Skocz do zawartości

Platformy VOD w Polsce - filmy i seriale, które warto zobaczyć


Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą platformę VOD odwiedzasz najczęściej?



Recommended Posts

2 minuty temu, marik81 napisał:

Co to znaczy, że z najwyższą dostępną jakością?

Z najwyższą, na jaką pozwala sprzęt, kodeki, przeglądarka* na którym jest odtwarzany dany materiał.

*patrz Netflix

 

4 minuty temu, marik81 napisał:

Ten zrzut masz z przeglądarki?

Tak.

 

16 minut temu, marik81 napisał:

chodziło mi czy wie ktoś czy będzie dostepna aplikacja pod Win10?

Gdzieś mi się zapodziała kryształowa kula ;)

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, marik81 napisał:

zyli o atmosie czy nawet 5.1 przez przeglądarkę można zapomnieć.

Gdyby istniał jakiś skrót klawiszowy do wyciągnięcia info o odtwarzaniu, tak jak jest na Netflix, to bym Ci sprawdził.

 

11 minut temu, marik81 napisał:

Po podłączeniu do amplitunera i tak będzie dźwięk stereo.

Po podłączeniu odpowiedniego TV miałbyś i Vision i Atmos (u mnie działa idealnie)

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marik81 napisał:

ja chcę rzucić obraz na projektor.

Więc kup jakąś tanią przystawkę (4K) z android TV, podłącz do projektora i po problemie.

Chcąc oglądać canal+ online sam musiałem kupić przestawkę, ponieważ w tv lg nie tej aplikacji i już pewnie nie będzie...

Link to post
Share on other sites




Więc kup jakąś tanią przystawkę (4K) z android TV


Testowałem już dwie przystawki pożyczone od znajomych i na żadnej nie było możliwe wypuszczenie dźwięku Atmos przez HDMI na amplituner. Testowałem na aplikacji netflixa na android. Z resztą nieważne. Odpuszczam sobie jak na razie HBO MAX.
Jak będą mieli taką aplikację jak Netflix na win10 to wtedy jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, marik81 napisał:

Testowałem już dwie przystawki pożyczone od znajomych i na żadnej nie było możliwe wypuszczenie dźwięku Atmos przez HDMI na amplituner.

Sprawdziłem HBO MAX na przystawce Canal+ box 4k, leci Atmos po HDMI do ampli bez najmniejszego problemu.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, drVanSteiner napisał:

No to powinieneś mieć 6-cyfrowy kod 

Tak jest.

 

Sprawdziłem sobie na szybko nowego Matrixa i Dune. Jakość petarda. Jestem ciekaw bitrate'u ale jak o 4k chodzi to (imo) Netflix zdetronizowany jeżeli chodzi o jakość obrazu. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, kubbak napisał:

Jakość petarda.

To prawda.

 

11 godzin temu, kubbak napisał:

Jestem ciekaw bitrate'u ale jak o 4k chodzi to (imo) Netflix zdetronizowany jeżeli chodzi o jakość obrazu. 

Obciążenia łącza przez TV.

Netflix 4K z Vision od 15Mbps do 22Mbps

HBO MAX 4K Vision od 12Mbps do 27Mbps

Link to post
Share on other sites

Może nie dużo, ale jest trochę lepiej niż Netflix w 4K. Jest porównywalnie z jakością obrazu na Prime Video. Tylko co z tego jak to tylko kilka filmów a z tego, może z dwa w miarę ciekawe.

Jeśli chodzi o seriale, to nadal jest totalny dramat. Znalazłem tylko jeden z oznaczeniem HD (720p?) i 5.1 a reszta po staremu, czyli uj wie co i stereo, więc pod tym względem Netflix, Amazon masakruje HBO.

Dla mnie VOD, to 99% seriale w których jakość obrazu jest nadal nędzna. Mam nadzieję, że z czasem będą seriale w 4K...

Obecnie na plus dla MAX w porównaniu z GO, to aplikacja, która i tak jest kiepska w porównaniu z Netflixem, Prime. Proste usunięcie filmu, serialu z "oglądaj dalej", "moja lista" wymaga klikania w "edytuj", "zakończ edycję", toż to zacofane rozwiązania żywcem z player.pl :rotfl:

 

Na obecną chwilę, jak dla mnie, to ewolucja a nie rewolucja w porównaniu z GO i żadna konkurencja dla Neflixa.

 

BTW, HBO MAX życzę jak najlepiej, bo jeśli chodzi jakość seriali (nie jakości obrazu), to Netflix wypada blado.

Link to post
Share on other sites

Prime jakościowo dla mnie to mydło, tu bitrate jest w okolicach 10-12mbps.

 

Mój ranking 4k HDR (mój TV nie obsługuje DV) HBO Max -> Netflix -> Prime.

FHD/niżej jeszcze nie widziałem więc sie nie wypowiadam.

 

Seriale w 4K pewnie będą nowe produkcje realizowane stricte przez/dla Max. Hbo jeszcze w 2020 trailery filmów miało tylko w 720p także tu jest sporo do nadrobienia.

Link to post
Share on other sites

https://naekranie.pl/aktualnosci/hbo-max-w-4k-jakie-filmy-obejrzymy-w-wysokiej-rozdzielczosci-1646846145

 

Jak na razie produkcji 4k jest mało. W sumie same nowości z zeszłego/bieżącego roku i wszystkie Matrixy.

 

W dniu 9.03.2022 o 15:33, jacekgothic napisał:

ostatni sezon The Expanse

Jest faktycznie lepiej niż inne produkcje 4k dostępne w Prime ale dalej IMO gorzej niż Netflix/Max. Nie ma ziarna ale widać mniejszy bitrate.

 

Zapowiada się miodnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...