Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

W sumie wątek mnie jakoś wybitnie nie dziwi... z czysto psychologicznego punktu widzenia osoby wierzące wybitnie często korelują z niższym niż przeciętnie poziomem zdolności poznawczych (nawet do 73%) i cała ta racjonalizacja 'komu boga potrzeba najbardziej', wypieranie oczywistego nonsensu i niedostrzeganie faktu, że czarna mafia od stuleci jest niczym innym niż organizacją przestępczą, to zwykły mechanizm obronny jednostek które nie potrafią zdrowo przejść etapu kryzysu egzystencjalnego i maskują to swoje mentalne nieudacznictwo poprzez bozie, życie wieczne, konfesjonały i lizanie bitej śmietany z kolana kapłana. 

Jest taki jeden profesor, teologi i psycholog w jednym, dyplomowany, fą fą, który od lat wielu robi mnogie badania nad wierzącymi, jacy to oni są lepsi, moralniejsi, uczciwsi, dobrzejsi, bardziejsi... i całe środowisko psychologiczne po cichu (bo z grzeczności) ciśnie bekę, bo jeszcze żadna hipoteza się nie potwierdziła, a wręcz odwrotnie. Dlatego jako człowiek nauki brzydzę się katolstwem, bo statystyka pokazuje, że znaczna część tych ludzi używa mechanizmu wybielania się i substytucji superego (które odpowiada za regulację zachowań 'moralnych') poprzez stawianie się w świetle archetypu 'bogobojnego', a po prawdzie to iście 'gorszy sort' człowieka. Tfu.

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, sid vicious napisał:

Tfu.

 

Zgadzam się co do joty.

Ja obserwuję od lat coś takiego, że im żarliwszy katolik, tym większy (sorka za słowo - ale inaczej się w tym przypadku nie da) sk@#$ysyn na co dzień.

Najgorsze, jak tacy się dostaną na jakieś ważne stanowiska, wtedy robi się ciekawie (co możemy już od pewnego czasu obserwować).

 

Swoją drogą ostatnie lata to naprawdę ciekawy czas dla wszystkich, co chcą pisać doktoraty ( i wyżej) na przeróżne tematy społeczne, teologiczne itd - takiego wysypu danych do badań od dawna nie było :facepalm:

 

 

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Nowaj napisał:

obecnie spowiednik prezydenta


To musi być super fucha. Słuchasz sobie jak Towarzysz Bolek wałęsi swojego Bolka, czy tam inny Andrzej gra na Dudach. 

 

(...)

-mmm, tak drogie dziecko, w obliczu bozi i jezuska wyznałeś swe tarmoszenia i w nagrodę za upokorzenie idź poklęczeć do kąta, żebyś mógł wrócić do 'plemienia', uniknąć ostracyzmu i poklęczeć przed pingwinem który da ci do buzi... opłatek

Te wszystkie ceremoniały tak trącą fetyszyzmem, że normalnie człowieka powinno aż wykręcać...

3 minuty temu, leto87 napisał:

Może dzięki temu powstało 10 przykazań?

Dzięki temu powstało dużo innych przykazań... np. 'żeby się ludzie we wsi nie dowiedzieli co wójt robi za stodołą z Marysieńką, to wójt przykładnie przepisze pole dla skarbca kościoła'.
Albo przykazanie aby ładne koperty wchodziły po kolędzie, żeby czasem na ambonie nie powiedzieć, że Bogobojni spod 5. to jezuska nie kochają.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, leto87 napisał:

tajemnica spowiedzi

Ale jak złamie tajemnice to mu bozia wybaczy, bo pewnie potem będzie żałował, nie? 

Czy jednak tam w konfesjonale się NDA podpisuje i za złamanie kontraktu można drogą sądową dochodzić rekompensaty?

Na tym to właśnie polega, że czarna mafia jest w dużej mierze świadoma, że to bajki dla dużych dzieci i bardzo skrzętnie wykorzystuje do utrzymywania statusu społecznego i bogactwa 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tajemnice spowiedzi, kościół traktuje poważnie, straciłby zaufanie gdyby było inaczej. Królowie też mają swoją cierpliwość. Kościół musiał w sposób bardziej inteligentny z tej wiedzy korzystać- pośredni. Szantaż byłby chyba zbyt oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe uzasadnienie 5 powodów, dla których autor nie identyfikuje się z falą nowego ateizmu, które nie dotyczą wiary w Boga / byty transcendentalne. Jak we wcześniejszych materiałach, wskazuje na wiele błędów logicznych w argumentacji tego środowiska.
 

 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, sid vicious napisał:

Ale jak złamie tajemnice to mu bozia wybaczy, bo pewnie potem będzie żałował, nie?

 

Człowieku nauki powinieneś wiedzieć co grozi za złamanie tej tajemnicy, aż ty musiałeś się tu pojawić żeby troszkę podreperować wizerunek niedouczonych na tematy religijne. Zawsze lubiłem czytać twoje wypowiedzi ale tutaj poszedłeś po tej samej linii co oni. 

15 godzin temu, sid vicious napisał:

. z czysto psychologicznego punktu widzenia osoby wierzące wybitnie często korelują z niższym niż przeciętnie poziomem zdolności poznawczych (nawet do 73%)

Czyli około 90% procent naszego społeczeństwa :D 

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, RuLeR napisał:

To ile % skrytych hipokrytów jest na twoje oko.

Jakby wprowadzono deklaracje opodatkowania na rzecz KK to nawet w 50% by się nie zamknęło. Taka jest siłą tej wiary. Gross hołduje tradycji, bo tak wypada lub by nie być czarną owcą w społeczności lokalnej.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli przy kolegach niewierze, ale ślub kościelny fajnie mieć i pogrzeb normalny  tez lepiej wygląda.  Już to dawno mówiłem z kręgosłupem to się trzeba urodzić.

Mam znajomych niewierzących ba nawet sąsiada. Nigdy nie słyszałem by go ktoś traktował jak czarną owcę, spoko gościu ale nie jest zakłamany i to się szanuje.

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, RuLeR napisał:

Człowieku nauki powinieneś wiedzieć co grozi za złamanie tej tajemnicy

 

Co ma ekskomunika wspólnego z nauką? :D:D:D

 

2 godziny temu, RuLeR napisał:

ślub kościelny fajnie mieć

 

Nope. Nope. Nope. Zwłaszcza, że w tym roku stuknie mi 20 lat od apostazji :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co cię śmieszy w tym co napisałeś ale uważałem ze wie co grozi za złamanie tajemnicy spowiedzi.

 

Zawsze masz powrót wiesz o tym doskonale albo i nie, co ci życie przyniesie nie wiesz. Może poznasz kogoś kto będzie jakiegoś wyznania, zakochasz się i zmienisz dla tej osoby. Albo pełen hipokryzji zrobisz to tylko dla miłości. Nie mów że byś sobie dał rękę obciąć że tak się nie stanie, bo już niejeden bez łapy by chodził.

Link to post
Share on other sites

Akurat kwestie religijne są jedną z tych rzeczy, których zgodność u każdej ze swoich dotychczasowych partnerek ustalałem przy pierwszej rozmowie. Raz w życiu i to dość krótko, spotykałem się z katoliczką, było to prawie 20 lat temu i więcej tego błędu nie popełniłem.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...