Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie tyle chyba przyczepił się do kopania, co z niecierpliwością wyczekuje momentu kiedy prąd potrzebny do kopania będzie droższy niż uzyskane w ten sposób eth. Jak my wszyscy zresztą :)

 

@up jak dla mnie dobra opcja.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-1080-ti-gaming-oc-11gb-gddr5x-i7261736871.html

 

Warte to to uwagi? Nawet jak gość kopał to od lutego do dzisiaj chyba nie zabił karty. Nowa w sklepie najtaniej 4100zł...

Nie ma zdjęć karty, opis "na odczep się", dlatego trochę śmierdzi.

No właśnie jak to jest: kupisz (przez payu), nic nie dostaniesz, facet zniknie, to allegro oddaje kasę?

Link to post
Share on other sites

@markovfreeman

Można płacić kartą kredytową lub debetową.

W razie czego występujesz do wydawcy karty o zwrot kasy, a wtedy to wydawca karty płatniczej kombinuje jak kasę odzyskać.

Minusem jest że przy płaceniu kartą w nie których sklepach jest drożej ( "opłata interchange"), ale bezpieczeństwo odzyskania kasy większe.

Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-1060-oc-windforce-samsung-i7273995906.html

 

 

Ciekawe.. brać czy czekać? Bo jestem napalony ale z drugiej strony szkoda kasy utopić.. ze sklepu nowa 1125zl taka

3 gb to lipa jest na dzisiejsze czasy chyba ze grasz w starsze gry. Co do ceny to nie wiem jakie byly przed krypto
Link to post
Share on other sites

CS GO, Fortnite, starczyłoby :D

Ja streamuje w 1080p na GTX 550 Ti to w Fottnite na największej rozdziałce na średnich + wyłączenie zbędnych oświetleń jak to każdy robi streamer i 70-100fpsow mam.. czasami spadki do 45/50 ale na tej karcie grać i streamowac to i tak miód także :D

Chce 6gb kupić ale narazie zbyt drogie 1060

Edytowane przez Deynizhenko
Link to post
Share on other sites

29 cebulionów na miecha

Dzięki za odp. Czyli ponad trzy lata na zwrot (zakładając ofc utrzymanie kursu, trudności oraz MSRP = 1200, itp).

Czyżby kolejne dostawy Polarisa i Vegi w końcu trafią na ręce graczy?

Link to post
Share on other sites

Tylko jaki sens ma sprawdzanie obecnej opłacalności jeśli kursy tych krypto zmieniają się tak dynamicznie? Kilka miesięcy i wszystko staje do góry nogami :D Im mniej osób kopie, tym więcej krypto można uzyskać, a potem tylko czekać na odbicie kursu (w teorii).

 

Upatrywałbym jeszcze spadku popularności kopania w związku z próbami opodatkowania handlu kryptowalutami. Prędzej czy później ktoś ręką na tej kasie położy :)

Link to post
Share on other sites
3 gb to lipa jest na dzisiejsze czasy chyba ze grasz w starsze gry. Co do ceny to nie wiem jakie byly przed krypto
Bzdury . mam 1060 3Gb i wszystko śmiga jak należy. Czasem obniżysz jakieś dupetele jak odbicia czy cienie i śmiga wszystko te 60 Fps. Generalnie większość gier nawet tych nowych idzie grać na ultra lub oczko niżej. Dużych Różnic w jakości grafiki nie zobaczysz pomiędzy takimi detalami. Od ponad roku ludzie gadają takie bzdety ze 3 Gb będzie za mało a ja nadal tego nie odczuwam. ;) . Są ze 3 chyba gry gdzie to może być odczuwalne ale to wtedy oczko niżej detale i jest dobrze. A no i lepiej wybierać dx11 jak dx12 o ile jest taka możliwość np Hitman
Link to post
Share on other sites

Czyżby kolejne dostawy Polarisa i Vegi w końcu trafią na ręce graczy?

