Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Kilka więcej informacji o padających RTX (problem dotyczy głównie kart Founders edition i modelach innych firm bazujących na referencyjnym PCB - co nie ukrywam trochę mnie pocieszyło) i kończące się zapasy GTX 1080 TI (jak ktoś ma dylemat RTX 2080/ GTX 1080 TI to lepiej się pospieszyć).

 

 

Dodatkowo pisałem do Xkom - 60 miesięcy gwarancji obowiązuje dla mojej karty, przez 60 miesięcy do Xkom można zgłaszać RMA. W przypadku sprzedaży należy z kupującym spisać umowę i prawa gwarancyjne przechodzą na niego. Mam nadzieję że z gwarancji nie będzie jednak trzeba korzystać :) Póki co się nie przejmuje i gram :)

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

. W przypadku sprzedaży należy z kupującym spisać umowę i prawa gwarancyjne przechodzą na niego. Mam nadzieję że z gwarancji nie będzie jednak trzeba korzystać :) Póki co się nie przejmuje i gram :)

 

Możesz coś więcej napisać na ten temat ? jak taka umowa ma wyglądać jaka ma być treść ? umowę taką trzeba spisywać  tylko w przypadku gdy gwarancję prowadzi sklep ? czy w przypadku gwarancji samego producenta również trzeba taką umowę spisywać ? Sam kupiłem używkę GTX 1080 Ti od Gainwarda i w razie czego lepiej wiedzieć. 

Link to post
Share on other sites

Tak do końca to nie chciałbym żeby sprawa ucichła - dla dobra poszkodowanych - niech im karty w trymiga wymieniają na sprawne!

 

@shakal 84 - napisali mi że stroną do której mam zgłaszać ewentualne zażalenia i problemy z kartą jest Xkom, nie mam kontaktować się z Zotac'iem. Obowiązuje gwarancja 5 lat (tak jak te rozszerzone warunki Zotac'a po zarejestrowaniu karty). W umowie spisanej z kupującym mają być tylko moje dane osobowe, dane osobowe kupującego, numer seryjny karty i nazwa modelu, data.

 

Tyle się dowiedziałem po mailu do Xkom. I nie ukrywam że satysfakcjonują mnie te warunki :) Za 5 lat raczej i tak tej karty nie będę już posiadał, ale łatwiej się sprzeda z długą gwarancją.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Tak do końca to nie chciałbym żeby sprawa ucichła - dla dobra poszkodowanych - niech im karty w trymiga wymieniają na sprawne!

 

wymienić wymienią od tego jest gwarancja

fajny test 2070

Edytowane przez r1023
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odpaliłem dzisiaj na pierwsze 30 minut AC Odyssey - przy moim OC w 4K Ultra z wyłączonym AA i "wolumetrycznymi chmurami" na very high od biedy trzyma 60 fps ze spadkami w okolice 55. Zobaczymy jak będzie później....

 

procesor miejscami 100% użycie. Trzeba się psychicznie powoli szykować do zmiany platformy. Mam nadzieję że wytrzymam do Q1 2019 - może się ceny Inteli uspokoją...

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taka ciekawostka odnośnie sprzętu do RT.

 

Otóż ten maleńki chip (przystosowany do urządzeń mobilnych nawet) ma 6GRay/s, a ile mają karty RTX?  %-)  I to wszystko ładne lata wcześniej :)

 

1-630.466213303.jpg

 

źródło

 


No i jeszcze takie jajeczka:

 

Quake2 w wersji RT na 2080Ti bez algorytmów AI odpowiadających za redukcję szumu (tak mi się wydaje przynajmniej)

 

 

Dla porównania dwa lata temu (nawet ponad) na starszych GPU działało to tak:

AMD FirePro W8100	49.3 fps
NVIDIA Quadro K6000	32.8 fps
GeForce GTX 960	        31.1 fps
AMD FirePro W7100	29.3 fps
GeForce GTX 680	        22.1 fps

i wyglądało mniej więcej tak

 

(linki, bo będzie bardzo długiiii post inaczej :) )

https://youtu.be/VjTlYY-isho
https://youtu.be/kqFWiyYZzig
https://youtu.be/Bi1XJ9q1lGo

Tu jeszcze na Titanie Xp

https://youtu.be/x19sIltR0qU

Fajnie? - znaczy NIE :P

Edytowane przez EXT_1
Link to post
Share on other sites

Zgodnie z art.13 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej udzielenie kupującemu gwarancji następuje bez odrębnej opłaty, przez oświadczenie gwaranta, zamieszczone w dokumencie gwarancyjnym lub reklamie. W takim oświadczeniu powinny być określone obowiązki gwaranta i uprawnienia kupującego w przypadku, gdyby właściwość sprzedanego towaru nie odpowiadała właściwości wskazanej w tym oświadczeniu.

Konsumentowi przysługują dwie drogi reklamacji. Do producenta (gwarancja) i do sklepu (rękojmia).

Konsument wybiera jak zgłosza reklamację. Oczywiście nie można reklamować tej samej wady i tu, i tu.

 

 

Najważniejsze, że jest uregulowana ustawowo, czyli nie zależy od czyjegoś widzimisię.

Można żądać naprawy, wymiany lub zwrotu pieniędzy, ale pod pewnymi warunkami, np. zwrot pieniędzy dopiero jeśli naprawa, czy wymiana nie jest możliwa.

Musiałbym poszukać szczegółów.

 

 

Reklamację można zgłaszać przez sklep i większość z nich przyjmie ją jako gwarancyjną (producenta). Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że reklamujemy z rękojmi.

 

Jeżeli jest model dostępny to wymiana jest możliwa... więc na start wymiana. Co do rękojmi i gwarancji. Powoływanie się na warunki gwarancji ma tylko wtedy uzasadnienie jeżeli obie strony PODPISAŁY warunki gwarancji... co dzieje się rzadko. Powoływanie się na rękojmię w dużym skrócie oznacza: "Kupiłem produkt który przez 2 lata musi być w stanie spełniać swoją funkcję. Określona wada ukryta uniemożliwia to więc powołując się na prawo do rękojmi reklamuję niedotrzymanie warunków umowy (umowy pt. ja płacę za towar który ma robić to i to)" Nie oznacza to jednak że można sobie żądać określonego rozwiązania. Można oczywiście zasugerować satysfakcjonujący nas sposób rozwiązania sprawy (np zwrot pieniędzy) ale w przypadku dwóch pierwszych zgłoszeń to sklep/producent decyduje.

 

 

Wykaz padlin rtxów, obecnie zamknięty do edycji następnej:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BHwsdI5cCaUUQu0vRtHgGDGrG-3Vf7_b82KX_lZ4-9M/edit#gid=216338597

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Najgorzej z gwarancją mają Ci co kupili RTXY do wodowania cieczą 

 

nowe bloki założone, plomby zdjęte i karta zdechła po 2-3 tygodniach  :wariat:

 

i co wałek z reklamacją? 6,000 zł w plecy... albo 12,000 bo SLI (NVLink) się zachciało :D

 

Link to post
Share on other sites

Trzeba by @Gosu zapytać na kanale, ale on chyba zdążył zwrócić zanim mu bloki wodne przyszły. Jak widać zatem pod LC tylko Evga :D

 

A tak przy okazji rzucę testem BF5 z TPU:

https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Battlefield_V/4.html

 

RTX 2070 za V64 @1080p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...