Skocz do zawartości

Seasonic a gwarancja


Recommended Posts

Witam,

 

Czy Seasonic odmówi przyjęcia zasilacza na ewentualną gwarancję, jeśli nie został on zakupiony u ich autoryzowanego sprzedawcy?

 

Chciałem nabyć jednego Focusa w Morelach, ale na stronie Seasonica w warunkach gwarancji znalazłem takie zdanie:

 

Sea Sonic’s Warranty covers products against defects in materials or workmanship purchased from an authorized Seasonic retailer from the date of purchase.

 

Sprawdziłem listę autoryzowanych sklepów w zakładce "Where to buy", no i z polskich widnieje tam jedynie Proline... Czy to oznacza, że jeśli kupię zasilacz u innego sprzedawcy (np. u wspomnianych Moreli), to nie będę miał prawa do gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Będziesz miał. Zadzwoń do nich i się zapytaj. Jak sobie wyobrażasz,że "słynne" morele sprzedaje nowy towar bez gwarancji ? Czy to jest gwarancja wewnętrzna czy zewnętrzna,ale jest. Ciebie interesuje jaką gwarancję daje sklep...

Link to post
Share on other sites

Takie cwane sklepy jak morele, po prostu kupują sprzęt na wagę od producenta, bez gwarancji, tak aby taniej było ^^ i podają informację "gwarancja sprzedawcy", itp. "wewnętrzna"

 

następnie gdy taki sprzęt ulegnie awarii, to metody przebiegu reklamacji są różne:

 

1.) wymieniają na nowy (ten sam)

2.) dają komuś do naprawy, (raczej nieautoryzowany serwis)

3.) w "trudnych sprawach" proponują wymianę produktu na podobny jakościowo np. GTX960 4GB -> GTX1050Ti

4.) albo po prostu następuję zwrot gotówki

Link to post
Share on other sites

Wiecie, w Morelach piszą, że jeśli produkt ma "gwarancję producenta" (tak jak ten zasilacz), to klient z gwarancją musi bezpośrednio kontaktować się z producentem (nie sklepem). Brzoskwinie mogą ewentualnie ten produkt tylko dostarczyć do serwisu w moim imieniu.

Mi chodziło o to, czy Seasonic nie będzie kręcił nosem, że nie kupiłem PSU w Proline.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Te 10lat gwarancji to taki chwyt marketingowy, nie twierdzę że firma tego nie zrealizuje ale kto przy zdrowych zmysłach i obecnym rozwoju tech. Będzie reklamowa uwalony zasilacz za 5,6czy 10lat.

 

 

Sam mam zasilacz SS z 10letnia gwarancja ale mi to lata i powiew, przy zmianie pc za 3-5lat zasilacz też wymienię

 

 

 

A te morele to omijać szerokim łukiem banda idiotow i oszustów.

Przez ten ich wyciek miałem już 4 próby zaciągnięcia kredytu na moje dane dobrze ze jestem w BIK zarejestrowany

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Chwyt nie chwyt te zasilacze są z "wyższej" póki cenowej
 

 

Morele odpisało
 

 
Od: WK Kamil Gołąb
Data: 2019-09-29 10:25:03
Odpowiedź ze sklepu
Temat: RE : Dotyczy produktu nr 1483167

Produkt jest objęty 10 letnią gwarancją producenta, w przypadku chęci reklamacji może Pan oddać produkt bezpośrednio do producenta bądź zareklamować go w naszym sklepie. Wtedy my jako pośrednik odsyłamy produkt do autoryzowanego serwisu producenta gdzie weryfikowana jest usterka. Po przesłanej diagnozie jest Pan informowany o przyjęciu bądź odrzuceniu reklamacji.

 

 

 

Problem jest w tym  że w xkom jest ten PSU droższy...


Sklepów masz dosłownie "mase" także dmuchając na zimne, morele bym odpuścił.

Ta...

https://www.ceneo.pl/56279066

Same wybitne na górze...

Zostaje EMAG a tam 24 miesiace gwarancji więc też odpada

 






 

Edytowane przez Killer1985
Link to post
Share on other sites

co ta? Tak ma milion sklepów to ze ci ceneo tyle pokaże to chyba mi nie powiesz że więcej nie ma bo będę śmiał jak głupi do sera...

Pokaż w niższej cenie oprócz AMAZON a nie pajacujesz...wg.Ciebie mam kupić u byle kogo i jeszcze drożej?

Może w PROLINE ?

 

https://cenowarka.pl/seasonic-focus-plus-z-oto-550w-atx-2-4-ssr-550fx-a1658745.html#offerlist

 

 

 

 

 

Tu też mają

https://xtreem.pl/zasilacze/1345-seasonic-focus-plus-550w-80-gold-ssr-550fx-4711173873341.html

 

Edytowane przez Killer1985
Link to post
Share on other sites

To ty odpowiadasz w zawrotnym tempie, bez żadnego sensu. To kto spamuje? Mi ta ilość postów wiesz gdzie zwisa?

Idź na zakupy online do tesco i twierdź dalej że nie ma sklepów bo mieszkasz na wsi. %-)

 

Edit:

Proszę bez takich personalnych wycieczek. Jeśli nie masz nic merytorycznego do dodania w temacie to powstrzymaj się od komentarza. // raf.

Link to post
Share on other sites

Nie podajesz merytorycznych argumentów więc jesteś typowym trollem...raport posdzedł


Co do tematu to stanowisko Xkom jest takie:

 

 

x-kom
08:50 (12 minut temu)
   
do mnie
cleardot.gif

Dzień dobry,

 

uprzejmie informujemy, iż jeżeli sprzęt został / zostanie zakupiony w naszym sklepie należy go odesłać do naszego serwisu jako sprzedawcy, następnie jak uprzednio wspomnieliśmy odsyłamy go do autoryzowanego dystrybutora, skąd następnie trafia do autoryzowanego serwisu producenta. Cała procedura jest wydłużona gdyż Seasonic nie dysponuje autoryzowanym serwisem w Polsce, stąd sklep pomaga w dostarczeniu produktu do producenta. Chęć reklamacji można również zgłosić bezpośrednio do producenta, jednakże wiąże się to z koniecznością wysyłki produktu bezpośrednio do serwisu producenta, a to może wiązać się z dodatkowymi kosztami wysyłki za granicę.

 

Edytowane przez Killer1985
Link to post
Share on other sites

Pytanie autora tematu jest bardzo ciekawe i wg mnie sprowadza się raczej do sytuacji hipotetycznej gdy morele przykładowo ogłasza upadłość. Czy wtedy będzie można samodzielnie reklamować zasilacz u samego Seasonica? Z tych warunków gwarancji wynika, że chyba nie.

Link to post
Share on other sites

 

 

A te morele to omijać szerokim łukiem banda idiotow i oszustów. Przez ten ich wyciek miałem już 4 próby zaciągnięcia kredytu na moje dane dobrze ze jestem w BIK zarejestrowany

 

A co będzie jak wykradną dane z BIKu? tam podaje się przy rejestracji dosłownie wszystko,  brakuje tylko w zasadzie tabelki z rozmiarem penisa. To są błędy systemu które powinien wyeliminować ustawodawca, bo wycieki były, są i będą. 

 

 

 

Proline odpada po aferze
 

 

że dali ciała z listem od ograniczonego umysłowo prawnika? czy że sprzedawali Xiao z chińskiej dystrybucji? 

takim tropem to za chwile nigdzie nic nie kupisz bo właściwie każdy sklep ma coś za uszami. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...