Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli wzmacniacz ma służyć głownie pod youtuba, to sobie podaruj.No chyba, że ktoś wrzuca w HQ ale to i tak średnio warto.Kompresja i tak jest słyszalna.

https://open.spotify.com/user/cowboyday52/playlist/04lCFP2Lb8elqJhFWpNtrA

 

Tutaj znalazłem ten kawałek, faktycznie jest troche lepiej, spotify ma lepszą kompresje?

Jak moge sluchac jeszcze muzyki? Plyty CD? Nigdy nie kupilem zadnej plyty, w sumie fajnie by bylo kupic plyte z oryginalnym utworem bez kompresji we flacu.  :D

Link to post
Share on other sites

W zasadzie ,od kupionych "192kb/s" ale im więcej tym lepiej.

Tutaj znalazłem ten kawałek, faktycznie jest troche lepiej, spotify ma lepszą kompresje?

Z tego co osobiście słyszałem ,że lepiej ale i tak najlepiej jest posiadać płyty, ew. 320,FLAC na dysku.

Link to post
Share on other sites

Dobra to żeby było jasne, czyli do Custom Gejmów Beyerdynamica by tylko choć lekko poprawić im średnice i troche więcej niż "tylko" przestrzenność no i oczywiście sprawić by były bardziej żywe - mam następujący wybór:
-anune s1x
a co z 
-AIM SC808?
Bo troche mi szkoda szczerze mówiąc płacić 1200zł za wzmacniacz do tak "tanich" słuchawek.
Proponowano mi jeszcze Aune T1 SE ale to też koszt ponad tysiaka.

-Polecano mi też iFi Nano LE - za 650 zł

mam nieco droższy i nowszy model Nano Black Label, który różnie się nie tak dużo, a jest naprawdę fajnie grającym klockiem.

Nano LE będzie mieć trochę mniej mocy, ale tez sobie poradzi. Wg specyfikacji Twoje Beyery mają podobną czułość, co moje DT990 Edition, więc porównywalne wymogi mają co do napędzenia.
Tyle że Custom Game mają 16 omów, więc w porównaniu do 250-ciu omów DT990 Twoje słuchawki będą łatwiejsze w napędzeniu.

Jeżeli jednak zostawić daca i pierw skupić się na dalszym porównaniu słuchawek szukajac czegos z lepszą średnica ale z zachowaniem potencjału do gier (scena) to do wyboru mam:
Fidelio X2 (1200zł)
AKG K712 PRO (900zł - juz lepiej, no i podobno duza scena)
oraz... Aune E1 (bardzo wyjatkowe sluchawki, tylko 600zl)

Zamkniete: AKG K550MKIII
Z wyszukanych na bazie polecanych znalazłem jeszcze otwartą wersję: 
Audio-Technica ATH-PDG1 
 

Słuchawki PDG1 w ogólnym zarysie prezentują się jako MSR7 ciągnięte w stronę R70X, a więc na planie muzykalnego „V”. Bardzo przyjemny i dźwięczny bas, lekko wycofana, ale doskonale czytelna średnica, „jasno-ciemna” góra, spora detaliczność i świetna scena. Tak myślę najkrócej można je opisać


Źródło: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-gamingowych-audio-technica-ath-pdg1/

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Mam r70x na sell bardzo fajne słuchawki.

Aim jest spoko tylko

1. Z niektórych płyt łapie zaklucenia

2. Cholernie ciężko dostępny

3. Starsze wersję miały problem z wykrywanie karty przez kompa

 

Zalety

Jak byś w to wypiol bursona v5 i opa 301 bo byś miał bas miod cud orzeszki scenę jak w filharmonii i opad szczęki przebiajacy podłoge tylko same opki to koło 600zl

 

Aune t1 powinno ci dźwigać ta średnicę.

 

Aune x1s to bardzo fajna Integra a kabel przecież możesz do niej dokupić dłuższy.

 

Co do jakości kup na allegro TIDALa hifi ustaw jakość na full będziesz miał bezstratnie.

