Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia Pascal (GP1xx).


Recommended Posts

A dlaczego core voltage zablokowane? przeciez to GPU Boost 3.0 To do napiec w Afterburnerze odblokowales w opcjach?

 

U mnie to tak wyglada te 100Mhz i tak nie dziala bo ogranicza power limit :) i w rzeczywistosci dziala +62,5MHz

 

tLSvvE0.png

Edytowane przez Balrogos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie widzę u Ciebie nic nie prawidłowego tylko ten niski wynik w benchmarku jest zastanawiający. Jak robisz test to obciążenie gpu się nie waha tzn czy jest cały czas te około 99%?

 

Ja podkręcałem w ten sposób:

 

 

później tylko zaznaczałem ptaszkiem opcje apply overclocking at system start up

i finalnie nawet z wyłączonym tym programem miałem kartę z obniżonym napięciem i podkręconą czyli działała wydajniej jednocześnie mając chłodniej. Spróbuj się tym pobawić

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. Pisałem już wcześniej żeby napięcia obniżyć, a nie podwyższać. Pascale mają to do siebie, że potrafią boostować wyżej przy niższych napięciach niż przy stockowych. Dziwne mi się wydaje żeby nie było stabilności - proponowałbym sprawdzić jeszcze raz. Jeżeli faktycznie nie będzie stabilna to chyba po prostu się kiepska sztuka trafiła.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

gpu się nie waha tzn czy jest cały czas te około 99%?
 

 

tak jest na tym samym poziomie cały czas.

 

 

proponowałbym sprawdzić jeszcze raz.

 

Ok spróbuję i dam znać jakie rezultaty. 


http://s5.ifotos.pl/img/Beztytulu_qeaxpes.png

 

 

Przy takich ustawieniach karta jest niestabilna. 

Link to post
Share on other sites

przesuń kropkę nad 975mv lub 1V na wartość ~ 1850 i kliknij apply. Wykres powinien być cały płaski powyżej tej wartości po tym zabiegu. Testujesz i jak będzie ok to zwiększaj taktowanie w analogiczny sposób. Każdy model zachowuje się inaczej więc musisz szukać stabilnych wyższych taktowań i obserwować temperatury bo tylko one Cię ograniczają tutaj  

Edytowane przez janko1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...