Skocz do zawartości

Recommended Posts

Według mnie mój problem zostanie rozwiązany gdy po prostu kupie dragonfly, czy jakąkolwiek inną dźwiękówkę... Nie bede wtedy narzekal na dźwięk.

Co do berdynamiców dt770 to co z tymi ohmami? Moze źle tam napisalem z tą głośnością. Którą wersje polecasz? Te welury + zamknieta wersja mi sie podoba 

 

 

 

Też jestem ciekaw, dlaczego ten DragonFly został pierwszym wyborem, bo widząc po Twoich decyzjach lekkie niezdecydowanie wątpię czy, aby na pewno przemyślany byłby to zakup.

Czyli i dragonfly nie polecasz, mimo ze byl rekomendowany na audio fanatyku?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Właśnie jest polecany w swoim segmencie czyli przenośnych dawców z możliwością wpiecia po OTG pod telefon. I trzeba to mieć na uwadze że przez taki pryzmat jest pisana recenzja.

No dobra ale bedzie lepiej niz na zintegrowanej karcie? no mysle ze tak.

przemysle jeszcze, pracuje w pracy i tam mam mozliwosc korzystania ze sluchawek stad wolalbym nosic tego dragonfly ze sobą niz tylko w domu cieszyc sie fajnym dzwiekiem

 

Link to post
Share on other sites

Tu się zgodzę tylko teraz pytanie jakie słuchawki będziesz w pracy w to wpinał? Bo jeśli nic specjalnego to lepiej kupić coś na biurko

No do tej pory nosiłem do pracy moje ATH-PG1 i 2 razy przyniosłem listeny, pracuje na nockach wiec mam czas dla siebie, mam w szafie stare zużyte CALe za 200zl ale to juz nizszy lvl. Nie wiem skąd to pytanie.

 

Stąd teraz albo bede wpinal ath albo custom gamy... albo potem xxx... bazujac na jakich ostatecznie skoncze słuchawkach.

Na ath mam czas do konca tygodnia by je odeslac bo formularz zwrotu juz zglosilem i od tego czasu 14 dni na wysylke, custom gamy przyjda pewnie jutro, wiec bede mial do poniedzialku czas na porównanie i ewentualny zwrot ath, zostane pewnie przy customach i pewnie i customy potem zwrócę i kupie inne berdynamicy z welurami, heh te dt770 nie sa takie zle jak na nie patrze. Ciekawe tylko jak z przestrzennością, bo pamietajcie ze chce sluchawek i do gier i do muzyki.

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawe tylko jak z przestrzennością

Całkiem dobra ale scenicznie nie powalają, choć w tym budżecie dobrze pod tym względem się sprawują. Generalnie chodzi tu o szerokość czy głębie sceny. Dobry wybór do gier. 

Link to post
Share on other sites

Całkiem dobra ale scenicznie nie powalają, choć w tym budżecie dobrze pod tym względem się sprawują. Generalnie chodzi tu o szerokość czy głębie sceny. Dobry wybór do gier. 

Tak a ostatnio pisales ze ath są najlepsze jezeli chodzi o przestrzennosc, a tutaj podobny tekst ze to "dobry wybor do gier", mowisz o custom teraz czy hd770? 

Co z tym ohmami, hd770 pro 250 czy 80ohm najlepiej z dragonfly? lub wstepnie na integrze?

 

 

 

ath-pg1- są jedne z lepszych przestrzennie słuchawek do 1000zł,myślę że nawet lepsze od Focali. Tylko one lubią naprawdę klasowe źródła i jakościowo również wzmacniacze ,aczkolwiek ich moc nie taka ważna.  

ath z dragonfly beda graly juz przyzwoicie? czy uprzeć się na tego aima?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
Tak a ostatnio pisales ze ath są najlepsze jezeli chodzi o przestrzennosc, a tutaj podobny tekst ze to "dobry wybor do gier", mowisz o custom teraz czy hd770? Co z tym ohmami, hd770 pro 250 czy 80ohm najlepiej z dragonfly? lub wstepnie na integrze?

Może nie jasno się wyraziłem ale przeczytaj jeszcze raz mój post,  odnosiłem się do DT150.

 

Teraz napisałem o DT770, a nie HD770 . Co do wersji omowej to zależy od gustu.250 ma np. trochę mniej niskich tonów względem 80 .

 
 
 

 

Link to post
Share on other sites

 

Może nie jasno się wyraziłem ale przeczytaj jeszcze raz mój post,  odnosiłem się do DT150.

 

Teraz napisałem o DT770, a nie HD770 . Co do wersji omowej to zależy od gustu.250 ma np. trochę mniej niskich tonów względem 80 .

 
 
 

 

A to przepraszam, dt150 odpadają, wyglądają jak... żelazko i ta stal wokół.. Odpada. Nie namowicie mnie...

RPuMsfF.jpg

dt770 miałem na myśli oczywiście, choć te szare pady średnio do mnie przemawiają, ja wiem że to stare i sprawdzone słuchawki ale nie chce mi sie wierzyć że nowsze modele słuchawek są jakkolwiek gorsze... potestuje custom gamy i dam znać czy są lepsze od ath jakkolwiek...