 

Jeszcze masz AKG q701

 

A ten kawałek z yt to jakaś turbo bieda wersja z zakluceniami.

Link to post
Share on other sites

Bleck, on ich od Ciebie nie odkupi, ponieważ nie dasz mu opcji zwrotu.

 

Co do SC808:

1. To nie wina płyt, tylko źródeł generowania EMI w komputerze jako ogółu.

2. Nie są już produkowane. Na razie najbliższą konstrukcją tego typu, choć wciąż jakkolwiek gorszą, jest mój Essence STX. 

3. Raczej wycinek pewnej serii pod koniec 2016 roku.

 

Mam wrażenie, że powinieneś zacząć od badania słuchu i plukania uszu. Bez złośliwości.

 

Niestety u nas jest to samo i szczerze zaczyna to wyglądać na trolling. Nawet jeśli nie, autor dostał do tej pory tyle możliwych opcji, że powinien poradzić sobie już sam. Warto cenić swój czas, zwłaszcza że poświęciliście go na ten wątek sporo. 

Link to post
Share on other sites

Co do SC808:

1. To nie wina płyt, tylko źródeł generowania EMI w komputerze jako ogółu.

 

Moim. Zdaniem. Jednak problemy sekcji zasilania. Dysk twardy wsadzony w stara obudowę gdzie jest wsadzony w skrzynkę z aluminium z uziemieniem więc praktycznie klatka Faradaya. Średnio może robić zakłucenia Em na zewnątrz więc sieje po masie. Myszkę też można było "usłyszeć"

 

Problem nie występował u każdego więc wina. Albo płyty głównej i filtrowania w sekcji zasilania albo zasilacza . Nie znam się dokładni ale do takich wniosków dochodzę.

 

@cooger niech się wypowie on się na tym zna :)

Link to post
Share on other sites

Polecono mi M220 PRO z welurowymi padami, na pewno bedzie wygodnie ale co o nich myslicie? no i uzywki tylko w cenie 300zl z wel padami wiec to dobry deal, niestety juz ich nie zwroce ale w sumie nie jest to duza suma.
Aczkolwiek na massdrop kosztuja one 50 dolarów = mniej niz 200 pln, to ja nie wiem czemu uzywki kosztuja 320pln, chyba ze welurowe pady sa takie drogie

Powiedzcie mi tylko jakie beda roznice bo recenzje czytalem ale roznice do custom game lub do AKG K712 PRO czy fidelio 
Scena bedzie wieksza z welurowymi padami? Lubie dużą przestrzennosc bym sie czul jak na koncercie a jak gram w gre to bym sie czul ze tam jestem.
Średnica rozumiem ze na pewno wyzsza bo czytalem
Jak basy i szczegoly czyli treble?


Mam wrażenie, że powinieneś zacząć od badania słuchu i plukania uszu. Bez złośliwości.

Co jak co ale nie trafne, mam jeden z najlepszych słuchów w rodzinie, nawet nie wiesz jakie to jest irytujące że słysysz wszystkie głosy z domu, rozmowy, a jak idziesz spać to nawet stopery mało dają ;)
Stąd potrzebuje się odcinac od tego co z zewnatrz i chcialem sluchawek zamknietych. Pisalem zresztą o tym.
Ale juz idzie sie przyzwyczaic dlatego moga byc i otwarte jezeli zyskam scene a strace izolacje to po prostu rozwiążę problem izolacji ze bedzie mi w tle jakas muzyka zawsze leciała która w sobie bedzie izolowala i tyle.

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Do czego zmierzasz ? Podaliśmy ci masę rożnych słuchawek, a ty dalej produkujesz nowe modele ,nie wiadomo w jakim celu ale ci powiem, że idealnych nie znajdziesz. Zawsze się znajdzie coś lepszego w danym modelu i gorszego. Dźwięk w słuchawkach, to sztuka kompromisów, zwłaszcza w tym budżecie. Za bardzo liczysz na nasze opinie ,najwyższy czas byś sobie coś kupił i sam ocenił czy, to dobry kierunek.Nikt recepturki na sprzęt tobie nie wystawi na 100% pewności ,a im więcej będziesz się sugerować różnymi wpisami, z różnych for ,tym większy bajzel w głowie będziesz mieć.

