Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

backplate pozwala na obnizenie tempratury, blokuje unoszenie rozgrzanego powietrza z plytki pcb lepszego jego rozproszenie

Pomyśl trochę nad tym co napisałeś bo w jednym zdaniu sam sobie zaprzeczasz.

 

Backplate  spełnia  3 funkcje:

- usztywnia kartę

- pełni rolę ozdoby

- odprowadza ciepło pod warunkiem, że ma bezpośredni styk z gorącym elementem

 

Jeżeli backplate przymocowany jest za pomocą śrub i nie ma żadnego bezpośredniego styku z gorącym elementem, jest kilka mm nad PCB to ma negatywny wpływ na temperatury ponieważ blokuje swobodny przepływ gorącego powietrza co powoduje zwiększenie temperatury PCB jak i poszczególnych elementów na nim zamocowanych.

Link to post
Share on other sites

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=647321&n=Karta-VGA-Palit-GTX1070-JetStream-8GB-GDDR5-256bit-DVI-HDMI-3DP-PCIe30&w=c

 

Cena chyba dobra. Taniej nie znalazłem. Warto łyknąć czy jeszcze poczekać na ustabilizowanie się cen?

 

Zastanawiałem się nad 1060 od Palita, ale może warto zainwestować w coś mocniejszego.

Edytowane przez Davidoff69
Link to post
Share on other sites

Net-s nie polecam. Sprzedają towar pod statusem "dostępny" którego nie mają na stanie. Potem trzeba czekać 2 tygodnie za dostawą. Dałem im nawet opinię na ceneo/opineo. Głupie pamięci Ram, które zamówiłem 11. kwietnia dostałem dopiero 27. kwietnia. Ogólnie nie przeszkadza mi to, że towary mogą mieć na zamówienie, bo faktycznie mają taniej, ale przeszkadza to, że wprowadzają w błąd pisząc "dostępny" i to że czekałem aż tyle czasu (nie mają dostaw codziennie, tylko co tydzień).

Link to post
Share on other sites

A mi się zdarzyło że akurat interesujący mnie produkt dostępny był tylko w morele(nigdzie indziej) i byłem świadomy długiego oczekiwania.

 

Zresztą nadal tak mają: czas dostawy 9 sierpnia.

 

https://www.morele.net/thermal-grizzly-pasta-termoprzewodzaca-hydronaut-3-9-g-1-5-ml-tg-h-030-r-747403/


Ważne że zrealizowali zamówienie. Dystrybucja była z Niemiec.


Można hejtować morele,a też bronią się asortymentem.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

1070 gigabyte jest fhuy głośna 1060 chodzi naprawdę ok. Dziś sprawdziłem. Polecam :)

A ja kupiłem i sobie chwalę. W idlu wiatraki nie kręcą się. Podczas gry w BF4 max 59 stC na stockowym profilu. Ale ja od zawsze używam V-Sync ,ponieważ mam 120 Hz monitor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...