Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to wspominał ktoś już o ath m50x :D no i jeszcze meze 99 classic też są zamknięte :D audeze sine ostatnio na alegro poszły za 1300 można by dorzucic :D

A z przenośnych daców jeszcze jest

Xduoo xd-05

Cayin c5 dac (wisi za 460zl na olx)

:D

A 770 mógł by pomóc aune t1 :)

Link to post
Share on other sites

GeekOut 450 lub wyższy świetnie parował się z DT770Pro 250Ohm.

 

Wiele dobrego słyszałem też o BossHiFi B8 i serio zastanawiam się nad zakupem :D


M50x pewnie dźwiękowo to będą nieco lepsze od PG1, a to bardzo podobna budowa słuchawek.


Jakby nie patrzeć to Ultrasone HFI 780 też mogą być ciekawą propozycją :D Zmiana nausznic na większe i proszę.

Link to post
Share on other sites

No HFI 780 całkiem fajna propozycja

 

Aune t1 nada 770 trochę charakteru.

 

Za to poprzedni właściciel xduoo xd-05 twierdził że w sumie nawet beyerdynamic t1 v2 w miarę spoko napedzał.

 

No i jeszcze są FOSTEX T50RP

 

No i dennony ah-d600 gdzieś mi się rzuciły niedawno w oczy w granicach 700zl

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jego temacik na audiofanatyku, swoją drogą też nic nie wnosi, a każdy boi się raczej podjąć decyzję za kupującego, co mnie nie dziwi, skoro kolega szuka totalnie po omacku.

 

Z zamkniętych wartych polecenia (biorąc pod uwagę zakup czegoś pokroju DragonFly Black):

- Brainwavz HM5/Reloop SHP-1

- DT770Pro (80Ohm lub 250Ohm, pierwsze więcej basu)

- AKG K550/K551 (te drugie mają mniejsze wymagania, dostosowane do użytkowania portable)

- MMX300 - według mnie najlepsza opcja, bo jest mikro, jakość, komfort, izolacja pewnie na poziomie PG1, ciężko znaleźć lepszy headset do gier (zamknięty)

Swoją drogą to się chłopu nie dziwię, że nerwy go noszą, bo nikt mu doradzić nie potrafi, a jak to się mówi głodny sytego nie zrozumie :D

No i to mi się podoba.

Teraz jak ja to zwykle zrobie czyli odsiać recztę i wybrać jeden model.

Tak więc spytam, który z tych modeli ma równie dobrą przestrzenność (oprócz mx300 bo one wiem że mają wręcz zajebistą ale mają nieodpinany mikrofon co zmusza mnie do zostawiania ich w domu i nie wychodzenia z nimi, a w takiej sytuacji zdecydowanie już wolę mieć wersję słuchawek bez mikro ale doczepianym - także odpadają mx300... ).

Akg k550 podobno tej przestrzenności nie mają, wiec odpada,

Pozostają więc Brainwavz HM5/Reloop SHP-1 ( o ktorych nie mam zdanie)

lub welurowe wasze ulubione DT770Pro - moze i dzwiek w muzyce mają dobry ale jak wypada z przestrzennością? Czy są to słuchawki do gier competive? Czy bardziej pod muzykę.

 

 

Jestem competive graczem, chcę być najlepszy że tak to ujmę i pozycjonowanie daje mi bardzo dużą przewagę, wręcz tego wymagam w grach, mimo wszystko jestem także audiofilem. Da radę to jakoś pogodzić?

WIem że mx300 to oferują a jak wypadają inne modele? 

Ostatnie pytanie, to co oznacza wysoka V? Czym są agresywne słuchawki? I do jakich gatunków muzyki sie najlepiej sprawują?

Nie ukrywam że gram w gry akcji, dynamiczne - jestem graczem w quake 3 od 10 lat (nie ma takiej szybkiej gierki jak własnie q3)

Oprócz quake 3 by sie pobudzic slucham wlasnie klubowej muzyki, deep house, techno, czasem jakis rock.

Jestem osobą która odczuwa wszystko z zewnątrz, a szczególnie muzyke...

 

Czy na podstawie tych informacji jesteście w stanie stwierdzić czy V będą dla mnie dobre? Focal Listen brzmialy np dla mnie zbyt łagodnie, np nie czułem tego basu. w ATh-pg1 jest to lepsze ale brzmieniem im troche brakuje.

 

Czekam na sugestie.

 

PS. Spokojnie ja sie nie obrażam ;)

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Pozycjonowanie i scena to nie tylko słuchawki ale też układ audio.