Link to post
Share on other sites

Do czego zmierzasz ? Podaliśmy ci masę rożnych słuchawek, a ty dalej produkujesz nowe modele ,nie wiadomo w jakim celu ale ci powiem, że idealnych nie znajdziesz. Zawsze się znajdzie coś lepszego w danym modelu i gorszego. Dźwięk w słuchawkach, to sztuka kompromisów, zwłaszcza w tym budżecie. Za bardzo liczysz na nasze opinie ,najwyższy czas byś sobie coś kupił i sam ocenił czy, to dobry kierunek.Nikt recepturki na sprzęt tobie nie wystawi na 100% pewności ,a im więcej będziesz się sugerować różnymi wpisami, z różnych for ,tym większy bajzel w głowie będziesz mieć.

Przepraszam jestem troche rozkojarzony i dlatego potrzebuje pomocy Was, mi sie juz wszystko miesza bo nie wiem co robic czy dac czy noiwe slucahwki, dlatego zrobilem te podsumowanie...

 

Polecaliście mi Fidelio X2 oraz AKG K712 PRO.  i AKG q701 (te odpadaja bo ich wygoda i wypustki bazujac po recenzji podobno bardzo przeszkadzają) z zamknietych proponowaliscie wczesniej jeszcze K550

 

Z Daca Aune T1 SE i anune s1x. Skłonny jestem raczej do tego pierwszego z uwagi na mozliwosc dzwigniecia srednicy, choc jezeli kupie t1 a potem sluchawki z dobra juz srednica to bez sensu by byla jeszcze wyzej podwyzszana...

 

Czyli poczytam teraz recenzje i wybiore czy kupić pierw nowy model sluchawek do porownania czy pierw dac. Pewnie wole wybrac pierw daca.

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
Polecaliście mi Fidelio X2 oraz AKG K712 PRO

W przypadku Fidelio X2 warto chyba jednak celować Aune X1S. Wyraźnie będzie czuć przestrzenne możliwości słuchawek i synergicznie się zgra. Nie jestem osobiście przekonany czy T1 sprawdzi się również dobrze co bratni tranzystor ale to moja osobista uwaga, bo pewnie różne lampy, mogą mieć wpływ na brzmienie ,choć jeśli będą dodatkowo ocieplać X2  gdy takie już są dość mocno, to chyba nie będzie odpowiedni kierunek.

Link to post
Share on other sites

Moim. Zdaniem. Jednak problemy sekcji zasilania. Dysk twardy wsadzony w stara obudowę gdzie jest wsadzony w skrzynkę z aluminium z uziemieniem więc praktycznie klatka Faradaya. Średnio może robić zakłucenia Em na zewnątrz więc sieje po masie. Myszkę też można było "usłyszeć"

 

Problem nie występował u każdego więc wina. Albo płyty głównej i filtrowania w sekcji zasilania albo zasilacza . Nie znam się dokładni ale do takich wniosków dochodzę.

 

Posiadam dwie SC808 pracujące w różnych konfiguracjach i testowane w bardzo różnych komputerach. Czasami wystarczyło umieścić kartę blisko grafiki albo PSU lub puścić kable po jakimś słabszej jakości ekstenderze-przelotce. Wszystko w ramach tej samej maszyny. 

 

Poza tym pamiętaj proszę że:

- z reguły nie doradzam co kupić via PW,

- komunikator na tamtejszym forum mam zablokowany, ponieważ administracja uznała mnie za konkurencję i nakłada ograniczenia.

Jeśli pytasz o S7, sprzęt mam dokładnie opisany w recenzji na blogu, a także wykorzystuję w recenzjach z określonym uzasadnieniem opisanym w metodologiach i sprzęcie testowym.  

