Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

NVidia w nowych sterach to i ubija RTX i to skutecznie bo w teście w Shadow of the Tomb Rider RTX 2070 nawet nie jest w stanie odpalić gry

Sam mam gtx 1080 ale to sterowniki są nie dopracowane. Cała seria 4xx bo i mają ludzie problemy z kartami RTX

Edytowane przez MariuszB35PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Może zależy jaka gra wczoraj robiłem test w  Far Cry 5 3440x1440 wszystko na Ultra

 

398.36

 

procesor na 4200 MHz

 

(min - 40 śred.- 47 max - 57) (1,16V) test 2x

 

procesor na 4400 MHz (1,25V)

 

(min - 40 śred.- 47 max - 57)

 

416.34

 

procesor na 4400 MHz (1,25V)

 

(min - 44 śred.- 49 max - 59) test 2x

 

Ale to tylko porównanie do tej jednej gry choć dziś kartę przebadam bo ogólnie ten zestaw(proc+ karta) generuje nie którym więcej klatek

(podkręcenie ramu dało 2-3 klatki -2400cl12 na 3000 cl16) dziś pobawię się więcej

 

Link to post
Share on other sites

Może zależy jaka gra wczoraj robiłem test w  Far Cry 5 3440x1440 wszystko na Ultra

 

398.36

 

procesor na 4200 MHz

 

(min - 40 śred.- 47 max - 57) (1,16V) test 2x

 

procesor na 4400 MHz (1,25V)

 

(min - 40 śred.- 47 max - 57)

 

416.34

 

procesor na 4400 MHz (1,25V)

 

(min - 44 śred.- 49 max - 59) test 2x

 

Ale to tylko porównanie do tej jednej gry choć dziś kartę przebadam bo ogólnie ten zestaw(proc+ karta) generuje nie którym więcej klatek

(podkręcenie ramu dało 2-3 klatki -2400cl12 na 3000 cl16) dziś pobawię się więcej

 

Daj znać jakie przyrosty były w innych grach, jestem ciekaw. W swoim lapku mam GTX 1060 ze zmodyfikowaną krzywą napięcia/taktowania, ale jestem ciekaw czy jak przejdę na najnowsze sterowniki to utracę sporo na wydajności.

Link to post
Share on other sites

Po napisaniu swojego postu trafiłem na :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/274649-gtx-1070-ti-problem-fps/

 

i w twoim przypadku może warto 399.24 (kolega CrisPell dodał film 399.24 vs 416.16) dziś będę testował te sterownik (399,24) i - dodam że ja jadę na Win7 x64 SP1 postaram się przetestować kilka gier(test w Tomb Rider, Far Cry 5 FC Primal w 1080p, 1440p i 3440x3440 w Low,medium i ultra, troszkę mi to zajmie bo każdy test chcę odpalić 3x wyniki przedstawię na forum a wnioski każdy sam sobie wyciągnie


Zrobiłem mały teścik dla : 399.24, 416,34, 416,64 dla gier : FC Primal, FC5, Rise of the TR dla 1080p, 1440p i 3440x1440

po 3 testy dla każdej rozdzielczości i ustawień ultra jestem na etapie wklejaniu tabelek oraz tworzeniu małego opisu bo chcę zrobić PDF'a. tylko nie wiem czy jest możliwość gdzieś go tu zamieścić czy po prostu chętnym wyślę na maila ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Czy przy jednoczesnym podłączeniu monitora 1080p i telewizora 4k w trybie klonowania obrazu (rozdzielczość 1080p) da się zmusić sterownik karty do działania trybu DSR w grach? Kiedy podłączony jest sam monitor, mogę ustawić dowolną rozdzielczość DSR np 2560x1440. Gdy mam podłączone oba ekrany, to w grach pokazuje max 1080p...


Edit - problem się rozwiązał. Winny był kabel HDMI. Przy długości 5m tylko kable z certyfikatem poradzą sobie z sygnałem 2160p@60Hz w pełnym RGB lub 4:4:4. Zwykłe kable obsłużą max 4:2:0 lub 30Hz. Gdyby ktoś szukał to mogę polecić kabel HDMI 2.0 Goobay Premium.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ale dxr w ultra i rozdzielczość 2k w fhd na medium low może dobije do 30 FPS hehe

Up. Odpaliłem Metro Exodus z dxr na moim gtx1080 i poza spadkiem Fps niczego szczególnego nie zobaczyłem, tzn efektu wow. Detale na wysokie i dxr na wysokie Fhd i Fps od 30 do 60 zależy od miejsca. Więc jakiejś wielkiej tragedii ma . Ale ja chyba ślepy jestem już bo nie widzę różnicy dxr on a dxr off

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

spróbować zawsze możesz, w FHd może osiągniesz te około 30 FPS, ale kurde no dla czego ja nie widzę za dużej różnicy? gdzie ten DXR w Metro najlepiej widać? Bo ja po otwartym terenie na razie to próbowałem zobaczyć, Przez chwilę byłem w jakimś bunkrze to tam FPS spadł na 30 i niemrawo podskakiwał trochę wyżej , dziwne że w bunkrze tak mocno spadł a na otwartej przestrzeni jest więcej FPS. Czyżby w takich bunkrach więcej jest źródeł światła ( bo były jakieś zielone grzybki, lampy naftowe plus moja latarka) ?

Link to post
Share on other sites

Ale dxr w ultra i rozdzielczość 2k w fhd na medium low może dobije do 30 FPS hehe

Up. Odpaliłem Metro Exodus z dxr na moim gtx1080 i poza spadkiem Fps niczego szczególnego nie zobaczyłem, tzn efektu wow. Detale na wysokie i dxr na wysokie Fhd i Fps od 30 do 60 zależy od miejsca. Więc jakiejś wielkiej tragedii ma . Ale ja chyba ślepy jestem już bo nie widzę różnicy dxr on a dxr off

 

Pograj nocą przy świetle księżyca (w grze ;-) ). Jest wiele lokacji gdzie DXR ON vs DXR OFF zmienia całkowicie odbiór gry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...