Poza tym chcesz duża scenę i dobre pozycjonowanie a dla mnie to się = słuchawki otwarte. I ja zdanie będę podtrzymywać że go grania najlepsze są słuchawki otwarte wpięte w dobre źródło

Link to post
Share on other sites

Pozycjonowanie i scena to nie tylko słuchawki ale też układ audio.

Poza tym chcesz duża scenę i dobre pozycjonowanie a dla mnie to się = słuchawki otwarte. I ja zdanie będę podtrzymywać że go grania najlepsze są słuchawki otwarte wpięte w dobre źródło

To jak to możliwe że mx300 mimo ukladu zamknietego mają zajebistą scene wokół?

Ale dam Ci szanse, jakie otwarte polecasz?

Dt880? Półotwarte są, są ok? Wygodne tak jak hd770?

 

Ja po prostu nie lubie siedziec w sluchawkach i nie miec izolacji wokol siebie... w domu mieszkam z rodzina i mnie ich glosy i gadania rozpraszaja, zakladajac sluchawki chce sie odciac wiec za sluchawki mam - narzedzie do odciecia sie, przyjemnosc ze sluchania, skill w grze, itd...

Nie slucham słuchawem tlyko do muzyki tylko do m.in izolacji od zewnatrz, to chyba logiczne, gdyby nie to bym byl osoba ktora szuka za********h glosnikow.. One też są "otwarte"

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Głośniki do grania nadają się średnio akurat :D zaczynając od śmiesznie tanich takstarów ts671(tylko używki) przez DT 990 (tylko tu trzeba mieć dobre źródło) przez AKG 701 (i te mają scenę naprawdę wielką) po audio techniki r70x to tak na początek

Link to post
Share on other sites

Głośniki do grania nadają się średnio akurat :D zaczynając od śmiesznie tanich takstarów ts671(tylko używki) przez DT 990 (tylko tu trzeba mieć dobre źródło) przez AKG 701 (i te mają scenę naprawdę wielką) po audio techniki r70x to tak na początek

DT 990 dobre źródło -> dragonfly?

AKG 701, ten pałąk u góry nie wnerwia? Komfortowe tak jak DT770? w sensie welurowe również?

Czym sie roznia 701 od 702?

 

Jakbyś porównał te modele do właśnie DT770 pro oraz Brainwavz HM5 i Reloop SHP-1?

 

 

Wolalbym wiec chyba hd990

 

 

 

Beyerdynamic DT990/600 Edition

Typ: półotwarte

Koszt: ok. 800-1000 zł (sprawdź dostępność i najniższą cenę)

Klasyczne brzmienie na planie V, dające zarówno odpowiedni bas (wybuchy, uderzenia) oraz górę (detale, świsty), ale też zachowujące przy tym całkiem obszerną i dobrze konstruowaną scenę. O ile w muzyce sprawdzały mi się głównie elektronicznej, tak w grach bardzo ceniłem sobie obszerność, jaką słuchawki te renderowały w różnych kierunkach, również w głąb. Jest to zatem połączenie dobrej sceniczności z brzmieniem, które jakoby natywnie faworyzuje wszelakie rozgrywki sieciowe i efekty dźwiękowe z gier, awansując je na należyty poziom.

 

Źródło: https://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Do 600ohm to trzeba już niezła elektrownie dragon to się chyba stopni przy tym :D

701 702 jak dobrze pamiętam to kablem. Zamknięte a otwarte to ciężko porównać hm5 i shp1 to to samo wybierając między 770 a hm5 to brał bym hm5.

Link to post
Share on other sites

Do 600ohm to trzeba już niezła elektrownie dragon to się chyba stopni przy tym :D

701 702 jak dobrze pamiętam to kablem. Zamknięte a otwarte to ciężko porównać hm5 i shp1 to to samo wybierając między 770 a hm5 to brał bym hm5.

Kumam, te hm5 brałbyś ze względu na co? tak chwaliliście dt770 z uwagi na welory itd a teraz jednak hm5? :P Nie to ze sie drocze tylko dopytuje, one są równie wygodne? napalilem sie na te welorki ale jezeli hm5 maja rowniez fajna skorę jak np focale to chętnie kupie te hm5.

One graja V? Scena duża jest do gier ? basy są?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Hm5 to typowe studyjne granie suche jak wiór i nudne jak kazanie w niedzielę. Jazdy błąd w realizacji rzucają prosto w pyst. Nic nie ukrywają wszystko jest tam gdzie ma być jak się je dobrze popedzi to bas ale zna swoje miejsce w szeregu. Ja 770 nie wychwalalem mówiłem tylko że pady są super w całej serji beyerdynamic

Link to post
Share on other sites

Hm5 to typowe studyjne granie suche jak wiór i nudne jak kazanie w niedzielę. Jazdy błąd w realizacji rzucają prosto w pyst. Nic nie ukrywają wszystko jest tam gdzie ma być jak się je dobrze popedzi to bas ale zna swoje miejsce w szeregu. Ja 770 nie wychwalalem mówiłem tylko że pady są super w całej serji beyerdynamic

Ciekawa recenzja, nie chce nudnych słuchawek xD

Nie wiem jak odebrac te sluchawki xD bo po tym co czytasz to rozumiem ze jednak srednie.