Link to post
Share on other sites

Dzieki panowie za odp. Tidal faktycznie kozak.

Zostaje na basowych Custom Game.

Dzisiaj, ewentualnie jutro chce zamówić do nich dac ze wzmacniaczem. Poczytałem trochę i ten polecany Aune t1 se wydaje sie zakupem nie tylko dobrym do tego modelu sluchawek ale i wolno stojacych glosnikow 2.1. Mam nadzieje ze słuchawki stana sie bardziej zywe i przestrzenne nie tylko w grach

 

Dzisiaj mam troche czasu to chętnie poczytam ewentualnie o innych modelach wzmaciaczy z dacem do sluchawek.

Możecie mi jeszcze cos polecic tak do 1100-1200 zł max? Czy moze jednak t1 najoptymalniejszy?

 

Ps. W mojej pracy mam komputer Della i jest tam swietny panel regulujacy srednice. Basy. Treble. Gore itd.

Czy moge go w jakos ten program wgrac na swoj komputer do tego Aune t1? Czy moze ten wzmacniacz juz bedzie mial swoje firmowe oprogramowanie do tego?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Dzieki panowie za odp. Tidal faktycznie kozak.

Zostaje na basowych Custom Game.

Dzisiaj, ewentualnie jutro chce zamówić do nich dac ze wzmacniaczem. Poczytałem trochę i ten polecany Aune t1 se wydaje sie zakupem nie tylko dobrym do tego modelu sluchawek ale i wolno stojacych glosnikow 2.1. Mam nadzieje ze słuchawki stana sie bardziej zywe i przestrzenne nie tylko w grach

 

Dzisiaj mam troche czasu to chętnie poczytam ewentualnie o innych modelach wzmaciaczy z dacem do sluchawek.

Możecie mi jeszcze cos polecic tak do 1100-1200 zł max? Czy moze jednak t1 najoptymalniejszy?

 

Ps. W mojej pracy mam komputer Della i jest tam swietny panel regulujacy srednice. Basy. Treble. Gore itd.

Czy moge go w jakos ten program wgrac na swoj komputer do tego Aune t1? Czy moze ten wzmacniacz juz bedzie mial swoje firmowe oprogramowanie do tego?

 

Aune T1 działa tak, że go podłączasz, włączasz i tyle. Nic nie musisz instalować, wszystko samo się. 

Ja go posiadam obecnie i w grach oraz muzyce spisuje się bardzo dobrze, ale polecam poczytać recenzje poszczególnych modeli (MK1, MK2, MK3) bo jeszcze rok temu wszyscy chwalili MK2 bardziej niż resztę i taki też upolowałem. 

 

Cenowo na równi z T1 stoi aune X1S, ale on jest chłodniejszy. Jakbyś miał możliwość warto przetestować też Cayina Ha-2i co sam muszę też zrobić bo droższy Cayin Ha3 brzmiał dosyć ciekawie, ale zabił go stosunek ceny do +/- a niestety trochę minusów miał. Mimo wszystko liczę, że ha-2i wyszedł im lepiej. 

Dobra rada to poluj na używki, wtedy w cenie 1200 zł dostaniesz sprzęt półkę  ciut wyżej. Bo T1 używane widziałem po 700-800zł rok temu.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Michaelz
Dzięki, pewna osoba z forum jednak powiedziała mi następujące rzeczy i będę bardziej skłonny jednak kupić ath-msr7 + shanling up co da podobno fajne kombo.

 

 

 

Custom Game, słuchawki które posiadasz są dla ludzi którzy lubią bas. Swietnie nim operują. Do muzyki gdzie on przoduje są świetne. Natomiast gry to inna sprawa, tracisz precyzję na rzecz właśnie basu który przesłania resztę pasma. Lampa T1 im nie wiele da, to jest świetny wzmacniacz ale dla tych słuchawek to zdecydowanie za dużo. Jakbyś miał takie AKG K701/702/Q701 to tak bo te słuchawki są strasznie podatne na źródło. Twoje są mało Ohm i grają spoko już z kartofla. Przeplacasz a efekt nie będzie jakiś ogromny.

