Skocz do zawartości

Recommended Posts

Że tyłka nie urywa, to zrozumiałem i jestem tego świadomy, bo to karta na poziomie dzisiejszego średniaka 1060 co do czego jesteśmy zgodni. Wyżej są jeszcze 1070, 1080 oraz 1080ti która obecnie jest pozycjonowana jako produkt do urywania wspomnianej przez ciebie części ciała. 

 

Niemniej dyskusja wywiązała się kiedy napisałeś, że 1060 to do FHD ustawienia medium i w dół co jest oczywiście bzdurą, więc nie dziw się, że ktoś podejmuje z tobą dyskusję. I nie opowiadaj teraz, że o 1050ti chodziło, bo przecież możesz sam przeczytać co cytowałeś. Dla przypomnienia twój post.

http://forum.benchmark.pl/topic/259248-ceny-kart-graficznych/?p=2488856

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

@wojciechu15 tak masz racje, zacząłem sprzedaż tuż przed wysypem kart i to z wyższej ceny, która systematycznie obniżałem jak rynek się nasycał. Bardziej patrzyłem po cenach nowych składaków gdzie taki zestaw na GTX 1060 był wyceniany wyżej niż mój na GTX 1080. Można powiedzieć ze się o te 2 tyg spoźniłem, tym bardziej ze zakup całego PC to dużo większy interes niż samo GPU. No nic jakoś mnie to bardzo nie smuci, chciałem wykorzystać sytuacje rynkowa i przesiąść się na konsole bo czasu na granie niewiele a po męczącym psychicznie dniu w pracy to i Crash Bandicoot robi robotę ;) Niemniej jednak zestaw wyceniany był nisko, CPU na około 800 zł a GPU na 2100 gdzie większość używek po 2700 i więcej chodzi.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce się trochę pośmiać, oto aukcja z alledrogo. Karta NOWA, KUPIONA ROK TEMU. Pewnie przez 12 miesięcy trzymana pod kocem, żeby się przegryzła i zamarynowana dostała więcej Mhz wydajności :D 

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-11gb-gwarancja-i7270649446.html#thumb/1

 

"...Kupione rok temu. Poczatkowo mialy byc przeznaczone do kopania krypto ale teraz juz na 100% wiem, ze to nie moja bajka"

No nie mogę hahahaha. Zdjęcia backplate'u nie ma, bo pewnie oderwał folię przed włożeniem do koparki i potem zgubił.  Co za perfidny bajkopisarz.

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o takiej cenie, czy jest ok, czy jednak czekać?

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8g-i7270649521.html

Cena naprawdę okazyjna, karta raczej na pewno nie leżała rok pod kocem ;)

Czy czekać? No cóż, ja z zastępczą 970 i kasą odłożoną na nową generację, spokojnie poczekam te parę m-cy.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites
Cena naprawdę okazyjna, karta raczej na pewno nie leżała rok pod kocem ;)

Czy czekać? No cóż, ja z zastępczą 970 i kasą odłożoną na nową generację, spokojnie poczekam te parę m-cy.

Niby produkt nowy i zafoliowany ale cena podejrzana

 

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

Cena adekwatna do produktu Ktoś dostał w hurtowni 25szt po normalnej cenie i zamiast Januszować po prostu sprzedaje po tyle ile te karty powinny kosztować. Na premierę można było 1070ti w tych okolicach kupić bez większych problemów, bo nawet tanie 1080 można było za 2200 wyrwać nowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzicie, wszyscy się śmiali, że ceny nie wrócą nigdy do normy bo po takiej podwyżce klientela się przyzwyczai i widać psychologia działa. Jak ceny spadły i ktoś sprzedaje w regularnej cenie sprzed kilku miesięcy (tak jak @@janko1, pisze, to żadna promocja) to ludzie zamiast kupować myślą, że przekręt ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzicie, wszyscy się śmiali, że ceny nie wrócą nigdy do normy bo po takiej podwyżce klientela się przyzwyczai i widać psychologia działa. Jak ceny spadły i ktoś sprzedaje w regularnej cenie sprzed kilku miesięcy (tak jak @@janko1, pisze, to żadna promocja) to ludzie zamiast kupować myślą, że przekręt ;)

Ja np, domyślałem się, że ceny powoli będą wracać do normy, ale nie spodziewałem się że tak szybko to nastąpi. Jak widać nvidia dobrze zrobiła z przesunięciem premiery nowych gpu na 2 półrocze. Dzięki temu prawdopodobnie za ampere 1180 zapłacimy jak za poprzednika. Tu nie ma co się się dziwić, że ludzie są podejrzliwi patrząc na sklep, który powstał w szczycie kryptowalutowej gorączki, bo może być tak, że wydadzą kilka tysięcy na niby nowy szrot z koparki.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do wymiany z GTX 660 na 1050 TI głównie ze względu na VRAM. W tej chwili są już do kupienia po 700-750 najtańsze modele. Myślicie że stanieją jeszcze w najbliższym czasie czy obniżka bardziej dotyczy wyższych modeli "koparkowych"?