 

Korzystając z okazji czy mógłbym prosic o informację jaki kabel jack mogę dokupic do custom game? ma to znaczenie? Bo w recenzji zauwazylem ze producent daje tylko kabel do PC z mikrofonem + przedluzka, a ja w pracy nie korzystam z mikrofonu stad fajnie jakby byl zwykly kabel podlaczajacy.. na miescie tez przeciez nie bede z mikrofonem latal  + z tymi sluchawkami

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

HT770 miałem na myśli oczywiście, choć te szare pady średnio do mnie przemawiają, ja wiem że to stare i sprawdzone słuchawki ale nie chce mi sie wierzyć że nowsze modele słuchawek są jakkolwiek gorsze... 

 

Obecnie na rynku panuje reguła nieco inna, tj. im coś nowsze tym zawsze droższe i rzadko kiedy jakkolwiek lepsze od sprawdzonych modeli mających utartą pozycję. To tak w audio nie działa, to nie karty graficzne, procesory, których postęp jest zauważalny. Słuchawki już dawno stanęły w rozwoju i wykorzystuje się obecnie ciągle te same technologie od dekad.

 

Beyerdynamic sam wprowadził np. DT1770, które kosztują 3x tyle co DT770, a grają według mnie gorzej...

 

Druga sprawa, jeśli nie znasz się na rynku audio, to wiara, że coś nowego będzie przynajmniej tak dobre, jak starsze modele, jest złudna i nie zaprowadzi Ciebie donikąd.

Link to post
Share on other sites

Obecnie na rynku panuje reguła nieco inna, tj. im coś nowsze tym zawsze droższe i rzadko kiedy jakkolwiek lepsze od sprawdzonych modeli mających utartą pozycję. To tak w audio nie działa, to nie karty graficzne, procesory, których postęp jest zauważalny. Słuchawki już dawno stanęły w rozwoju i wykorzystuje się obecnie ciągle te same technologie od dekad.

 

Beyerdynamic sam wprowadził np. DT1770, które kosztują 3x tyle co DT770, a grają według mnie gorzej...

 

Druga sprawa, jeśli nie znasz się na rynku audio, to wiara, że coś nowego będzie przynajmniej tak dobre, jak starsze modele, jest złudna i nie zaprowadzi Ciebie donikąd.

No może masz racje i producent zarabia na design i marketingu, aczkolwiek co do sprzetu to nie chce mi sie wierzyc ze 8700k jest gorsze od dawnych celeronów, postep idzie do przodu z tym tematem...

Jakie jeszcze warte uwagi sluchawki zamkniete masz na mysli?

Oprocz DT770?

Priorytet - przestrzenność i wygoda, no i brzmienie.. Mikrofon juz nie musi byc.

Link to post
Share on other sites

My tu nic o wierze nie piszemy ,to nie forum religijne.My tu piszemy i stwierdzamy pewne już opisane fakty, że to jedne z lepszych słuchawek, nawet do 2000zł. Może wyglądem czy wygodą nie powalają ale biorąc pod uwagę całościowo muzyczne aspekty. Do 650zł nie ma lepszych słuchawek pod względem scenicznym i separacji instrumentów. 

 

To tyle z mojej strony w tym temacie :)

Link to post
Share on other sites

W DT 150 to nie stal. Czy metal. Tak wyglądają jak radziecki czołg. Jednak słuchając muzyki siedzisz przed lustrem? Jak myślisz dlaczego od ponad 30lat produkują te słuchawki w nie zmienionej formie?

 

Co do szarych padów od DT 770 są jak puchowe chmurki jak puchowa poduszka po dniu ciężkiej pracy jak zimne dobre piwo w upalny dzień. Można by książki o o achach i ochach na temat tych padów.

 

TWOIM PROBLEMEM JEST ZDECYDOWANIE TO ŻE OCENIASZ PO ZDJĘCIACH I OCENACH Z WATPLIWYCH ŹRÓDEŁ TYPU KOMENTY Z "AMAZONA".

 

Audio to specyficzny rynek jak napisał fex to nie grafa procesor czy tv przetwornik w słuchawkach jest prosty jak budowa cepa i niezmienny od lat jak budowa silnika elektrycznego.

 

 

POSŁUCHAJ POTEM OPINIUJ. NIE WYPOWIADAJ SIĘ NA TEMAT SLUCHAWEK DO PÓKI NIE POSŁUCHASZ.

Bo potem piszesz takie pierdoły jak na tematy tych otwartych słuchawek

Miałem ale sprzedałem przesiadając się na at r70x teraz mam LCD2 classic więc już nie ta półka cenowa poza tym wolę otwarte konstrukcje. Ale hak bym potrzebował zamkniętych słuchawek to pierwsze co bym kupił to od razu ponownie DT 150.

Link to post
Share on other sites

Nie lubię używać takich argumentów, ale... w życiu udało mi się odsłuchać grubo ponad setkę różnych modeli słuchawek, budżetowo począwszy od kilkunastu złotych, a kończąc na ~100.000PLN (Sennheiser Orpheus)

 

Nie były to słuchawki przypadkowe i marketowe, tylko wybrane modele, które są godne uwagi ze stajni chociażby AKG, Sennheiser, Focal, ATH, MrSpeaker, Beyerdynamic, Final Audio, Fostex, HiFiMAN, Audeze, STAX, Grado czy Ultrasone.