 

 

 

Może tak. Jakiś rok temu byłem w podobnej sytuacji co ty. Szukałem słuchawek do gier które dadzą mi poziom BOGA w nasłuchu. Jako że gram głównie współzawodnictwo czyli FPSy a nie fun gaming potrzebowałam takich nausznikiow które dadzą radę. I tu się rodzi problem bo gry są ograniczone dźwiękowo i nawet jak kupisz słuchawki za 2000zl i DAC za 4000zl w pewnym momencie nie będzie czuł żadnej różnicy. Kolejna sprawa, scena to nie jest top 1 w grach. Ona powoduje tylko to że albo słyszysz wszystko albo bliżej siebie albo dalej, ale natężenie dźwięku i sam dźwięk ciągle jest ten sam i nie spowoduje że nagle usłyszysz wszystko z dalszej odległości. Silnik gier generuje dźwięk dla wszystkich tak samo. Jak skrypt mówi że kroki mają być słyszalne z 15m to tak będą słyszalne i tyle.

Wracając do mnie przerobilem wiele słuchawek. AKG K701, AKG K550MKI, ATH AD700X, ATH MSR7, SHURE SRH940. No i DACi w sporej ilości. Zostały ATH AD700X które idealnie nadają się do gier jak BF czy Squad ale średniodo muzyki no i są otwarte. Natomiast ATH MSR7 spełniają wszystko. Owszem scena nie jest tak duża nie jest to też poziom AKG K550 Ale ciągle jak na zamknięte jest wystarczająca, do gier też. Ale za to mają świetną separację i precyzję(lepszą AKG K550 i porównywalna z ATH AD700X).

DAC jakie używam to Aune X1S i właśnie Shanling UP. I powiem szczerze w grach kompletnie nie czuje różnicy(bo oba DAC mają podobne zastosowanie) Ą w muzyce różnica jest marginalna i nie warta tej dopłaty. Jedynie gdzie czułem różnice(i to też tylko w muzyce) jakąś trochę większa to przy AKG K701 ale i tak je sprzedałem bo są cholernie ciężkie do osiągnięcia ich maximum(nawet Aune X1S to za mało one lykaja źródła nawet za 2000zl) więc olalem. 

Tak się kształtuje sprawa.

Także znowu... temat słuchawek ale chce mieć już to z głowy i jestem skłonny je zamówić, pałąk mają taki sam jak moje creative aurvana live, mikrofonu nie mają aczkolwiek jeżeli będą miały lepszą precyzję w grach i w muzyce a dac zas 700zl zrobi z nimi dobre combo to bym wolał iść tą drogą. Miałbym przy okazji mobilne słuchawki i dobry sprzęt do muzyki jak i gier.
Podobno trzeba je jednak wygrzać

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

@Forii

tylko nie znowu 40 stron...

 

jak chcesz mieć dobry dźwięk kupujesz kartę dźwiękową za 400-500 zł do tego słuchawki za 300-400 zł i jesteś w domu

 

np.

 

niestety AIM SC808 jest już nie dostępny, następnie wyższa półka Creative Sound Blaster ZxR podejrzewam że powiesz 'za droga' (podobnie jak asusy), dlatego proponuję AE-5.

 

co do słuchawek HyperX Cloud Alpha, ostatnio je kupiłem i muszę przyznać że sporo poprawili względem poprzedników HyperX Cloud czy QPAD-QH-90 (to samo rebranding), m.in:

 

  • [+] mniej uciskają głowę
  • [+] mikrofon zmienili z typowego pojemnościowego na odmianę pojemnościowy elektronowy z filtrem szumów (wejdź na teamspeaka to posłuchasz różnice xd)
  • [+] odłączany kabel uniwersalny mini-jack 4-pin, według mnie największy plus, w razie awarii kabla, nie trzeba naprawiać (recabling) czy do śmieci wyrzucać, wystarczy kupić nowy kabelek i po sprawie.
  • [-] jedyny minus za gąbki z zszywaczami na całej powierzchni (mi to przeszkadza)
Link to post
Share on other sites

 

@Forii

tylko nie znowu 40 stron...

