Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Nawet za 1900 PLN 14700k to będzie źle wyceniony proc. R9 7900 często trafia się poniżej 2000 PLN (produktywność) już teraz, na BF pewnie jeszcze stufke urwą. Do gier 7800X3D w tym budżecie. Poza tym ja wiem kto im kupi także te 14600k. One będą min po ~1600 PLN. 

 

Co więcej, skoro ja jako posiadacz Aldera, skłonny z natury do częstej wymiany złomu jestem bardzo sceptycznie nastawiony do 14. gen to co mają powiedzieć osoby, które miałyby całą platformę wymienić? 

Link to post
Share on other sites

Target na 14600k to dla mnie osoba mająca DDR4; B660 i 12400F który niedawno wymienił GPU na powiedzmy 4080/4070ti, a jest za leniwy żeby wybebeszać całego komputra i chce tylko wymienić CPU. Tylko ile będzie takich osób? :D  Obecni "Alderowcy" i "Raptorowcy" oleją refresze ciepłym moczem, budujący od podstaw komputer pójdą w AM5. Słabo to wygląda jak z cenami nie zjadą. 

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, joker5513 napisał:

Target na 14600k to dla mnie osoba mająca DDR4; B660 i 12400F który niedawno wymienił GPU na powiedzmy 4080/4070ti,

Używany 12400F 500 PLN na rynku wtórnym. Dopłata do 14600k po sprzedaży ~1100 PLN. Do tego wątpię, żeby te osoby miały co innego niż box na Alderze więc doliczymy 120 PLN za AC nowe. 

 

1250 PLN za 20-30% wyższe osiągi w miejscach

procesorowych? To więcej da sprzedaż tego 4070/Ti i kupno 4080 :/

 

Panowie, cieknie dalej:

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/core_i9_14900k_nieznacznie_przegania_amd_ryzen_7950x3d_przynajmniej_wedlug_intela-29706.html

 

Slajd z własnych testów intela - 14900k zaledwie 3% szybszy od 7950X3D średnio w grach :o

Do tego w zestawieniu sporo do średniej na korzyść intela wnosi np CSGo, w którego już nie zagramy [*], z jedno-wątkowym Dx9.c - gdzie w CS2 walka jest totalnie wyrównana. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Szok, nie może być! 

 

14. gen zadebiutują w tych samych cenach co 13. (USD), co zważywszy na pojednany kurs przy premierze 13 gen może oznaczać obniżki! 

 

https://www.hd-tecnologia.com/precios-y-caracteristicas-oficiales-de-los-intel-core-i9-14900k-i9-14900f-i7-14700k-14700f-i5-14600k-y-14600f/

Link to post
Share on other sites

Dobra, recenzje Raptor Refresh - przeczytane. 14900k 1-2% szybszy w grach od 13900k, 14600k podobnie względem poprzednika. Praktyczne we wszystkich testach, które widziałem, i9 (pier***e zmianę nazewnictwa na U9) wymienia równo razy z 7800X3D. Zważywszy na fakt, że ten drugi jest raptem 200-250 PLN droższy od 14600k i pomijając te kilka gier mających w d* dodatkową kaszę - Intel w grach zaorany, bo nie potrafię inaczej nazwać sytuacji gdy świeżutki, topowy 14900k przegrywa z półroczny, pozycjonowanym segment niżej Ryzen 7...

 

A w CS2 7800X3D robi po prostu miazge z Intela. 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Rebelmind napisał:

Intel w grach zaorany, bo nie potrafię inaczej nazwać sytuacji gdy świeżutki, topowy 14900k przegrywa z półroczny, pozycjonowanym segment niżej Ryzen 7...

Nie nakrecaj sie,jak pół procesora lezy odłogiem.Ta sama sytuacja jest 7950x3d vs 13600k

24 minuty temu, Rebelmind napisał:

A w CS2 7800X3D robi po prostu miazge z Intela. 

czyzby?

Edytowane przez janek20
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Janku, fps_avg - o ile jest wysoki ogólnie - nie ma znaczenia. Zobacz sobie 0.1% low. 

 

W ogóle żart jest, bo w testach gier na ITH wyszlo im, że 13900k potrafi być szybszy niż 14900k :menda:

 

Tymczasem reklamy Google pokazały mi, że w KRS 7800X3D już 1800 PLN... 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Rebelciu to kiedy te zen 5 z 3d keszem?? :D Czy kupujesz right here, right now  7800X3D??

