Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

W dniu 21.12.2023 o 20:46, drVanSteiner napisał:

A co to? Zakolczykowali Szarika?emoji12.png

Musiałem prócz wspomnień coś sobie zostawić z dawnych lat gdy byłem młodym świrem oi :lol:

Link to post
Share on other sites

Pomogłem dla Mikołaja w wyborze wichury do piórnika dla małży .Nie znam się ale żona mówi że to naprawdę wieje jak :cenzura:

Coshare SuperFlow1 PRO

1703841164539.jpg

1703841174195.jpg

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Karister Kupiłem ostatnio AirTaga do samochodu - zdarzało mi się dość rzadko ale jednak, że parkując na jakimś bydlackim parkingu przed centrum handlowym a szczególnie jeszcze w nocy i zajęty czymś/zamyślony zapominałem gdzie zostawiłem furę. Tak nie totalnie tzn mniej więcej wiedziałem ale w przypadku ciągnących się w nieskończoność kolejnych alejek zdarząło mi się szukać raz nawet z 5 minut czy to tu czy jeszcze dalej. Myślałem, że AirTag problem totalnie rozwiąże no i przetestowałem ostatnio - ni cholere, nie byłem w stanie złapać sygnału, dopiero jakieś 5 - 6 m od samochodu załapał gdzie on jest. Więc w przypadku gdy szukasz samochodu w promieniu 20 czy 30 metrów to nic ten AirTag nie daje :/

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Cepheus119 napisał:

@Karister Kupiłem ostatnio AirTaga do samochodu - zdarzało mi się dość rzadko ale jednak, że parkując na jakimś bydlackim parkingu przed centrum handlowym a szczególnie jeszcze w nocy i zajęty czymś/zamyślony zapominałem gdzie zostawiłem furę. Tak nie totalnie tzn mniej więcej wiedziałem ale w przypadku ciągnących się w nieskończoność kolejnych alejek zdarząło mi się szukać raz nawet z 5 minut czy to tu czy jeszcze dalej. Myślałem, że AirTag problem totalnie rozwiąże no i przetestowałem ostatnio - ni cholere, nie byłem w stanie złapać sygnału, dopiero jakieś 5 - 6 m od samochodu załapał gdzie on jest. Więc w przypadku gdy szukasz samochodu w promieniu 20 czy 30 metrów to nic ten AirTag nie daje :/

 

Oczywiście, to nie do tego służy. Tak samo ludzie dają jedną gwiazdkę w opiniach, bo nie śledzi im psa w polu. Trzeba przed zakupem przeczytać opis produktu czy wygooglać instrukcję. Dokładne śledzenie działa w promieniu 10m i tak u mnie jest. Pozwala mi to ogarnąć, na której półce leżą klucze czy portfel. W Twoim przypadku coś pewnie zakłóciło sygnał i był mniejszy zasięg. Może sam samochód. 50-100m to jest zasięg do najbliższego urządzenia BT, aby AirTag w ogóle umiał się odnaleźć. Czyli dowiesz się na przykład, że klucze zostały zgubione w sklepie x i jak do niego dotrzesz, to w miarę sprawnie je namierzysz, robiąc rundę między półkami. To nie jest lokalizator GPS.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

@up tak przyznaje się, mniej więcej wiedziałem jak to działa ale bardziej mniej niż więcej, także do samego urządzenia czy producenta nic nie mam, w sumie sprowadza się to do protokołu BLE, który jednak ma dość mały zasięg. W praktyce super urządzenie do znajdowania sprzętów bardzo daleko od Ciebie - równie dobrze na drugim końcu globu, pod warunkiem, że nieopodal przewinie się ktokolwiek z iPhonem, lub znajdowania czegoś w promieniu paru metrów. Beznadziejne jest natomiast na średnim dystansie - paręnaście/parędziesiąt metrów - czyli typowy scenariusz parkingu o jakim wspomniałem. No cóż przyda się może do jakiś innych zastosowań

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jozek23 napisał:

ONKYO TX-RZ50

Mega sprzęcik, u mnie stoi już chyba rok i jestem niesamowicie zadowolony, szczególnie ze strojenia

 

Miałeś błędy przy strojeniu czy poszło od strzała?

 

Co do tematu:

51x https://www.tme.eu/pl/details/log-mp0048/zlacza-rj/logilink/mp0048/

LOGILINK MP0048 - Wtyk

 

+

Jak na razie testowo 915 metrów kabla kat. 7 z druta OFC (to prawie 100kg kabla!), jak się sprawdzi to domówię jeszcze 4 kilometry

https://www.tme.eu/pl/details/s_ftp7-ofc-305-o/przewody-teleinformatyczne/goobay/52769/

Goobay 52769 - Przewód

  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Teraz, jozek23 napisał:

zupełnie inne ustawienia niż przy tx-nr7100 i będę jeszcze raz kalibrował

U mnie było tak samo, ale sztywno trzymało "nowe" nastawy przy DIRAC, wydaje mi się, że dirac po prostu lepszy i dokładniejszy, stąd różnice

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, GreQonE napisał:

Mega sprzęcik, u mnie stoi już chyba rok i jestem niesamowicie zadowolony, szczególnie ze strojenia

 

Miałeś błędy przy strojeniu czy poszło od strzała?

 

Co do tematu:

51x https://www.tme.eu/pl/details/log-mp0048/zlacza-rj/logilink/mp0048/

LOGILINK MP0048 - Wtyk

 

+

Jak na razie testowo 915 metrów kabla kat. 7 z druta OFC (to prawie 100kg kabla!), jak się sprawdzi to domówię jeszcze 4 kilometry

https://www.tme.eu/pl/details/s_ftp7-ofc-305-o/przewody-teleinformatyczne/goobay/52769/

Goobay 52769 - Przewód

 

Można wiedzieć, po co Ci tyle kabla?

Link to post
Share on other sites

Nastąpiła zmiana podzespołów 

 

AMD Ryzen 7800X3D\TechN Block | Custom LC | ASRock B650E Taich Lite | DRR5 Lexar Ares 2x16 6400mhz cl30 OC| 6800 XT\Byski Block | m.2 970 EVO 1TB/m.2 Patriot P1 1TB/m.2 WD Blue SATA/| Thermaltake x71 inverted | Seasonic Focus Gold 750 W | 4x120/8x140 Arctic P PWM CO | D5, chłodnica 560+360| LG UltraGear 27GP850-B

Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne  

  • Lubię to 6
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 
Można wiedzieć, po co Ci tyle kabla?
Duży domek to i sporo kabla potrzebne :)
Obecnie "tylko" 915m bo jak na razie do uzbrojenia tylko sprzęt na elewacji tj. Kamery i kilka apkow

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...