Link to post
Share on other sites

Ceny kart graficznych w ostatnim czasie poszły w dół i pójdą jeszcze bardziej. Na twoim miejscu bym poczekał bo jak eth jeszcze bardziej spadnie to sprzęt pokoparkowy zasypie rynek a wtedy 1050ti będzie warta grosze że wzgledu na zapchany rynek będą okazję na zdecydowanie lepsze modele. Jeśli jest deficyt na dany towar ceny idą w górę jeśli nagle rynek zaleje fala tego produktu ceny zaczynają nagle spadać bo ten który da niższą cenę sprzeda więcej, reszcie będzie towar zalegał więc będą się prześcigać kto puści taniej.

Link to post
Share on other sites

Gram raczej w kilkuletnie tytuły w 1050p i do tej pory 660 mi spokojnie wystarczała. Tylko w battlefield 1 muszę zjechać na low żeby mieć stale ponad 60 fps. No i 2GB coraz bardziej dokucza, myślicie że 4GB i ogólnie 1050 TI wystarczy na parę lat do lajtowego pogrywania na medium-low w 1080p? Czy warto dołożyć i wziąć coś mocniejszego? Z zakupem chyba poczekam jeszcze do wypuszczenia nowej serii, zakładam że przecenią wtedy nawet poniżej 600zł w okolice obecnych cen 1050.

Link to post
Share on other sites

zależy jakie masz priorytety  co do gier - u mnie w grach typu bf, cod, cs czy fortnite muszę mieć te minimum 60 fps i do tego gtx 1050ti w zupełności mi starcza (w bf mam tylko mix med/high, reszta gier high/ultra)

np w takim W3 czy nowym AC te minimum 40 fps mi zupełnie styka, bo nie są to gry tak dynamiczne i wymagajace super reakcji podczas celowania i tutaj sobie ustawiam wyższe ficzery graficzne

Link to post
Share on other sites

No u mnie dokładnie tak samo, w fps na multi minimum to 60fps ale mile widziane ponad 100. Jak gram single to 40-50 styka. Widzę że mamy podobny sprzęt i jeśli w bf1 grasz na med/high to jak dla mnie rewelacja (chyba że mowa o bf4). Na ile masz wykręcony procek?

Link to post
Share on other sites

To dziwne, u mnie na 4,0GHz bf1 był niegrywalny pomimo że karta mnie ograniczała. Dopiero na 4,5 uzyskałem w miarę stabilne 60fps na low, a po bios modzie grafiki średnio 70-80 ze spadkami poniżej 60 tylko jak się dużo dzieje. Jakbyś kiedyś wymieniał grafikę to możesz dać znać ;)

Link to post
Share on other sites

hehe, ja tą grafike cisnę do momentu aż nie bede mógł na low w 1080p grać, a to chyba szybko nie nastąpi i myslę, że do tego czasu nowa generacja kart na dobre juz zagości ;)

co do bf1, mam locka na 60 kl/s zrobionego i na większości map (oprócz amiens i jeszcze jakiejs, nie pamiętam nazwy) proc nie chodzi na 100% i klateczki się ładnie utrzymują :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce się trochę pośmiać, oto aukcja z alledrogo. Karta NOWA, KUPIONA ROK TEMU. Pewnie przez 12 miesięcy trzymana pod kocem, żeby się przegryzła i zamarynowana dostała więcej Mhz wydajności :D

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-11gb-gwarancja-i7270649446.html#thumb/1

 

"...Kupione rok temu. Poczatkowo mialy byc przeznaczone do kopania krypto ale teraz juz na 100% wiem, ze to nie moja bajka"

No nie mogę hahahaha. Zdjęcia backplate'u nie ma, bo pewnie oderwał folię przed włożeniem do koparki i potem zgubił.  Co za perfidny bajkopisarz.

No i ta aukcja została zdjęta przez pracownika Allegro.To kombinator.Widocznie tych kart nawet gość nie miał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...