Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

1 godzinę temu, janek20 napisał:

Poza tym nie interesuje mnie cs2. Już mało który single player mnie potrafi zainteresować.

CS2 single player? :o 

 

1 godzinę temu, janek20 napisał:

poza tym nie każ mi sobie przypominać jakieś durne komentarze z purepc.

Odnosilem sie do komentarza Sebastiana, redaktora naczelnego. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Rebelmind napisał:

CS2 single player? :o 

Grając z randomami na drugim koncie na poziomie ratingu ~5000, czyli taka powiedzmy podłoga :D to takie samo wrażenie można odnieść :D tam 3/4 graczy myśli że to single player :D i gra jakby to było single player :rotfl: Może myślą że ci co gadają do mikro to jakieś lepiej oskryptowane boty z czasów Podbot z 1.6 :D

 

voice_enable 0 i do przodu :menda:

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Leminairre napisał:

Intele zostają dla świadomych userów

... o ugruntowanym tech-światopoglądzie ;) 

 

13 minut temu, wid3l3c napisał:

Może myślą że ci co gadają do mikro to jakieś boty z czasów ZBoT z 1.6 :D

 

Ja tam nie wiem ale coś tam im ciągle cyka i przeważnie jakaś blać, to już wolę boty :D

 

Czyli do casualowego pykania 5600+OC mi styka? cieszy mnie to :)

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, kampers napisał:

No ja zamowilem 14900k. Tak czytam i czytam to pozadna platforma od amd tez troche wychodzi no i nie ma takiej zabawy w oc jak z intelem :)

I zawsze będzie, dla Ciebie "porządna" platforma oznacza Maximusa czy innego Aorusa Extreme-turbo-cztery bez kompromisów - sprzęt dla entuzjastów nigdy nie będzie tani ;)

 

Jak lubię OC i dostrajanie sprzętu, tak 14900K rozczarowuje nawet pasjonatów, nikt nie czekał na drugiego 13900KS.

Najwięcej frajdy to chyba miałbym z 13600K/14600K - fajnie jest gonić top średniopółkowym cepkiem, mając do tego narzędzia tj. wysoko taktowane pamięci RAM, możliwość wyłączenia E-cores, a więc ciekawsze strojenie P-cores, czyli nawiasem mówiąc - powrót klasycznego OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Rebelmind napisał:

14600k podobno właśnie tragicznie (jak na intela) się kręci.

Osiągi i zachowanie bardzo podobne do 13600K *zaskoczenie*, nie powiem nic nowego - OC skończyło się na Comet Lake:P

 

22 minuty temu, Rebelmind napisał:

Poza tym pobór mocy / temperatury robią się wręcz tragiczne; bez dobrej wody nie podchodź, a i skalp by się przydał, że o poprawionym contact frame nie wspomnę nawet. 

Szprycując taki procesor pod konkretne zastosowanie; gry, powiedzmy, że przymknąłbym na to oko, mam nadzieję, że uszu nie musiałbym %-)

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kampers napisał:

No ja zamówiłem 14900k. Tak czytam i czytam to pozadna platforma od amd tez troche wychodzi no i nie ma takiej zabawy w oc jak z intelem :)

Co ty tam człowieku chcesz kręcić? :facepalm: Przecież to (patrząc po testach które wczoraj pobieżnie obczajałem) ledwo trzyma fabryczne takty i throttluje na 105C. Trzeba robić UV żeby to jakoś utrzymać w sensownej temperaturze na AIO 360mm. A nawet jak go wykręcisz na te 5,8 Na P to i tak przyrost wydajności zamyka się w błędzie pomiarowym. 

 

7800X3D kupujesz, wsadzasz w socket o połowę tańszej płyty głównej niż na Intelu, pobawisz się jedynie pamięciami żeby chodziły na 6000 z niskimi timingami i masz wydajność w większości wypadków większą (ewentualnie równą) niż wykręcony pod korek 14900K. A dodatkowo jak się znudzi za 8-12 miesięcy w tą samą płytę wkładasz Zen 5 3D. Bez sensu zupełnie ale twoja kasa. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.10.2023 o 12:58, joker5513 napisał:

ledwo trzyma fabryczne takty i throttluje na 105C

MSI już wprowadziło funkcję która opóźnia throttling do 115C :D

https://videocardz.com/newz/msi-z790-max-bios-feature-increases-intel-cpu-throttling-temperature-to-115c

Coraz lepszy ten krzem z roku na rok, pamiętam jak kiedyś straszyli na forach że powyżej 90C może powodować przyspieszoną degradację ;)

Co ciekawe sam Intel podaje 100C jako Tmax.

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/236773/intel-core-i9-processor-14900k-36m-cache-up-to-6-00-ghz/specifications.html

O efektywności energetycznej nie ma się co nawet wypowiadać. Najgorsza generacja co najmniej od czasów 11gen. Kolejne "waste of sand" by Intel.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

no wiec, jesli masz info tylko z jednej strony, to bym byl ostrozny. wiesz, rynek komputerowy jest zmienny i trudno przewidziec, co sie bedzie dzialo. jesli chcesz byc bardziej przyszlosciowy, czekajac mozesz dostac nowsze technologie za podobne pieniadze. ale z drugiej strony, jesli teraz kupisz i5 9600k lub i5 9400, to i tak masz mocne jednostki na teraz. wazne, zeby dostosowac wybor do tego, czego rzeczywiscie potrzebujesz. jesli nie grasz w najnowsze gry czy nie uzywasz programow wymagajacych, to moze nie czekaj. no a zastanawiales sie nad tym, jakie maja byc te nowe plyty? moze miec wiecej slotow czy lepsza obsluge pamieci. dodatkowo, nowsze modele moga lepiej wspolpracowac z najnowszymi kartami graficznymi. ale pamietaj, ze zawsze cos nowego bedzie na horyzoncie, wiec nie mozna wiecznie czekac.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, peter766 napisał:

ale z drugiej strony, jesli teraz kupisz i5 9600k lub i5 9400, to i tak masz mocne jednostki na teraz.

4R/4W był "mocną jednostką na teraz" dziesięć lat temu, a 9600k zaś nazwałbym "podstawową" w świetle tego co w niewiele wyższych pieniądzach można znaleźć na rynku nowego obecnie. 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Rebelmind napisał:

O, ęSquzemua. Żeh nie ogarnął iż to bajcik. 

peter766, posts: 1 legit user

 

A tak abstrahując.

Szukałeś jeszcze niedawno myszy dla małej dłoni, no to majfrendy wykuły coś takiego - Phylina S450.

Klon G-Wolves HTS+ tańszy o połowę: PMW3395, 53g, 2.4Ghz wireless, mikroprzełączniki Huano.

Brak dziur i sama mysz wygląda jak coś konkretnego z niemałym zapleczem R&D (spód myszy o dizajnie podobnym do Lamzu).

 

Tak mi się przypomniało, bo jeszcze do niedawna prawie w ogóle nie zaglądałem na forum ;)

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...