Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

 

 

Skończyłem 2 sezon Dark i mam rozwalony mózg

Dołączyłem do grona rozwalonych ;) Zawsze mnie interesowały takie kwestie, jak ewentualna podróż w czasie i konsekwencje wywołane dokonanymi zmianami.

No nic trzeba się jakoś otrząsnąć i żyć dalej :D Zdecydowanie polecam!

Link to post
Share on other sites

Niedawno skończyłem oglądać

Sopranos-768x514.jpeg

Rodzina Soprano mimo średniego ostatniego sezonu to i tak aktualnie mój ulubiony serial. Wyraźne nawiązania do Freuda i kilku klasyków literatury z XIX i XX w., złożone i ciekawe postacie ,  świetnie razem wszystko sklecone . Również gra aktorska dobrze wypada szczególnie że często teraz widzę w serialach okropne próchno pod tym względem.

Edytowane przez macf2
Link to post
Share on other sites

Mimo, że sam serial zmęczył mnie po kilku (3?) sezonach i dalej nie oglądałem, to reklama faktycznie pozamiatała  :rotfl:

 

Ostatnio zacząłem Blacklist oglądać. Zapowiada się całkiem nieźle. Może nie jest to szczytowy poziom i niektóre tematy trochę naciągane to ogląda mi się dobrze po kilkunastu odcinkach. Pasuje mi klimat z wszechwiedzącym kryminalistą zalatującym trochę pod tym względem Hannibalem Lecterem i zieloną agentką FBI. Zobaczymy czy nie zrobi się wtórny, bo 20 odcinków na sezon, a sezonów chyba z 6 na tę chwilę, więc jest nadzieja, że nie będę musiał za tydzień znowu drapać się po głowie co sobie obejrzeć. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Taki mały update odnośnie DARK.

Przypomniał mi się, trochę podobny motyw z czasem i końcówką sezonu 2, a dokładnie Adamem.

Mianowicie chodzi o komiks Thorgal - Władca Gór.

Polecam po obejrzeniu sezonu przeczytanie, kto tego wcześniej nie zrobił. :)

Link do komiksu: http://hostuje.net/file.php?id=348f946bb11fb9163888a9e8745f07ae

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatnio zacząłem Blacklist oglądać.

Oglądam na bieżąco, serial ma lepsze i gorsze momenty ale ogólnie przyjemnie się ogląda ;) 10-13 odcinków na sezon byłoby idealnie a tak to dość często czuć, że na siłę ciągną żeby dobić do tych 22 odcinków na sezon. Podobnie jak było z Marvelami od Netflixa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem wczoraj trzeci sezon 13 Reasons Why i...... to był dramat. Co oni zrobili z tego serialu? Tam się kompletnie nic nie trzymało kupy, próbowali obrać jakiś inny kierunek i wyszło koszmarnie. Postać Hanny jako narratora i głównej postaci jakoś trzymała ten serial. 

Tutaj tę rolę przejęła Ani, nowa postać którą wprowadzili do serialu. Pojawiła się znikąd i od razu urosła do roli głównej postaci, która wszystko wie nawet o zdarzeniach w których nie brała bezpośredniego udziału. Jest dosłownie wszędzie, co sprawia że bywa irytująca. 

To wszystko potęgowała jeszcze długość odcinków i całego sezonu, 13 odcinków gdzie każdy trwał blisko godzinę a czasami i ponad.

 

Oglądając ten sezon miało się wrażenie, że ogląda się zupełnie inny serial. 

 

Pierwszy sezon obejrzałem w niespełna dwa dni i po obejrzeniu całości ciężko było się pozbierać. Drugi sezon był słabszy ale jeszcze jakoś się bronił. Tutaj w trzy dni obejrzałem 7 odcinków i oglądanie każdego kolejnego było męczarnią ale z racji, że nie lubię porzucać rozpoczętych seriali więc jakoś dotrwałem do końca ale będzie to chyba największe rozczarowanie roku. O zgrozo ma być jeszcze czwarty, finałowy sezon i nie chcę nawet myśleć o czym to będzie.... Powiedziałem to przy drugim sezonie i powiem to również teraz, ten serial powinien być zamkniętą historią na jeden sezon, nawet jeśli zostawiłby widza z masą pytań bez odpowiedzi.

 

To dobre, wręcz świetne wrażenie po pierwszym sezonie zaciera się coraz bardziej a szkoda. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Są pierwsze konkrety odnośnie Apple TV+. Usługa wystartuje jednocześnie na całym świecie 1 listopada tego roku w cenie 4,99$. Co sprawia, że będzie chyba najtańszym VOD z dotychczas dostępnych. 

https://www.spidersweb.pl/2019/09/apple-tv-plus-ceny-vod.html

 

Na start dostaniemy m.in. serial See z Jason'em Momoa

 

Jeśli zadbają o odpowiednią bazę filmów i seriali to może być ciekawie ;) 

Link to post
Share on other sites

Netflix zapowiedział właśnie drugi polski serial.

Osobiście dla mnie szokiem jest przeniesienie powieści Harlana Cobena w polskie realia.

https://antyweb.pl/netflix-zapowiada-polski-serial-w-glebi-lasu-premiera-w-przyszlym-roku/

Dotychczas za ekranizacje powieści Cobena brali się Francuzi i przyznam, że nie bardzo im to wychodziło."Nie mów nikomu" jest beznadziejne, pominięto wiele wątków, i dla kogoś kto nie czytał książki może być niezrozumiały.

Dostępne na Netflixie "Safe" i "Jedyna szansa" są słabawe, książka dużo lepsza, więc pozostaje obawa o naszą produkcję.

Edytowane przez marik81
Link to post
Share on other sites
W ostatnim tygodniu były premiery dwóch seriali na Netflixie które imo warto obejrzeć, szczególnie ten pierwszy. 

 

Unbelievable, serial oparty na faktach. Nastolatka zostaje zgwałcona, następnie pod wpływem presji ze strony policji odwołuje zeznania. Całość przybiera zupełnie inny obrót w momencie gdy dochodzi do serii gwałtów o podobnym charakterze.

 


 

Marianne, to chyba zaraz po The Haunting of Hill House najlepszy serial grozy jaki widziałem na Netflixie. Gęsty, mroczny klimat wylewa się z ekranu. 

 


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

HBO GO od listopada podnosi cenę abonamentu z 19,90 na 24,90 zł.

Niestety "powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi", a nie lepsza jakość obrazu, czy dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Na czym te kombinacje polegają? Ja w zasadzie płacę tak, czy siak, a dodatkowi użytkownicy praktycznie za friko są podczepieni (brat i rodzice) ale nie zmienia to faktu, że duża część tych dużych pakietów to właśnie współdzielone. O ile nie znam nikogo kto ogląda osobiście netflixa na 5 urządzeniach, o tyle 90% znajomych zrzuca się na niego z kimś innym.

Link to post
Share on other sites

Czytałem ze 2 czy 3 dni temu, że przyglądają się opcją jak zakazać współdzielenia kont między znajomymi/rodziną, ma być dozwolone tylko współdzielenie pod tym samym adresem.
Jak nie zmienią wtedy ceny na ~20-25zł na pakiet 4K to olewam Netflixa. Podejrzewam, że takich osób jak ja będzie więcej. Chcą zarobić więcej hajsu a wyjdzie im efekt odwrotny od założonego.
Chcąc mieć wszystkie 3 główne platformy musisz wywalić stówkę miesięcznie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...