Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

okej, ale jak sam mówisz o ilości rdzeni i postępie... to co zmieniło się 2012 - 2017? 5% co roku? dlatego masz taką sytuację i z tego powodu, że jest tylko jedna gra (w którą gram oczywiście) która po wydaniu nowych procesorów intela i UPDATE gry, nie działa tak jak działała u każdego w domu. O to mi chodzi, że jest to sztuczne wymuszanie zmian.

ps. patrzę na ceny 3770k i mnie zadziwia czemu to nadal tyle kosztuje

 

 

@Down

Plusik za znajomość rynku i napisanie tego ;) Czyli jednak jest tak kijowo jak myślałem ;/

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Kosztuje tyle, bo 2500k był przez lata kosmicznie popularnym procesorem i dużo ludzi miało set pod sandy/ivy z zapleczem do OC - kiedy 2500k zaczął niedomagać to wielu zdecydowało się wymienić na 3770k, popyt duży to i cena zawyżona. Po części jest to spowodowane tym, że mając sandy/ivy masz dwa wyjścia - wymienić na i7 tej generacji, lub kupować zupełnie nowy sprzęt, bo wymiana na haswella prawie nic nie da, broadwell to procesory widmo, a wszystko później i tak wymaga drogiego ramu ddr4. Wielu woli zostać na starej platformie, bo takie i7 4/8 to nadal spoko procesor i nawet przy jego zawyżonej cenie wychodzi sporo taniej niż wymiana platformy. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

no, ale masz porządne ddr "trójki", nie to co ja. za 1750zł widzę dobrą konfigurację  i5 8400 i 3770k za 750 po oc, ale nie wiadomo w jakim stanie jest rdzeń ;/ niby działa, ale pewnie tylko na stocku ;/ dlatego nie lubię używanych cpu, bo nigdy nie wiadomo co się z nimi działo ;/

Link to post
Share on other sites

To samo zauważyłem ;/

zablokowana 4790 plus mobo za ~1000zł

 

wiecie co, patrzę sobie na 1070 (czyli w sumie nic wystrzałowego dzisiaj)

i widzę SJS za 2100 zł...

Triggered

Wpisuję PS4 Pro

1800zł

... rozkmina życia teraz

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Wiem, właśnie myślę nad tym w ten sposób, bo muszę 7770 oddać do kompa ojca ;/

a mój pc służyłby do grania w starsze gry

(Tak, gram. Tydzień temu zrobiłem ostatnie serie prób  w nfs mw (2005) i td...)


tylko, że nie wiem co to będzie w przyszłości z ps4 pro.

coś słyszałem o ps5..

Może być tak, że ps4 pro nie obsłuży gier z ps5 i wtedy cały misterny plan pójdzie w... las i nadal będę biedny XD

 

 

ojojoj oj... do ps4 trzeba jakieś konwertery używać do myszki i klawiatury...

co za wstyd! żeby najprecyzyjniejsze i najszybsze urządzenia wskazywania i wpisywania miały problem z poprawnym działaniem pod konsolą. No to z ps4 pro nici jeśli nie będę mógł grać w Tomb Raidera ani w Battlefieldy... To po co mi to? xd po Grand Turismo? XD?

 

omg, będę musiał wydawać całe wypłaty w pc żeby grać w gry... co za świat.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

no, ale masz porządne ddr "trójki", nie to co ja. za 1750zł widzę dobrą konfigurację  i5 8400 i 3770k za 750 po oc, ale nie wiadomo w jakim stanie jest rdzeń ;/ niby działa, ale pewnie tylko na stocku ;/ dlatego nie lubię używanych cpu, bo nigdy nie wiadomo co się z nimi działo ;/

 

Czy ja wiem maksymalne DDR3 masz 3200mhz, moje domyslnie tez sa 1333mhz z XMP 1600mhz CL9, podkrecilem na 1866mhz 10-11-10-24(skok z 23GB/s na 27GB/s) probuje ogarnac 2ghz :) chodzic chodzi ale w aidzie na tescie wywala a sprawdzanie tych timingow to mordega dasz za luzno zle za malo tez zle.