 

jak chcesz mieć dobry dźwięk kupujesz kartę dźwiękową za 400-500 zł do tego słuchawki za 300-400 zł i jesteś w domu

 

np.

 

niestety AIM SC808 jest już nie dostępny, następnie wyższa półka Creative Sound Blaster ZxR podejrzewam że powiesz 'za droga' (podobnie jak asusy), dlatego proponuję AE-5.

 

co do słuchawek HyperX Cloud Alpha, ostatnio je kupiłem i muszę przyznać że sporo poprawili względem poprzedników HyperX Cloud czy QPAD-QH-90 (to samo rebranding), m.in:

 

  • [+] mniej uciskają głowę
  • [+] mikrofon zmienili z typowego pojemnościowego na odmianę pojemnościowy elektronowy z filtrem szumów (wejdź na teamspeaka to posłuchasz różnice xd)
  • [+] odłączany kabel uniwersalny mini-jack 4-pin, według mnie największy plus, w razie awarii kabla, nie trzeba naprawiać (recabling) czy do śmieci wyrzucać, wystarczy kupić nowy kabelek i po sprawie.
  • [-] jedyny minus za gąbki z zszywaczami na całej powierzchni (mi to przeszkadza)

 

Akurat na słuchawki mi nie szkoda, kupiłem już następujące, stąd nie będę przeciez kupował tańszych skoro już mam jedne za 800zł

-Focale Listen

-Ath - pg1

- Custom Game

 

Te dwie pierwsze zwróciłem, zostałem aktualnie na customach, dosyć ciekawie brzmią na innej karcie dźwiękowej w pracy, nie wiem od czego to zależy. Mam tu komputer della gdzie w monitorze jest wszystko, nie sadze ze wpakowali tu jakąś lepszą karte dźwiękową.

 

 

Tak czy siak, ze sluchawek polecano mi też ATH-MSR7GM

 

Sam nie wiem co robić, najlepiej by było zostać na customach i do Customów, słuchawek ktore grają typowo V - basowo kupic jakis wzmacniacz ktory poprawilby ich brzmienie w muzyce jeszcze wyzej a wgrach dał większą scene.

nie powiem ze za droga bo prawie kupilem aune t1 za 1200zl

Podobno dac aune t1 do tych sluchawek custom game to za duzy budzet, bo są 32 ohm i tak duzo nie dadza czyli bedzie kasa wyrzucona w bloto

Shanling up pozostaje lub ten co wkleiles czyli ae-5.

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Teraz będzie zakup daca za duży szmal a później pytanie czemu nie ma equalizera w sterownikach i nie ma czym gwalcic dźwięku.

480zl to nie tak duzo za shanlinga, a z tym equalizerem, to czemu nie bedzie? nie da rady tego jakos sciagnac?

W sensie shanling nie ma, a doplacajac do t1 zyskuje wtedy equalizera? :P 

Lipton

 

W pracy mam cos takiego cos co mi sie b. podoba:

https://imgur.com/a/7MZpP4N

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Bo equalizera się nie używa bo to ingerencja w dźwięk zwłaszcza jak niektórzy przwala ponad 5db na Suwałkach a to już bardzo dużo i wiele sie w dźwięku przez to zmienia.

 

Jak już tu było niejednokrotnie powiedziane nie dostaniesz od nas jednomyślnie odpowiedzi jaki dac kupisz każdy będzie polecał co innego i mnie to jakoś nie dziwi. Wszystko już dostało powiedziane decyzja należy do ciebie.

 

Jednak raczej wszyscy się zgadzają w jednej kwestii że customy to raczej nie to.

 

Próbujesz na siłę zrobić z nich coś innego.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...