Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Albo wyjdzie sterownik, który poprawi sytuacje, albo mówimy o nowym poziomie fuszerki (co ciekawe zaimplementowane zostały rozwiązania nVidii, a więc jednocześnie upadł argument, że winę za słabe działanie gier z GameWorks ponosi nVidia, a nie programiści).

Link to post
Share on other sites

Nie ma to nic wspólnego z MSAA czy jakimkolwiek AA, raczej ze specyfiką konkretnego miejsca testowego, które wybrał Sebastian w teście na PurePC. Najwidoczniej jest tam coś, w czym karty AMD są znacznie lepsze niż NVidii, albo zwyczajnie jakiś drobny bug w programowaniu sterowników. (raczej to drugie).

Jeśli mowa o update BIOSu do GTX 1080 od EVGA... zobaczcie sobie jak zwiekszyli prędkość wentyli:
http://www.gamersnexus.net/news-pc/2666-evga-heat-solution-thermal-imaging-of-vrm-1080-ftw
z 1600 RPM do 2200 RPM i z 38,6 dB do 47,1 dB - percepcyjny wzrost głośności na poziomie ok. 2x głośniej.

Link to post
Share on other sites

Dobrze że wybrałem Palita. Co prawda trafił mi sie model z micronami,ale w moim przypadku bardzo dobrze sie kręcą,no i z cewkami cisza. Jestem bardzo zadowolony i dziękuję forumowiczom za polecenie jej(bo zastanawiałem sie jeszcze nad evga i zotac)! :)

Edytowane przez SUPERKLIKACZ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeden benchmark gdzie karty AMD faktycznie prześcigają GTX 1080, i jest to CompuBench. Ale on bazuje na testach OpenCL. Ciekawe czy tu leży przyczyna.


EVGA właśnie ogłosiło na forum że do wspomnianych już termopadów będą dołączali w przesyłkach również nowe termopady - tym razem również na kostki VRAM.
https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/5b7p4n/due_to_gaps_between_vram_and_midplate_on_a_lot_of/
Masakra.

Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe że tak, zwłaszcza że ta karta ma sekcję zasilania 5+1 zamiast 4+1 z Founders Edition. Zadbaj tylko o pełne chłodzenie rdzeń+pamięć+VRM i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe że tak, zwłaszcza że ta karta ma sekcję zasilania 5+1 zamiast 4+1 z Founders Edition. Zadbaj tylko o pełne chłodzenie rdzeń+pamięć+VRM i powinno być ok.

Myślałem o heatkiller gpu+ dołączana część na sekcje zasilania, a do tego  samoróbka na pamięci.

Edytowane przez bandinse
Link to post
Share on other sites

Nie ma to nic wspólnego z MSAA czy jakimkolwiek AA, raczej ze specyfiką konkretnego miejsca testowego, które wybrał Sebastian w teście na PurePC. Najwidoczniej jest tam coś, w czym karty AMD są znacznie lepsze niż NVidii, albo zwyczajnie jakiś drobny bug w programowaniu sterowników. (raczej to drugie).

Raczej nie ma czegoś z czym AMD sobie ostatnio nie radzi dlatego jest taka wydajność.

Na zagranicznych portalach padają zarzuty o bardzo słabej jakości filtrowanie anizotropowe na kartach AMD i tutaj może być przyczyna bo TF2 tak samo jak nowy CoD remaster są na starych silnikach gdzie grafika głównie opiera się o tekstury.

 

Wymuszenie w sterowniku Wysokiej Jakości filtrowania AF mocno ubija wydajność na kartach AMD ;).

Podobnie jest w Rise of The Tomb Raider gdzie Afx16 miejscami zabiera ~40% względem filtrowania trójliniowego.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Czyli aż tak bardzo się to pogorszyło w sterownikach od czasów R7 260X której byłem posiadaczem? Wtedy naprawde nie mogłem nic mu zarzucić względem jakości filtrowania.

Słyszałem o tym błędzie w filtrowaniu w RotTR, ale nie wiedziałem, że to dotyka wszystkie gry... byłem przekonany ze to jakiś bug.

Link to post
Share on other sites

No no Nvidia się popisała prawie jak Microsoft z Windows 10...

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-adds-telemetry-to-latest-drivers-how-to-disable-it.html

 

Od siebie dodam tylko, że zamiast bawić się w ręczne wyłączanie tego, lepiej jest wypakować sterowniki przed instalacją i usunąć folder z telemetrią i innymi bzdetami wedle uznania i dać setup. Ich sterowniki puchną z miesiąca na miesiąc, jak ktoś dba o porządek w systemie to ma to znaczenie.

 

@E/

 

Ciekawostka, sterowniki najnowsze 375.76 po wypakowaniu

1-normalnew1xq0.png

 

 

i odchudzone przez Szarika

2-odchudzoney6bm8.png

Zawsze tylko to instaluje z usuniętym jeszcze programem nvidii do łączenia się z siecią "NVNetworkService", który znajduje się w folderze NVI2. Wolę sam sobie wszystko później nvidia inspectorem ustawić pod daną grę jak jest taka potrzeba.

 

 

Edytowane przez Szarik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi w ogóle experience nie jest potrzebne tak jak u amd evolved app, ale jak tego nie zainstaluje to nie mogę włączyć panelu sterowania nv bo brak ikonki w pasku z folderu też  nie działa. Usługa NVNetworkService pokazuję się dopiero po zainstalowaniu exp i zalogowaniu.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem wczoraj gamerocka 1070 i przeglądając karty przy okazji natknąłem się na bardzo interesującą cenę.
Myślę, że jeżeli ktoś się zastanawia nad 1080 albo nad jakąś 70 w okolicy 2,5k to warto ciut dołożyć, bo pojawiła się oferta , która zabija konkurencje

 

gamerock 1080 z gpanelem za 2900 na morelach

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-cuda-gtx1080-gamerock-z-g-panel-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-neb1080t15p2gp-987172

Edytowane przez ziut3k
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po co wy kombinujecie z tą telemetrią skoro ona działa tylko w GeForce Experience. Jeśli go nie instalujecie to nic nie trzeba zmieniać ani modować!

Nie tylko. Pozwolę sobie zacytować "We know that GeForce Experience already is collecting users, hardware and game data, but new to us is that they enabled it directly into their drivers now as well. We know nothing about what nvidia actually is logging, it might just be that in crash events Nvidia is receiving a crash dump, Nvidia could also be tracking other stuff. The only party that can explain what is logged, is Nvidia themselves."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...