 

Mam dość dobrą wizję tego, jak wygląda rynek i co oferuje, jak stara się zdobyć klienta.

 

Porównywanie procesorów to błahostka, bo wystarczy zwykły test na jakimś programie, czy benchmarku, dostajesz wynik z którym nie można polemizować, jest obiektywny i niepodważalny. Procesory to zupełnie inna gałąź przemysłu elektronicznego, jej rozwój jest zupełnie inny niż słuchawek. Tego nie da się porównywać.

 

A teraz proszę, zaproponuj mi sposób w jaki słuchawki mogą być porównane, jak jakość dźwięku i zwyczajnie zróżnicowane gusta słuchacza mogą być w obiektywny sposób sparowane, aby stworzyć algorytm dający jedynie obiektywne i bezwzględne porównanie dźwięku generowane przez słuchawki.


Odpowiedź - nie ma i nie będzie. Stąd tak wiele różnych informacji otrzymasz z każdego miejsca. Amazon to jedno z gorszych miejsc, gdzie można szukać opinii, nie masz pojęcia, czy osoba, która dała opinię, ma jakiekolwiek pojęcie o tym, co pisze. Jeśli chodzi o słuchawki to problem jest głębszy, bo można kupić marketowe Esperanzy za 30zł i ktoś powie, że są dobre, a potem kupi jakiś szrocik gejmingowy typu Natec czy inne chińskie zabawki i te okażą się lepsze, a jegomość będzie zachwycony.

Link to post
Share on other sites

Widzę zrobiło się agresywnie :/
dziwne ze nikt z audiofanatyka mi nie polecał żadnych DT150 czy chociażby dt770, zainteresuje się nimi jeżeli stwierdze ze custom game to nie to, ale nie ukrywam w dziwny sposób przeskoczyliście na ten model i się go trzymacie jakby to słuchawki były jakieś boskie a wyglądają jak g*wno  :rotfl: dt770 jeszcze jakos wygladaja wiec jeszcze im dam szanse bo dla mnie V to jednak konkretny model sluchawek ktory chce wcelowac, ciekawe jak graja custom gamy, czy tez w stylu V, albo ath... jak to źle byc amatorem :D

eh idę spac
 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, czy agresywnie? Pytasz w pięciu miejscach i oczekujesz, że w każdym otrzymasz te same propozycje. Świat tak nie działa, a w szczególności słuchawki.

 

Masz inne modele zamknięte warte uwagi, a fakt, że DT150 są jednymi z najlepszych zamkniętych w ogóle w swej i sporo wyższej cenie nie musi mieć dla Ciebie żadnego przełożenia. To jest tylko propozycja, ja za Ciebie wybierał nie będę ;)

 

Dziwi mnie tylko, że cały czas piszesz o tym, że ktoś tam, gdzieś tam dawał inne propozycje albo takich jak my, nie dawał. Nie wiem, co ma to wnieść do dyskusji. Jest tu parę osób osłuchanych i stara się swoim doświadczeniem nakierować na sprzęt warty uwagi, szkoda, że tak mało osób w ogóle to docenia. Nie mówię, że każda propozycja będzie tą optymalną i najlepszą, ale przynajmniej takie osoby polecą coś wartego uwagi.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jego temacik na audiofanatyku, swoją drogą też nic nie wnosi, a każdy boi się raczej podjąć decyzję za kupującego, co mnie nie dziwi, skoro kolega szuka totalnie po omacku.

 

Z zamkniętych wartych polecenia (biorąc pod uwagę zakup czegoś pokroju DragonFly Black):

- Brainwavz HM5/Reloop SHP-1

- DT770Pro (80Ohm lub 250Ohm, pierwsze więcej basu)

- AKG K550/K551 (te drugie mają mniejsze wymagania, dostosowane do użytkowania portable)

- MMX300 - według mnie najlepsza opcja, bo jest mikro, jakość, komfort, izolacja pewnie na poziomie PG1, ciężko znaleźć lepszy headset do gier (zamknięty)


Swoją drogą to się chłopu nie dziwię, że nerwy go noszą, bo nikt mu doradzić nie potrafi, a jak to się mówi głodny sytego nie zrozumie :D

Link to post
Share on other sites

Dlatego mi pisałem żeby jak najwięcej posłuchał dopiero wybrał sam nie wie czego szuka. Otwarte odrzucił bo tak i już :D a nie zdziwił bym się jak by posłuchał i stwierdził że w sumie to otwarte jednak mogą być :D

Link to post
Share on other sites

Ale tekst fajny, że dźwięki w otwartych uciekną i nie będzie szczegółów. Mam nadzieję, że się nie zezłości i z dystansem podejdzie do tego :D

Hmm trzeba by ich odwrotnie słuchać :D

 

Te mam nadzieję że ma dystans :D

niezły tasiemiec się z tematu zrobił

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...