Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

Kupiłem wczoraj kartę MSI  GTX 1080 Armor. Chciałem się podzielić moimi wrażeniami.  Wiedząc jaka to jest karta , od razu zabrałem się do sprawdzania jej wydajności w grach Hitman, Tomb Rider i Ghost Recon. Mówię , taka moc, wszystko ustawię  na maksa jak tylko można.. i zaskoczenie :D. Nie było stabilnych  60 klatek :P, Spadki  do  ok 40, trzeba było ciut poluzować niektóre rzeczy. Rozdzielczość 1920x1200, Moja konfiguracja to i7 8700, 16 gb ramu 3000 mhz.  Nie żebym był jakiś zawiedziony, po lekkim obniżeniu te gry wyglądają  nadal super, ale myślałem ze tak łatwo nie idzie jej zajechać .. a jednak :).  Swoją drogą fajna ta karta, Cicha, temp dochodziła maks do 73. Spokojnie jeszcze można podciągnąć wentylatory na mocniejsze obroty i będzie nadal akceptowalne i temp powinna spaść poniżej 70. 

Link to post
Share on other sites

 

 

zaskoczenie

 

Żadne zaskoczenie. Już w momencie, gdy sprzedawałem rok temu 1080, nie wystarczała do odpalenia wszystkich gier w FHD na Ultra przy 60 kl/s, nawet po mocnym OC - jeśli ktoś pisze, że 1080Ti to overkill do 1080p to najzwyczajniej w świecie nie ma pojęcia, o czym mówi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

bez cieni ;/ wolałbym dobre cienie i słabsze tekstury - lepsza głębia i  wrażenia z gry, do tego słabsze wygładzanie w fhd to już jest średniawo ;/


hm.. tak myślę nad gpu do 3570k, odpalam BF1 na 7770 (!!!! Dziaaałaa!!!) 

a tu takie kwiatki:

5DRp68s.jpg

Link to post
Share on other sites

To nie jest kwestia karty. Jak sobie ustawisz suwaczki tak by karta wyrabiała te 50-60 klatek, albo i 110 to nic ci nie da, jak procesor stroluje do 30. Nawet na gtx 970 przy kręconym 4690k miałem takie problemy. Problem ze wzrostem wymagań pod względem CPU polega właśnie na tym, że o ile na starej karcie pograsz, bo najwyżej skręcisz ustawienia grafiki, to jeżeli chodzi o narzut na procesor niewiele można zrobić. Dlatego piejemy na lewo i prawo w tematach o wyborze CPU, że nie ma co patrzeć na gołe 4 rdzenie bez HT, nawet do OC, bo ich czas bezpowrotnie mija. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

off SMAAx4

 

Wszystkie post processorowe AA są do 4 liter. Co jest takiego fajnego w rozmazywaniu sobie obrazu i dodawanie efektu "jestem ślepy, chyba potrzebuje okularów"? Kiedyś dawali MSAA i było dobrze, a teraz jak wymagania poszły w góre, to wrzucają nic nie warte SMAA i jeszcze gorsze TXAA.

 

 

 

Nie jestem zaskoczony. Wielokrotnie było wałkowane, że cztery rdzenie nawet po oc w wielu grach dostaje zadyszki niezależnie od GPU.

Jestem trochę nie w temacie (bo gram głównie w starsze gry). Od kiedy nagle z 4 rdzeniowce przeszli z "są ok" na "nie nadają się"?

Siedzę sobie na 6500 i teraz mam obawy, czy jak nie zacznę grać w nowsze, to czy nie będę zmuszony wymienić na i7 (kurde ich cena wykrwawi mój portfel) skoro niższe ustawienia nic nie dadzą na cpu

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Ano właśnie zaczęło się od premiery przedostatniego dodatku do bf1. Więcej przypadków nie znam, bo nie żyję grami.

Intel wydał 6 rdzeniowca i Ea zepsuło płynność gry na 4 rdzeniach bez ht

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Jest kilka tytułów które potrafią ostro przysiąść. Far cry 5, BF1 w multi, Kingdom come, czy nadchodzący BF 5 - w tych jestem pewien, że problemy mogą występować na i5k do haswell'a włącznie, bo sam miałem 4690k i w nie grałem - widziałem co potrafi się dziać. Nie mówię, że są niegrywalne, ale uciążliwe ścinki się trafiają niezależnie od ustawień. 

 

Oczywiście, jak ktoś ma bardzo szybkie (2133/2400) pamięci i wysokie OC, to jest lepiej. Ale trafi się sztuka na @4.3 z pamięciami 1600, albo jeszcze gorzej 1333 jak u ciebie i bywa kiepsko.  W nowszych 4c i5 jest trochę lepiej, bo jakby nie patrzeć lepsze IPC, no i jak by nie patrzeć DDR4 często są szybsze. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale to jest takie pitolenie ówczesnych komputerowców (sam tak mówiłem, bo w to wierzyłem xd).

Gdyby wydawcy chcieli zrobić dobrze grę to by zrobili (dirt rally). No ale nie zrobią, bo im za to płacą (tzw. Programy partnerskie, które pogorszają wydajność układów rywali żeby ich pokonać lub dorównać). Wszystko jest kwestią softu... I kto da więcej.

Dlatego uważam, że nadal posiadam dobry komputer (po za GPU i ramem 1333 zamiast 1600), tylko leniwi programiści dostają pieniądze za psucie gier, na czym tracą konsumenci.

Przez falę gniotów przestałem interesować się grami i nawet w nie grać, bo szkoda mi czasu na coś źle zrobionego.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

@@Bichits,

 

Zazwyczaj nie widzę sensu w takich dyskusjach bo gadanie jakiegoś randoma w internecie nic nie zmieni, ale zawsze mi się smutno robi, gdy się porówna nowszy gry na minimalnych (i to jeszcze z przymusem niższych rozdzielczości), a starszych gier na wysokich ustawieniach i wysokiej rozdziałce. Często różnice są duże, a temu fakty nie pomaga często mizerność w dostępnych ustawień graficznych.

Link to post
Share on other sites

Ja nie zamierzam wydawców bronić, bo taki Kingdom Come jest najlepszym przykładem jak można skopać optymalizację. Niemniej faktem jest, że nawet jeżeli nie widać tego gołym okiem złożoność gier bardzo wzrosła co odbija się często znacząco na wydajności CPU. Nie ma co biadolić czy zrobili coś dobrze czy nie, ale kiedy rozmawiamy o sprzęcie musimy patrzeć jaki w sofcie jest stan faktyczny. 

 

Bez urazy, ale samo to, że uważasz swój sprzęt za nadal mocny nie zmieni faktu, że na wiosnę minie 7 lat od premiery twojego procesora. Dla porównania - w dniu jego premiery siedmioletnie były jednordzeniowe pentiumy i Athlony 3500+ - ciekaw jestem czy w dniu zakupu 3570k miałeś je za mocny sprzęt i interesowało cię chociaż trochę, że na ówcześnie siedmioletnim Athlonie mogłeś zapomnieć o odpaleniu większości gier wydanych w tym roku. Dzisiaj większość tytułów na 3570k śmiga bez problemu, więc postęp jest nawet wolniejszy - ale nie można zaprzeczyć, że jest i dziwić się, że kilkuletni sprzęt zaczyna niedomagać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...