Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

@Reznor

Wróć do poprzedniej strony i zobacz w stosunku do jakiej karty się wypowiedziałeś. Moja wypowiedź jest rozwinięciem Twojej wypowiedzi ;)

 

Użytkownik 4mp3hr ​po prostu zdziwił się, że po wyjęciu z kartonu 1070 GamerRock boostuje do 1950Mhz czyli znacznie więcej niż deklaruje producent.

I nie, nie jest to zasługa chłodzenia GameRock bo możesz kupić taką samą kartę, która po wyjęciu z pudełka będzie miała boost do 1850Mhz. Tutaj czynnikiem decydującym o takim booście jest jakość krzemu!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
1950Mhz czyli znacznie więcej niż deklaruje producent.

 

Z tymi wartościami na pudełkach to nie jest czasem minimum jakie jest gwarantowane? 

W każdej kupionej ostatnio karcie (960, 1060 dual fan i obecny 1060) miałem więcej niż na pudełku 

Link to post
Share on other sites

Ehm, ok, w takim razie w celu jasności czy dobrze zrozumiałem wypowiedź:
Chcesz powiedzieć, że można trafić Fanboys' Edition NVidii działającego ot tak "z pudełka" bez absolutnie żadnych zmian w MSI Afterburner z większym stabilnym długotrwałym boostem pod obciążeniem niż taki Palit GameRock ze znacznie lepszym chłodzeniem?

Link to post
Share on other sites

@Reznor

Rozróżnij 2 sprawy. Wbicie boosta o którym napisał 4mp3hR ​a utrzymanie tego boosta o którym sam zaczynasz trajkotać.

To, że karta wbije 1950Mhz zależy od jakości krzemu a druga sprawa to to czy utrzyma ten Boost - nie nie utrzyma ze względu na GPU Boost 3.0, który działając powoduje spadek taktowania i napięci od 55C. Co 5C w górę tracisz 13Mhz. To samo dzieje się gdy zjedziesz z temperaturą poniżej 50C.

Link to post
Share on other sites

Jeśli rzeczywiście trafiła mi się dobra sztuka, to jak znajdę czas, przetestuję jak w praktyce się sprawuje i ile uda mi się z niej wycisnąć. 
Swoją drogą ile Wam się udało wyciągnąć na zegarze 1070, oraz konkretnie na GameRocku?

Edytowane przez 4mp3hR
Link to post
Share on other sites

Jest sens zmiany biosu? Podobno nie wpływa to w żaden sposób na możliwości oc, a ręcznie na pewno da się więcej wykręcić(?)

Nie wiem jak w innych wersjach ale np SuperJet Stream ma wyzszy Power Limit niz Jet Stream dlatego ludzie zmieniali bios na JS z SJS.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję pomocy. Jak ustawić Boost na stałe? Pamiętam że kiedyś było coś takiego jak tryb 2D lub 3D i można było wymusić na karcie działanie w danym trybie, ale co z kartami które mają boost ? mam gtx 1060 który w LOL-u nie ma najmniejszego zamiaru używać boosta przez co mam marne 100fps. Wszystkie ustawienia zasilania etc. dałem na maks wydajność i dalej lipa. Kiedyś było dobrze, nie wiem co się stało....

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj wyrażenie "kiedyś było dobrze". Kiedyś, masz na myśli że przed zmianą karty na GTX 1060?
Jeśli karta nie wchodziłaby w tryb wysokiej wydajności, to znaczy, że miałaby coś w okolicach 135 MHz lub powyżej. Jeśli masz coś powyżej np. 1000 MHz, to znaczy że tryb wysokiej wydajności jest już aktywny, a szybkość karty graficznej przestaje mieć znaczenie przy szybkości wyświetlania FPS.
Oczywiście nie można wykluczyć błędu w sterownikach, bo i tak się zdarzało kiedyś. Na to przeważnie pomaga odinstalowanie sterowników programem DDU.

 

Sprawdź % wykorzystania GPU. Jeśli jest poniżej 97%, to znaczy że zegary karty nie ograniczają ci FPS, ale robi to coś innego.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Wykorzystanie gpu w okolicach 25-30%. taktowanie rdzenia 1620mhz zamiast 2012mhz. Kiedyś było dobrze: w sensie wysoka wartość fps. Nawet do 500 na początku gry.

