Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

To trochę niedomówienie. Owszem, na stronie Palita nie ma wzmianki o tej "technologii" ale nie znaczy to, że wentylatory się nie zatrzymują w spoczynku. :)
Dual jest normalnie półpasywny, już wiele osób o to pytało.
IMO itak lepiej wziąć JetStream.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Szukam półpasywnej karty 1050 Ti. Czy Gigabyte GTX 1050 Ti D5 4G to dobry wybór? Czy ktoś ją ma i może napisać,czy jest głośna pod obciążeniem? Interesuje mnie jak najcichsza karta, która ma zastąpić 750 Ti.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do karty MSI GeForce GTX 1060 6G OCV1 z jednym wentylatorem.

https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1060-6G-OC.html#hero-overview

tej co w tym artykule

http://pclab.pl/news71442.html

 

Poszukuję i nigdzie nie mogę znaleźć informacji (artykułów, testów) na jej temat.

- jakie temperatury?

- czy w IDE wentylator się zatrzymuje

- jak się podkręca

- czy nie ma problemów z power limitem albo zbijaniem zegarów z powodu temperatur

- czy cewki nie świszczą

 

Zastanawia mnie też to że wersja z jednym wentylatorem ma radiator na sekcji zasilania

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/vega/2016/wrzesien/msi_geforce_gtx_1060_6g_ocv1_3.jpg

 

Natomiast wersja z 2 wentylatorami już niema

http://videocardz.com/review/msi-geforce-gtx-1060-6gt-oc

 

Jak ktoś się natknął na testy tej karty niech podeśle, a może ktoś taką ma i napisze jak się sprawuje.

Edytowane przez Centik
Link to post
Share on other sites

Krótko: To jest GTX 1060, nie GTX 1050. Lepiej wziąć solidniejsze chłodzenie do takiego układu, najlepiej z dobrze chłodzoną sekcją zasilania. W komentarzach pod newsem masz problemy z mocno grzejącymi się sekcjami zasilania w GTX 1060 w wersjach mini.
Ja bym nie ryzykował, przynajmniej dopóki ktoś jej solidnie nie pomierzy (zwłaszcza jeśli zamierzasz podkręcać).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zamierzam niebawem kupić GTX 1070 i zastanawiam się czy pojawi się jakaś promocja, w której dołączony będzie kod do pobrania nowej gry, swego czasu do GTX 1070 była Mafia III, Gears of Wars, orientuje się ktoś czy niebawem wychodzi jakaś kozak gierka, która może być dołączona do karty?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jeszcze kody do paragonu dawali.

 

 

Panowie sprawdzcie czy macie nowe biosy do pobrania co prawda wczesniej pisalem o palitach ale teraz wiem ze ten problem dotyczy wszystkich kart a szczegolnie tych z pamieciami Microna.

 

Cos tam bylo ze za wolno voltaz jest podnoszony dla microna i przez to gorzej sie podkrecal i byl niestabilny tutaj obszerniejszy material: https://forums.geforce.com/default/topic/963768/geforce-drivers/gtx-1070-memory-vrm-driver-or-bios-bug-in-micron-memory-1070-cards-/

Link to post
Share on other sites
Miał ktoś z was taki problem przy oc karty ??

Test run was cancelled by user

co ciekawe time spy przechodzi bez problemu ...

Ja mialem na Strix GTX 970. Karta byla uwalona, miala problemy z black screenami i ustawianiem zegarow.

 

(i5 2500/Strix GTX 1060 6GB/12GB DDR 3/3x SSD/Fractal Design Edison M 650w (Gold)/Focusrite Solo Gen2/Solo 6c)

 

/edit

Nie cytujemy zdjęć 

Crout

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Witam,

Sprzedałem Gaming G1 970 i przymierzam się do zakupu 1070

Nie mogę znaleźć żadnego testu z porównaniem niereferentów ;o jakiś portal taki przeprowadził? proszę o jakieś linki
Co polecacie? 
Miałem 970 Gigabyte G1 - to była jedna z najlepszych konstrukcji, a o tym modelu przy 1070 cisza, dlaczego?

Czy warto dopłacać do 1080?

Edytowane przez 4mp3hR
Link to post
Share on other sites

Przy serii 1070/1080 JetStream/Super JetStream/GameRock a także MSI Gaming X to najcichsze na rynku układy chłodzeń.

 

Czy warto dopłacać do 1080?

Zależy co dokładnie autor ma na myśli.

Link to post
Share on other sites

Przy serii 1070/1080 JetStream/Super JetStream/GameRock a także MSI Gaming X to najcichsze na rynku układy chłodzeń.

 

Zależy co dokładnie autor ma na myśli.

A co myślicie o Zotac-u? 

 

Jakieś opinie o Gainward GTX 1070 Phoenix GS?  Ma może ktoś?

Link to post
Share on other sites

Gainwardy produkuje Palit, to są nieco pogorszone i tańsze wersje JetStream/GameRock z 2 latami gwarancji zamiast 3.

Wszystkie warte uwagi karty masz pokazane w filmiku który wyżej wstawił kolega.

Link to post
Share on other sites

Gainwardy produkuje Palit, to są nieco pogorszone i tańsze wersje JetStream/GameRock z 2 latami gwarancji zamiast 3.

 

Wszystkie warte uwagi karty masz pokazane w filmiku który wyżej wstawił kolega.

 

To pogorszenie polega tylko na czasie gwarancji ?

Bo cena Gainward Phoenix GTX 1070 kusi.

Choć odstrasza ta grubość na 2.5 slota :D

Link to post
Share on other sites

To pogorszenie polega tylko na czasie gwarancji ?

Bo cena Gainward Phoenix GTX 1070 kusi.

Choć odstrasza ta grubość na 2.5 slota :D

Ta grubość to tak naprawde nie przeszkadza.

Jesli chodzi o różnice, to gdzieś ktoś porównywał między sobą Gainwardy Phoenixy i JetStream/GameRock, kiedyś linkowałem gdzieś w tym temacie.

Różnice były głównie w wentylatorach, które na Gainwardach nieco gorzej odprowadzają powietrze, więc są trochę głośniejsze i cieplejsze (kręcą się w tą samą stronę, zamiast w przeciwne + inny kształt łopatek) a także pojawiło się gdzieś info, że mogą mieć nieco inną sekcję zasilania (niesprawdzone info).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...