 

Poczekam na te custom gamy, one serio takie zle są? na bazie jakiego modelu byly produkowane?

 

Co z kablem wymiennym jack 3,5m by nie chodzic z mikrofonem?

jest znaczenie jaki kupie?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak odebrac te sluchawki xD

W dużym uproszczeniu wyobraź sobie bez basu, bez góry, takie nijakie barwowo ale to i tak fajne słuchawki na swój sposób ,bo muzyczność jest przekazana prosto od wykonawcy. Czasami to potrafi brzmieć najbardziej wiarygodnie.

 
 
 
Link to post
Share on other sites

 

W dużym uproszczeniu wyobraź sobie bez basu, bez góry, takie nijakie barwowo ale to i tak fajne słuchawki na swój sposób ,bo muzyczność jest przekazana prosto od wykonawcy. Czasami to potrafi brzmieć najbardziej wiarygodnie.

Yhm, fajnie sie bawicie? Trollujac mnie, teraz juz nie wiem co jest prawdą a co kłamstwem...

eh

Link to post
Share on other sites

Ale to naprawdę ciekawe słuchawki mają bardzo prosty przekaz przez co są szczegółowe nic nie koloryzują przekazują wszystko tak jak autor utworu nagrał.

Przez swoją prostotę nie rozprasza nie są natarczywe w żaden sposób. Używam ich w pracy razem z xduoo xd-05.

Link to post
Share on other sites

LOL :D

 

Za mądrze piszemy i kolega nic nie rozumie  :rotfl:

 

HM5 to najbardziej wyrównane dźwiękowo słuchawki ze stawki. Dobrze sprawdzają się w studiu, gdzie słuchasz swojego mixu i na podstawie tego dokonujesz korekty barwy itd., bo one oddają to co jest w nagraniu. HM5 po prostu nie ubarwiają nagrania, nie ma podbitego basu, nie ma też mocno zaznaczonej góry, przez co mogą wydawać się zwyczajnie nudne i ja też je tak odbieram. Po prostu są płaskie, jak stół. Znam wiele osób, którym te słuchawki się podobały i które sobie nieźle radziły w grach na nich.

 

Zasada jest prosta - nie słuchałeś lub odsłuchałeś za mało słuchawek to nie będziesz wiedział o czym piszą ludzie, którzy trochę tego sprzętu odsłuchali i między sobą rozumieją się poprzez ten bełkot, który miałeś okazję nazwać trollingiem :D

Link to post
Share on other sites

LOL :D

 

Za mądrze piszemy i kolega nic nie rozumie  :rotfl:

 

HM5 to najbardziej wyrównane dźwiękowo słuchawki ze stawki. Dobrze sprawdzają się w studiu, gdzie słuchasz swojego mixu i na podstawie tego dokonujesz korekty barwy itd., bo one oddają to co jest w nagraniu. HM5 po prostu nie ubarwiają nagrania, nie ma podbitego basu, nie ma też mocno zaznaczonej góry, przez co mogą wydawać się zwyczajnie nudne i ja też je tak odbieram. Po prostu są płaskie, jak stół. Znam wiele osób, którym te słuchawki się podobały i które sobie nieźle radziły w grach na nich.

 

Zasada jest prosta - nie słuchałeś lub odsłuchałeś za mało słuchawek to nie będziesz wiedział o czym piszą ludzie, którzy trochę tego sprzętu odsłuchali i między sobą rozumieją się poprzez ten bełkot, który miałeś okazję nazwać trollingiem :D

No dobra, a jak ja mówie żę chce słuchawki z ostrym V , funnowe, to jakie mi zaproponujecie?

podalem w co gram, co slucham, jak traktuje sluchawki a Wy nadal swoje :/

doradzcie cos jak tacy dobzi jesteście 

Link to post
Share on other sites

No to jeżeli chcesz V to Beyerdynamic i elo ;)

 

DT990Pro grają V-kowo i mi się podobały bardziej niż DT770Pro.


Kabel kup taki byle był z miedzi, a nie miedziowanego alu, co zdarza się w taniźnie.

 

Naprawdę trzeba Ci powiedzieć co masz kupić? Dajemy Ci opisy słuchawek, to jak grają, jeżeli nie potrafisz z tego czegoś wybrać to jak my Ci możemy pomóc? :D

Link to post
Share on other sites

No to jeżeli chcesz V to Beyerdynamic i elo ;)

 

DT990Pro grają V-kowo i mi się podobały bardziej niż DT770Pro.