Coś jest z grą lub sterownikami ponieważ każda inna gra działa prawidłowo. np.BF1 tzn 97% wykorzystania gpu i rdzeń na 2012mhz. 

Link to post
Share on other sites

bo irytuje mnie jak fps potrafi w krytycznych momentach spaść do 80 a do tego czasami pokażą się mikroprzycięcia. 

144Hz monitor zobowiązuje.

To w końcu gra e-sportowa. a ja mam problem z wydajnością przy gtx1060. jakiś słaby żart....

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Karta zachowuje się prawidłowo.

 

To coś innego jest ograniczeniem FPS w tej grze w twoim przypadku. Nie zmieniałeś za dużo w panelu sterowania NVidii? Nic ci nie obciąża CPU? Nie było jakiegoś update do LoLa który pogorszył FPS? Nie masz czegoś działającego w tle co nagrywa gameplay?

Pierwsze co bym zrobił, to przywrócił wszystkie ustawienia (w panelu NVidii i w LoL) do domyslnych.

Link to post
Share on other sites

W panelu GeForce Experience sprawdź, czy nie masz ustawionego skalowania na coś pokroju UHD. Inna sprawa, że mam GTXa 1070 i nawet kiedy miałem wyłączony V-Sync, to obciążenie nie przekraczało ~40%. Może być coś z ustawieniami zarządzania energią, albo... z grą, a wiedząc jak ta gra chodzi jestem w stanie uwierzyć, że to jej wina.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem tego pewien. Dopóki nie zobaczę np. ss z Afterburnera. LoL może zwyczajnie nie robić użytku z dostępnych zasobów (zakodowane ograniczenie, albo obciążenie konkretnych jednostek obliczeniowych GPU, co spowoduje obciążenie np. 40% całego rdzenia, ale i 100% jednostek, które są potrzebne). Jednak, bez ss to tylko gdybanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

przywróciłem ustawienia sterownika ekranu do domyślnych ale karta nadal nie chce się ruszyć. jak widzicie wartość max to 2025 dla rdzenia i chciał bym żeby się ona utrzymywała także w tej grze   :/

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Zrób no testa w Firestrike Standard i wrzuć link do wyników.

Strasznie duży RPM wentylatorów przy tak niskim obciążeniu i temperaturze. Sam sobie tak specjalnie krzywą ustawiłeś?

No, jak już pisałem, jeśli GPU jest obciążony w tak małym stopniu w jakiejś grze, to wyższy zegar nic mu nie da, więc sam go sobie dalej nie podwyższa, bo po co?

Link to post
Share on other sites

 

 

Strasznie duży RPM wentylatorów przy tak niskim obciążeniu i temperaturze. Sam sobie tak specjalnie krzywą ustawiłeś?

 

Po prostu próbowałem już wszystkiego.... tak, to był specjalny zabieg aby wyeliminować wszystkie niewiadome. 

A to dlatego że przez pierwsze miesiące jak kupiłem kartę było wszystko wporządku. Wydaje mi się że to wina gry po którymś patchu. 

 

No trudno, dzięki wszystkim za podpowiedzi.

 

wynik z firestrike normalny, jak to na gtx 1060 przystało, http://www.3dmark.com/3dm/16922064

Link to post
Share on other sites

To nie jest wina karty i gry tylko wina sterownika graficznego a konkretnie profilu graficznego pod LoL'a.

Dopóki nie naprawią profilu nic z tym nie zrobisz. Swego czasu takie cyrki działy się w kilku grach nawet tych bardziej wymagających typu Rise of The Tomb Raider. Na GTX1070 karta trzymała ~1250Mhz i nie szła wyżej :roll: 

Innym problemem może być program monitorujący vs sterownik.

Zdarzały mi się przypadku, że konkretna wersja sterownika gryzła się z programami monitorującymi np. MSI Afterburner. Za pomocą Frapsa sprawdź jak zachowuje się gra ale bez włączonego monitoringu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wynik z firestrike normalny, jak to na gtx 1060 przystało, http://www.3dmark.com/3dm/16922064

Pamięci masz działające na 1866 zamiast 2400. Sygnatura nieaktualna?

 

Co innego problemy ze sterownikiem, a co innego obciążenie karty na poziomie 30%...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...