcb, z takim samym limitem prądowym tylko z kilkoma nowymi kostkami.

 

Czyli tak jak pisałem = kotlet.

Link to post
Share on other sites

 

 

to nadal wyciskanie ludziom tego samego chipu,

 

tu nic się nie zmienia

 

ale 1060 to bardzo udany chip
 

 

Panowie, jak ten sam jak w 1060 do tej pory był Pascal GP106, a w wersji z gddr5x będzie GP104, czyli ten sam co w 1070, 1070ti i 1080. Fakt, że przycięty tak, że liczba jednostek wykonawczych pozostaje bez zmian, ale nie jest prawdą, że to ten sam rdzeń.

Źródło: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_po_cichu_wprowadza_gtx_1060_z_pamieciami_gddr5x 

 

Podejrzewam, że uzysk gp104 jest na tyle dobry, że bez sensu dla NV jest produkować równolegle gp106 i gp104 i po prostu odpuścili produkowanie słabszych, tylko zaczną obcinać gp104 na które popyt na pewno spadł po premierze turinga (jakie by jego ceny nie były to wielu się zdecyduje na 2070, czy 2080 zamiast kupić 1080). Dorzucili do tego trochę szybsze pamięci i refresh gotowy. 

 

Dla mnie nie ma problemu, skoro cena bez zmian i nie wciskają ciemnoty, że to nowy model. Tak jak @@MiK, uważam, że skoro zostawili nazwę, to nic złego w drobnej modyfikacji na plus, w przeciwieństwie do tego co czerwoni planują zrobić sprzedając rx480 pod trzecią już nazwą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

a w wersji z gddr5x będzie GP104

 

Tego na 100% jeszcze nie wiadomo. Z drugiej strony jak już tną gp104 to mogliby pociąć tak, aby zrobić np 1060Ti i dać mu trochę więcej niż gp106 + szybsze pamięci. Wtedy to by jakoś wyglądało :)


a o 1060 opartym na gp104 było już pisane w sieci bardzo dawno (rok, albo i wcześniej)

Link to post
Share on other sites

Zapoznaj się z tym tematem :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/273288-gtx-1080ti-zakup-karty-na-allegro-2800z%C5%82/

 

od siebie dodam, że dzięki mutissj dałem sobie spokój z MSI 1080Ti gaming X, a jedzie już do mnie Asus 1080Ti Strix ROG :)

ja tam wolę 3 GB Vram więcej niż zwiększoną wydajność o  5% + Ray'a zwłaszcza że mnie interesuje 3440x1440

 
Link to post
Share on other sites

chyba mnie przekonałeś, wezme 1080ti uzywke na gwarancji, tylko pytanie czy zasilacz 550W Antec EDGE wystarczy?

 

twój zasilacz ma mocną linię 12V, na pewno bez OC wystarczy,

 

przy okazji obczaj test mojej konfiguracji watomierzem (sygnatura) :

https://i.imgur.com/4r3g1v2.png

Link to post
Share on other sites

Tzn jakas wersje oc mogę spokojnie brac?

Oczywiście myślę że przy oc procka+ karty wyszło by około 500w wiec spokojnie możesz krecic porcka i brac 550w. Wg mnie nie opłaca się kręcić karty graficznej bo daje to niewielki efekt średnio 5% a karty strasznie zaczynają się grzać. Osobiście polecam xtreme edition od aorusa bardzo fajna karta pod wzgledem temperatury i kultury pracy. Polecane wersje to również rog strix i gaming x trio chyba najlepsza 1080ti tylko ciężko ją dostać używaną w sensownej cenie.

Link to post
Share on other sites

Napiszę tak : Gdyby 2080 posiadał 11 GB Vram to bym się nie zastanawiał, ale zaraz będą gry co zapchają Vram i będą spadki (RE7 Biohazard zjadał całe 6GB z 980Ti na ultra w 3440x1440 - w kilku opcjach zjechałem tak żeby było chociaż 5,5GB Vramu wykorzystanego.

Edytowane przez DAN1984
Link to post
Share on other sites
ale zaraz będą gry co zapchają Vram

 

Nie będą. Wystarczy zejść z ultra na wysokie i można grać. A różnicy nawet nie widać w FHD/1440. 

 

Obecnie najbardziej rozpowszechnione jest 2GB vram (23.3%) a dopiero co 10 użytkownik posiada 8GB. Nie wspominając o 4 czy 6. 11GB posiada 2% graczy. 

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...