 

Będę polował na black fraj(er)day na 13700k/14700k w dobrych pinionszkach - bo mimo wszystko chciejstwo wrodzone każe mi mieć 8 rdzeniowy procesor. Ale tak żeby mnie się koszt przesiadki nie zawarł w więcej niż 400-500zł. Pewnie się to nie uda, wtedy zostaje 13600k.

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, janek20 napisał:

No właśnie z gemernexus ,pomijam czy 570 vs 510 to miażdżenie. Zajrzyj sobie na purepc. 3ciej edycji aldera nic nie brakuje względem AMD za wyjątkiem procesu

Dobry agent %-)

Jako gracz, który liznął trochę competitive, zapewniam - 0.1% low to zdecydowanie najistotniejsza wartość w e-sportówkach, przy obecnych monitorach 360Hz fluktuacja klatek jest irytująca, a drop do ~200 FPS-ów ze stałych 360 odczuwa się od razu.

Redakcja nie ta, metodologia nie ta, optymalizacja też nie ta - spoko, rozumiemy.

 

 

1 godzinę temu, janek20 napisał:

3ciej edycji aldera nic nie brakuje względem AMD za wyjątkiem procesu

C'mon.

Gdyby jeszcze rdzeni ubyło, to byłaby żenada pokroju Rocket Lake, chociaż tym razem przyznali, że to refresh %-)

Ta premiera tylko utwierdza w przekonaniu, że dla casuala nie ma lepszego cepa do gier od X3D - bezdotykowy procesor, a wysokopółkowe Intele zostają dla świadomych userów i wiecznych dłubaczy.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No właśnie po co . Dzisiaj miałem pomysla aby kupić 7800x3d aby sobie pozaglowacać ,później sobie przypomniałem o tym wybraku z frame generator na CPU AMD. No to sobie myślę kupię 14700k tylko po co on mi jak mam 10850k z 3070tka a nie gram na nim wcale od dłuższego czasu tylko wpadł minipc na ścianę z padem na łożu . Także puszkę odświeżę na 15700k z 5080tka 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Patrząc po rosnącej popularności AMD w CS2 - a śledzę różne redity z problemami, benchmarkami i ogólnie CS2 to mój konik - coraz więcej. 

 

Objejrzyj Janku test u Jezusa, posłuchaj komentarza skąd 13900k ma tak niskie 0.1% low. Następnie przypomnij sobie (jeśli pamiętasz / zwróciłeś uwagę w komentarzach) dlaczego Seba nie chce zrobić testu CPU w CS2, zamiast tego trzymając w procedurze testowej wynalazki, w które nawet ułamek ludzi "z kantera" nie gra. 

 

Aldery i Raptory nadal są przyzwoitymi CPU, a taki 13600k jest bardziej równy w swoim performance poprzez wszystkie tytułu niż 7800X3D - jednocześnie proszę, racz dopuścić do swojej wiedzy fakt, że są tytuły gdzie rodzynek 2.0 DEMOLUJE intele (patrz wspomniany 0.1% low, a dlaczego to kolega @Leminairreraczył wyjaśnić). 

 

Godzinę temu, joker5513 napisał:

Rebelciu to kiedy te zen 5 z 3d keszem?? :D Czy kupujesz right here, right now  7800X3D??

Czekam na wyprzedaże z okazji Dnia Czarnego Frajera. Liczę, że może uda mi się z kimś u mnie lokalnie wymienić mojego Strixa Z690 przynajmniej na lepsiejszego B650E. 

Link to post
Share on other sites

Ta będę Jezusa oglądał,bo nie mam co robić. Dobre power pointy ma purepc a ja szukam na youtube porównania z game play bo wtedy widzą galy co brały ,chocby GPU load.Poza tym nie interesuje mnie cs2. Już mało który single player mnie potrafi zainteresować. Poza tym nie uważam że 12,13,14 ma małe cokolwiek. Pomijam że ci ludzie siedzą w kieszeni.poza tym nie każ mi sobie przypominać jakieś durne komentarze z purepc. Przecież połowa z nich ma choroby psychiczne,nawet dziewczyny nie mają xd

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...