 

polarisy tak, ale vegi nie koniecznie, ponieważ radzą sobie też w innych algorytmach

e6eYVuK.png

 

jak kurs Ethereum spadnie poniżej 1000 zł, to w Polsce będą masowo wyłączać koparki, dlatego że u nas jest prąd po 0,50 zł+ za 1 kWh, stanie się to wtedy nie opłacalne, bo wszystko co wykopiesz pokryje rachunki za energie.

 

 

Link to post
Share on other sites

A bierzesz pod uwagę, że wiele kopalni może posiadać odpowiednią pulę przeznaczoną właśnie na takie sytuacje i będą w stanie spokojnie przetrwać dłuższy okres nieurodzaju? Fakt, że chwilowa opłacalność spada poniżej pewnego bilansu nie oznacza, że trzeba wyłączać kopalnie, bo w dłuższej perspektywie nie przyniesie to zysku, a chwilowe dokładanie może się szybko obrócić w zysk. Siła krypto to dynamika.

Link to post
Share on other sites

Jest jednakże jakaś szansa, że to nie tylko chwilowy spadek. Pewnie, że taka farma może przetrwać na "stand-by" nawet i kilka lat jeżeli jest potrzeba, pytanie tylko czy do czasu odbicia kursu Eth nie wyjdą nowe karty, które będą kopać tak samo dobrze (jak nie lepiej) przy sporo niższym poborze prądu?

 

Wiem, że to "utrzymanie kursu" to taka mocno naciągana aproksymacja, bo krypto ma ogromną dynamikę, ale trendy też się odwracają.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dynamika to wcale nie jest sila, takie wahania kursu to jak loteria, nigdy nie wiesz kiedy będzie spadek czy wzrost.

 

Nie wspominałem o tym, że to łatwy sposób na zarobek, tylko, że można sporo ukręcić, przy dobrym wietrze i z tego względu wiara wierzy w krypto.

Link to post
Share on other sites

przetrwać dłuższy okres nieurodzaju?

 

ciekawe jak długo, pół-roku? może rok, a potem dead

 

powiedz mi też, co się stało z AIMem SC808 na rynku xD, nie widać go w sklepach internetowych, masz jakieś informacje kiedy dostawa?

 

 

 

pytanie tylko czy do czasu odbicia kursu Eth nie wyjdą nowe karty, które będą kopać tak samo dobrze (jak nie lepiej) przy sporo niższym poborze prądu?

 

od czerwca/lipca ASICKI pod Ethereum atakują, m.in za 3000 zł kupisz maszynę co kopie tyle co komputer za 9000 zł z 6 radeonami, jest całkiem możliwe że posypie opłacalność kopania ETH na kartach graficznych, oczywiście takie urządzenia jak ASIC mają swoje wady i zalety

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak długo pociągną, bo nie wiem, jak będzie się kształtował kurs ETH i jakie mają zapasy ;)

 

Mi to akurat tito, co będzie z krypto, ale wiem, że rządy zaczną to kontrolować.

 

Nie mam info co do dostępności SC808 ;) Sam posiadam jedną sztukę z wadą (zanika w systemie), ale da się to naprawić.

Link to post
Share on other sites

Nie mam info co do dostępności SC808 ;) Sam posiadam jedną sztukę z wadą (zanika w systemie), ale da się to naprawić.

 

no właśnie wersja z naklejką Windows 10 jest pozbawiona defektu, btw. gdzie zgubiłeś kolor niebieski? jeszcze dzisiaj go miałeś..

 

 

Mi się udało zakupić GTXa1070 od Inno3D Twin X2 z emaga w cenie dobrego niereferenta GTX1060 6gb, za 1600zł, paczka doszła zaplombowana, tylko go przetestować ;)

 

nowy / używany ? ile gwarancja producenta?

Link to post
Share on other sites

no właśnie wersja z naklejką Windows 10 jest pozbawiona defektu, btw. gdzie zgubiłeś kolor niebieski? jeszcze dzisiaj go miałeś..

 

 

 

nowy / używany ? ile gwarancja producenta?

Nówka sztuka, pudełko zaplombowane, gwarancja 2 letnia producenta (minus tej oferty, inno3d daje 3 letnia tylko na karty z Ichill x3, na inne daje 2 letnia gware)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...