Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

Co do tego ile dała przesiadka z i3 na i7 w tej grze powiem tylko tyle , że przy wymaksowanych opcjach w miejscu gdzie jest trawa i strzela do nas wieżyczka można sobie swobodnie hasać a na moje oko FPS poniżej 30 nie spada :D Wcześniej 19-24 kl/s...

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Jest jakiś edytor do broni dla Crysis'a 3 ? W sensie coś jak ten edytor cvar.

Chciałbym edytować właściwości łuku by skrócić czas naciągu na maksymalnej sile strzału (najlepiej tak by można było tak szybko strzelać z łuku jak z broni maszynowej ;D ).

 

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Panowie czy ktoś podczas grania w Crysis 3 spotkał się z błędem o takim kodzie "cryengine error dxgi_error_device_removed"?

 

Wczoraj podczas rozgrywki testowałem wydajność mojej karty na różnych profilach OC w MSI AB i kiedy podniosłem napięcie na karcie w celu uzyskania lepszych taktować niemalże od razu wyskakiwał mi ten błąd. Na stockowym napięciu karty nic takiego się nie pokazywało. Wiecie coś więcej o tym błędzie i co tak naprawdę go powoduje? Dodam że sterowniki 13.3 beta. 

karta jest niestabilna, sterownik się zrestartował ;)

Link to post
Share on other sites

na jakim poziomie trudności ?

nie jestem maniakiem fps nie gram po  necie, a w gierki gram raczej od niechcenia także normal jest ok dla mnie

gierka króciutka i tyle, ciemna szara grafika a gdyby nie łuk to jak c2 :)

jak masz czas chęci możliwości to się czochraj na weteranie czy innym hardkorze to może zejdzie z 40h

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Skończyłem na najwyższym poziomie. Też niewiele dłużej zeszło (na padzie).

Odpoczynek na jeden dzień od forum zaowocował tym, że właśnie oglądam napusy końcowe Tomb Rajdera :)

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

jak masz czas chęci możliwości to się czochraj na weteranie czy innym hardkorze to może zejdzie z 40h

na pewno nie 40h jechałem na posludzkim wojowniku, jakieś 6/7 h ale dawało to więcej frajdy niż na casualu xD

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@Nextassy

 

Jak kogoś nie jarają batlefieldy czy inne cody to może kupić dla multi. Gdybym miał czas, to pewnie bym pykał bo mi przypadło do gustu. Ktoś gdzieś nawet porównał dynamikę multi c3 do quake 3. Moim zdaniem, całkiem trafne porównanie.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

Jak kogoś nie jarają batlefieldy czy inne cody to może kupić dla multi.

lubię Battlefielda, lubiłem coda zwłaszcza w realiach II WŚ, bardzo mi się to podobało, MOHa tego nowego także lubię, Crysisa też :P, więc trochę dziwne stwierdzenie.

mnie jarają bfy, mohy, i crysisy, gram we wszystko po trochu i to w multi xD, a ty to tak napisałeś jakby gracz miał do wyboru tylko jedną grę :P

Link to post
Share on other sites

Przeszedłem crysisa 3 kolejny już raz, (dobra gierka, choć mogła by być tylko trochę dłuższa) tym razem jednak pobrałem najnowsze stery od Nvidii (680GTX) i zabawiłem się w OC proca 3570K, chciałem wycisnąć wszystko co się da ze swojego sprzętu. Ogólnie dzięki dwukrotnemu przejściu gierki wiedziałem już, że najbardziej wymagająca plansza to ta druga, wszystkie nastepne śmigają znacznie, znacznie lepiej. Ta otwarta przestrzeń wypełniona bujajacą się na wietrze trawą wygląda masakrycznie, dosłownie jak next gen i chyba tu należy wypatrywać znacznie większych wymagań.

 

Przy 1920x1200 miałem w najbardziej wymagajacym miejscu w całej grze 30-38 fpsów (przy tej akcji ze strzelającą wierzyczką na polu trawy) i średnio 45-70 poza tym króciutkim fragmentem gry. Co się natomiast stało po OC ? Podkręcenie grafy w miejscu w trawą niewiele dało (1200MHz core, + 3600MHzpamieć), natomiast po podkręceniu stockowego 3570K z 3.4GHz do 4.5GHz fps poleciał bardzo widocznie w górę, teraz na tym polu z trawą mam średnio 42-50 fpsów i jest to najbardziej wymagająca scena w całej grze, odczuwalna płynnośc w tym miejscu widocznie się zwiększyła. Zrobiłem frapsowy benchmark z drugiej planszy, aż do wejścia do tego tunelu (10 minut gry i najbardziej wymagający fragment drugiego levelu) i średni fps fraps pokazał na 53, wszystko to na pojedynczej grafie i ja taki wynik uważam za bardzo dobry. W następnych planszach średni fps sięgał często 60-70 powyżej klatek (ostatnie 3 etapy gry) i tu już można było mówić o pełnym wypasie. Później potestowałem jeszcze mniejszą rozdzielczość 1680x1050p, spadki poniżej 60 były takie same na tym polu z trawą, więc to na pewno jeszcze limit proca ogranicza 680GTX, ale już poza tą minutą gry, gdy już przejdziemy ten etap z wierzyczką fps idzie o dodatkowe 8-10 fps więcej, spadek poniżej 60 fps to już wtedy bardzo rzadki wyczyn :).

 

Moim więc zdaniem trudno nazwać tą grę źle zoptymalizowaną, absolutnie nie zgadzam się z tą opinią bo dziś mam wrażenie żę gry są coraz brzydsze i coraz większe wymagania mają. Taki bioskock 3, wygląda to to jak gra z ps3 a z tego co podają ludzie potrafi już zarżnąć nawet 580GTX, co jest po prostu kpiną zważywszy na tandetny wygląd tej gry. Przy crysis 3 wymagania idą w parzez wyglądem gry i w przeciwienstwie do crysisa 1 już dziś na pojedycznej grafie mogę sobie sensownie w gierkę pograć, nie trzeba wcale czeakć wiele lat na sprzęt który da radę.

 

Ciekawy tez jestem jaki fps miał bym na i7, być może jeszcze coś wycisneło by się z tego 680GTX, myślę że akurat w tym miejscu na tym polu z trawą na pewno fps podskoczył by jeszcze trochę w górę. Podobnież crysis 3 korzysta z HT i teraz troszeczkę żałuje, że posłuchałem opinii na necie i kupiłem i5, mogłem wybrać i7 bo koszt tylko nieznacznie większy. Moder maldo pisze że dzięki HT fps idzię na tym polu wypełnionym trawą z 45 fps do 60 po włączeniu HT, jest to bardzo duża różnica. Co prawda etap który rzyca na kolana mojego 3570 trwa tylko jedną minutę gry, ale kto wie czy w przyszłości wiecej gier nie będzie wykorzystywać tego ustrojstwa :), wtedy już żałował bym kupna i5 trochę bardziej :D.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

przyznam ze to jest tak długie iż nawet tego nie przeczytałem ... xD, doszedłem do momentu jak trawa wygląda jak nex gen.. jak to jest dla ciebie trawka nowej generacji to podziękuję ... badyle ledwo co przypominające prawdziwą trawę, poruszające się sztywno ,,, to jest trawa ? xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...