A poradnikow o OC pamieci wogole(informacji szczegolowych zreszta tez nie) nie ma a tam jest jeszcze drugi i trzeci zestaw timingow :)

 

Moje memorki to jakas specjalna seria Grey z X na koncu nazwy modelu pod procki sandy cokolwiek to znaczy pierwsze memorki byly 2 rankowe po kazdej stronie 2gb, a potem nowsze kupilem i juz to oznaczone(mimo model ten sam) nie bylo ale one sa 1 rankowe 4gb na 1 stronie na 2 pustka, a 2 rankowe sa szybsze troszke

 

https://www.hyperxgaming.com/pl/company/press/article/19215

 

wSPu34m.jpg

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

 

 

tylko, że nie wiem co to będzie w przyszłości z ps4 pro. coś słyszałem o ps5.. Może być tak, że ps4 pro nie obsłuży gier z ps5 i wtedy cały misterny plan pójdzie w... las i nadal będę biedny XD
 

 

Do ps5 jeszcze trochę, a gry na ps4 pro są super(wiem sam posiadam).

 

ojojoj oj... do ps4 trzeba jakieś konwertery używać do myszki i klawiatury... co za wstyd! żeby najprecyzyjniejsze i najszybsze urządzenia wskazywania i wpisywania miały problem z poprawnym działaniem pod konsolą. No to z ps4 pro nici jeśli nie będę mógł grać w Tomb Raidera ani w Battlefieldy... To po co mi to? xd po Grand Turismo? XD?

 

 

Z początku też miałem problem z padem, ale po upływie dwóch miesięcy się przyzwyczaiłem.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. Do pada da się przyzwyczaić. Co prawda gier stricte FPSowych (np. BF) na konsolę nie kupuję, bo przyjemnośćz tego żadna, ale powiedzmy w Uncharted (taki Tomb Raider) czy Horizon Zero Down, a więc gry w których trzeba trochę postrzelać, gra się dobrze. Jeżeli się zdecydujesz, to polecam od razu kupić Last of Us.

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko leniwi programiści dostają pieniądze za psucie gier, na czym tracą konsumenci.
 

 

To nie programiści robią gry tylko garniaki i ich excele. Jak się im kasa nie zgadza, to nie ma czasu ani funduszy na dalszą pracę. 

 

 

 

No to z ps4 pro nici jeśli nie będę mógł grać w Tomb Raidera

 

Nie wyobrażam sobie grania w TR na myszce i klawiaturze.  

Link to post
Share on other sites

 

 

To nie programiści robią gry tylko garniaki i ich excele. Jak się im kasa nie zgadza, to nie ma czasu ani funduszy na dalszą pracę. 

 

 

 

 

Nie wyobrażam sobie grania w TR na myszce i klawiaturze.  

 

1. wiem, nie chciałem tego mówić

2. :o Jak chcesz celować i się poruszać?!

 

@up

po jakiemu to? xd Z resztą jak już kupować kartę to dobry model, a nie byle co, bo ona będzie służyć latami (hope so)

 

półtora roku temu grałem w ... jakiś exclusiwe na ps4. nie pamiętam tytułu. Był to fps na padzie. Na najsłabszym poziomie denerwowałem się, że nie mogę trafić typka, co na myszce byłby na kliknięcie. Dlatego to nie dla mnie - ja się szybko denerwuję z powodu jakiś dysfunkcji...

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Trochę zeszliście z tematu... Możemy powrócić do Pascali? 

 

pascale sa juz stare przeswietlone na wylot co chesz wiedziec :D?

Trochę zeszliście z tematu... Możemy powrócić do Pascali? 

 

pascale sa juz stare przeswietlone na wylot co chesz wiedziec :D?

Link to post
Share on other sites
tak serio to trochę mało (czyli dużo za mało jak na Ti)... w laptopie mój 1070 wyrabiał 19 873

 

Ktoś wie czym może być to spowodowane?

Mam dość słaby ram i cpu nie jest jakoś mocno podkręcone.

 

trochę lepiej :

https://www.3dmark.com/3dm/28603403

 

P.s tutaj wynik ktoś uzyskał podobny:

 

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiscie cos nie halo locka na fpsy nie masz np na 100? albo oszczedzania energi maksymalna moc magistrali na maxa?

 

 

gtx 1070 z opisu i 4790k robione bylo na stockowych zegarach

 

ca9QFkq.png

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...