Kabel kup taki byle był z miedzi, a nie miedziowanego alu, co zdarza się w taniźnie.

 

Naprawdę trzeba Ci powiedzieć co masz kupić? Dajemy Ci opisy słuchawek, to jak grają, jeżeli nie potrafisz z tego czegoś wybrać to jak my Ci możemy pomóc? :D

No spoko, czyli hm5 odpadają.

A czym tak na prawde wiec jest granie V? jak je opisac?

Są duze basy?

 

Te DT990Pro są w wersji 250 ohm tylko więc obowiązkowo obok musiałbym do nich do kupic aima lub tego dragonfly w przypadku chęci mobilnosci? Tak? Wydałbym 900zl i bylbym ustawiony?

 

Co do kabla z miedzi to widze ze to wydatek 60zl:

https://www.sluchawkomania.pl/kable-jack-do-jack/prolink-exclusive-kabel-jack-35-mm-jack-35-mm-15-m.html

 

Polecacie?

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Teraz powstaje pytanie po co Ci kabel do DT990Pro?

 

Co dla ciebie oznacza chęć mobilności? Bardziej mobilne będą DT770Pro...

 

V-ka to zwyczajnie podbicie pasma niskiego i wysokiego (bas i sopran), słuchawki stają się żywsze, ale czasem może być czegoś przesada. W equalizerze tak ustawiając pasma linia suwaków daje nam wygląd litery V.

Link to post
Share on other sites

Teraz powstaje pytanie po co Ci kabel do DT990Pro?

 

Co dla ciebie oznacza chęć mobilności? Bardziej mobilne będą DT770Pro...

 

V-ka to zwyczajnie podbicie pasma niskiego i wysokiego (bas i sopran), słuchawki stają się żywsze, ale czasem może być czegoś przesada. W equalizerze tak ustawiając pasma linia suwaków daje nam wygląd litery V.

Czym jest dla Ciebie mobilność?

A z tym kablem to tak myślałem bo np w customach ich nie dają., bo daja tylko kabel z mikrofonem laczonym + przedluzka, a nie ma kabla dodatkowego bez mikro zwyklego jacka 3,5mm input i output.

 

Wiesz moze jak custom game graja? Też w stylu V? czy czysto i "nudno" ale dokladnie jak m5?

musze spytac, zcy sluchales customow ze ich tak nie polecasz?

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Customy mają nieco rozlazły bas, są jednymi z najciemniejszych Beyerdynamiców, tzn. brzmią ciepło, muląco, brakuje im detaliczności znanej z całej gamy DT770, 880, 990 itd. Po prostu wysokie tony chowają się pod resztą pasma, szczególnie pod kołderką z najniższych częstotliwości. To słuchawki Beyerdynamica, które nie grają jak Beyerdynamic :D Posłuchasz to będziesz miał porównanie do PG1 i Listenów.


Ostatnio legenda głosi, że kupione dziś przeze mnie Bosshifi B8 są zwyczajnie lepsze od chociażby Customów. Muszę ją sprawdzić :D

Link to post
Share on other sites

Customy mają nieco rozlazły bas, są jednymi z najciemniejszych Beyerdynamiców, tzn. brzmią ciepło, muląco, brakuje im detaliczności znanej z całej gamy DT770, 880, 990 itd. Po prostu wysokie tony chowają się pod resztą pasma, szczególnie pod kołderką z najniższych częstotliwości. To słuchawki Beyerdynamica, które nie grają jak Beyerdynamic :D Posłuchasz to będziesz miał porównanie do PG1 i Listenów.

Ostatnio legenda głosi, że kupione dziś przeze mnie Bosshifi B8 są zwyczajnie lepsze od chociażby Customów. Muszę ją sprawdzić :D

Chyba juz rozumiem co masz na mysli jezeli chodzi o detalicznosc DT770 itd.

Focale listeny bodajże tak brzmiały ale... kosztem basów. :)

A ja wole basy, szczegóły, dźwięki, efekty... niz skupianie sie na wokalu. Lubie po prostu ostre pier*olniecie  :D ale z zachowaniem szczegółow oczywiscie by nie szumiało czy coś... 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Lol aż 15m potrzebujesz?

A co do mocnej v to na eq ustaw sobie suwaki w ostre "V" czyli bas łupie wysokie kłuja w uszy a średnicy trzeba szukać :D dlatego D do DT990 poleca się wzmacniacze lampowego które kraja zazwyczaj odwrócona V i wtedy to się naklada i DT 990 zaczynają grać w miarę równo

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...