Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

EEtam. Mało ludzi przepłaciło zdrowo za V64 która wypadała zazwyczaj gorzej od 1080 bo pokazywała przewagę w Vulcanie? Mało to ludzie napisali jakie to AMD będzie oh i ah jak się dx12 upowszechni? I co? I G.... Kilka gierek może to potwierdziło, ale jakieś 95% nie. 

 

Tutaj jest podobnie - 2070 w normalnej sytuacji wypada dobrze, bo lepiej niż 1080 - niestety trzeba trochę zapłacić. Dostaniemy za te dodatkowe pieniądze kartę za słabą do RTX, ale za to wypadającą w Vulcanie lepiej od 1080ti, a po wykorzystaniu DLSS zysk wydajności jeszcze dodatkowo mocno wzrasta. Ile gier to wykorzysta? Nie wiem.

 

Wiem natomiast, że sugerowana cena 2070 to 2300zł, tyle też wynosi sugerowana cena na msi Armor (ulepszony względem serii 1XXX). Jeszcze nie tak dawno ludzie płacili tyle za nowe 1070, albo biedowersje 1080. Ba, wielu kupowało V64 za ponad 3k nie tak dawno i twierdziło, ze to super karta za te pieniądze, bo vulcan i te sprawy. 2070 bije ją na głowę w normalnej sytuacji, a w vulcanie wcale nie odstaje - i jakoś nikt nie płacze, ze AMD złe, bo Vega droga, tylko ciągłe czytam jak to RTX drogie i do niczego. Czy aby za bardzo się niektórzy nie zapętlili w psioczenie na NV?

 

Nie to, żebym jakoś specjalnie NV bronił, bo karty mogły by być tańsze, ale z drugiej strony lepszej alternatywy nie ma - jak będę wymieniał 970, to jeżeli nic się nie zmieni na pewno na 2070, bo stojąc przed wyborem pokoparkowe 1080ti albo nowe 2070 za te same pieniądze raczej nie będę się w starą kartę pakował. No chyba, że trafi się fajna 1080 za 1300-1400zł z gwarancją to kupię używkę, bo to mimo wszystko byłoby sporo taniej, a do fhd i tak starczy. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

Obecnie promowane jest na każdym kroku 4k

 

4K dla pc to jakieś 1.4%. 

 

 

 

nie ma na rynku ŻADNEJ karty graficznej pozwalającej komfortowo grać we wszystkie bieżące tytuły w tej rozdzielczości.

 

 

Zjedz z detalami w dół i gtx 1080 daje radę. 

Link to post
Share on other sites

@Wojciech

 

Stawiam na opcję z ostatniego zdania :D Kupiłem właśnie pokoparkową V64 w tych kwotach (fakt = referent, ale jeszcze 2 lata gw), może wspomniany skok wydajności w Vulkanie zachęci dev'ow do częstszego sięgania po te biblioteki?

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Jeszcze Wolfenstein który w testach pokazuje jego potencjał. Tak czy siak nie ma konkurencji, to i ceny wysokie. Popyt jest tak duży, że w tematach takich jak ten ludzie psioczą całymi dniami, a karty i tak schodzą po zawyżonych cenach zanim jeszcze zjadą do hurtowni. Ludzie tygodniami czekają na 2XXX i nie zanosi się by podaż miała przewyższyć popyt na tyle by ceny spadły. Ledwo się małe zapasy zrobią na półkach i cena drgnie o 200zł w dół, to znowu wszystko będzie wymiecione przez ludzi którzy chcą kupić tylko czekają na jakikolwiek spadek cen.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Taki ma:

 

gocuppnlm6h4.jpg

 

 

 

czy ta wersja myślicie warta zainteresowania?

 

Jako karta TAK, ale w połączeniu z ceną, napiszę Ci tak - sam lubię drogie i nowe zabawki, ale jednak umiem zachować umiar :)


Wracając do 2070 i literek "A"

 

Edytowane przez EXT_1
Link to post
Share on other sites

Tylko po co? O ile sobie przypominam 1060 była w 2 wersjach mem (8000 i 9000) jakoś te szybsze pamięci nie wpływały specjalnie na jej wydajność.

 

To też niestety jasno pokazuje, że nieprędko pojawi się Turing dla ludu (czyli 2060, 2050 itd), a co za tym idzie pewnie mało będzie softu dla RT.

Edytowane przez EXT_1
Link to post
Share on other sites

Nie jest potwierdzone, ale już dano widziałem jakieś obrazki, gdzie pisało gtx przy 2060 i 2050.

 

 

 

i tak miały być bez rt,

 

Może to i lepiej, bo rt już w 2070 wydaje się sądząc po liczbach na styk, ale fajnie by było, gdyby wyszła 2060 w normalnej cenie i miała wydajność chociaż na poziomie mocnej 1070, a tu łatanie starego chipa :(


Link to post
Share on other sites
Tak wiem, jestem

 

No zaskoczyłeś mnie :roll:, ale brawo :)

 

Pochwal się sprzętem jak już wszystko zainstalujesz.

 

MSI Armor czy Gigabyte windforce

 

To bardzo podobne chłodzenia (ze wskazaniem na Gigusia). Ja osobiście miałem parę razy gigusie i zawsze dobrze wspominam (serwis też).

Edytowane przez EXT_1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie testuje Gigabyte Windforce OC i karta wydaje sie dość ciepła ( 74 stopnie w AC Origin 1440p Ultra High ) , z drugiej strony to jest niesłyszalna więc nie ma tragedii , jakość wykonania o niebo lepsza niż w przypadku 970gtx w tej samej wersji która miałem wcześniej ( zakrzywienia laminatu ). Co mnie mocno rozczarowało to zawartość pudełka , nic kompletnie poza samą kartą i płytą DVD z driverami , nawet się na extra adapter do PCI power nie szarpnęli . Jak dla mnie to przesadzona oszczędność biorąc pod uwagę cenę urządzenia.

Edytowane przez Arekko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...