Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

16 godzin temu, kubbak napisał:

budowe sieci 10Gbps

Mam już od kilku lat na sprzęcie Ubi

 

Wydaje mi się, że lepiej pójść od razu w 25

14 godzin temu, Arnold napisał:

Po co komu w domu tyle?

Ja mam 3gbps i dopiero styka, ale zastosowanie profesjonalne to też troszkę co innego

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

A oglądasz streamy w 16k?:menda:

Nie mam na czym. Jestem na etapie jarania sie 4K HDR10+, a ty 16K się pytasz :D

 

Co to 16K, ja 8K nie mam z czego i na czym oglądac.

 

Samsung w moim modelu 55RU7092WXXH dał sieciówkę maks 100Mb/s bo do 4K styka i styka, ale dla mnie tak bezsensowna oszczędność, że aż słów brak, tak samo jak wiFi tylko 2.4, a LG 49 starszy o co najmniej 2 lata ma 5Ghz i gigabitową sieciówkę, ale co ja chce jak dekodery kablowe, sat mają sieciówki 100Mb czy przystawki smart TV też. Czasami mam wrazenie, że stoi swiat w rozwoju technologicznym w czasach wylotu na nasza Gwiazde Śmierci czyli Księzyc. Dzisiaj sieciówki 2.5Gb powinny byc standardem, a 1Gb powinny byc prehistorią.

2 godziny temu, GreQonE napisał:

Mam już od kilku lat na sprzęcie Ubi

 

Wydaje mi się, że lepiej pójść od razu w 25

Ja mam 3gbps i dopiero styka, ale zastosowanie profesjonalne to też troszkę co innego

Do profesjonalnych spraw to nigdy goganotĻw chyba małp, zresztą w domu czym wiecej hołoty korzystającej też nigdy mało :) 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GreQonE napisał:

Mam już od kilku lat na sprzęcie Ubi

Możesz coś polecić? Myślałem o Qnapie z 3x10Gbps + 6x2,5Gbps lub Asusie z 2x10Gbps + switch. Zastanawiam się ogólnie czy zostawać na skrętce czy nie iść już w SFP+.

 

Rozwiązania 25/40G się już w horrendalnych kwotach więc to na razie raczej odpada.

 

15 minut temu, Arnold napisał:

dał sieciówkę maks 100Mb/s bo do 4K styka

Max standardu płyt BD to bodaj 128Mbps, ja takiego bitrate'u nie widziałem. Max było coś około 80 więc zostaje Ci i tak górka.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites




Samsung w moim modelu 55RU7092WXXH dał sieciówkę maks 100Mb/s bo do 4K styka i styka, ale dla mnie tak bezsensowna oszczędność, że aż słów brak, tak samo jak wiFi tylko 2.4

Dziwna polityka Samsunga. Ja w modelu J6200 z 2015 roku bodajże miałem wifi 5Ghz. Widocznie w nowszych postanowili przyoszczedzić, by cyferki zgadzały się bardziej.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kubbak napisał:

Max standardu płyt BD to bodaj 128Mbps, ja takiego bitrate'u nie widziałem. Max było coś około 80 więc zostaje Ci i tak górka.

Wiesz mam model na lata 2018/2019. Kaarty sieciowe 1Gb/s były do 100 zł, a Samsung na pewno nie kupuje pojedyńczych sztuk tylko hurtowo więc albo chcieli przyoszczedzić nie wiedząc na czym wiec zakozaczyli, albo nie wiem czemu.

Godzinę temu, kubbak napisał:

Mam już od kilku lat na sprzęcie Ubi

Znasz sie trochę na tym sprzecie Ubi? Bo o moim z sygnaturki ktos w komentarzach napisał, ze na portach jest „przycięte” na maks 700Mb/s i producent nic o tym nie pisze. To mozliwe czy to ktoś dla jaj napisał? Pytam bo INEA w cenie 600 proponuje na przedlużenie 1Gb i nie wiem czy ten UDR pociągnie teraz? :)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kubbak napisał:

Możesz coś polecić?

Przenieśmy się może na dedykowany wątek, chętnie polecę ale nie chcę tu tematu zaspamować :))

40 minut temu, Arnold napisał:

przedlużenie 1Gb i nie wiem czy ten UDR pociągnie teraz?

Jeżeli wyłączysz IDS/IPS i DPI to powinno pójść bez problemu jeżeli nie masz żadnych ekstra tuneli IPSec, czy innych dziwnych configów

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, GreQonE napisał:

Przenieśmy się może na dedykowany wątek, chętnie polecę ale nie chcę tu tematu zaspamować :))

Jeżeli wyłączysz IDS/IPS i DPI to powinno pójść bez problemu jeżeli nie masz żadnych ekstra tuneli IPSec, czy innych dziwnych configów

Wyłączone to mam bo bym nie mial 630/630 teraz :) Jak włącze IDS/IPS i DPI to z 630 zostaje mi 200Mb na downloadzie.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Arnold napisał:

Wyłączone to mam bo bym nie mial 630/630 teraz :) Jak włącze IDS/IPS i DPI to z 630 zostaje mi 200Mb na downloadzie.

Teraz zacząłem czytać i faktycznie niektórzy mają takie problemy, ciekawe z czego to wynika.

 

Próbowałeś jakiś BETA soft, czy też reset do fabryki?

 

INEA korzysta z PPoE?

Link to post
Share on other sites

Dotarły kolejne narzędzia.
Było trochę strachu, bo w którymś momencie w chińskiej sortowni obie paczki zaczęły figurować pod jednym numerem listu przewozowego, a apce inpostu cały czas były dwa numery, z tym, że jeden "w przygotowaniu". Myślałem, że zgubili paczkę i coś namieszali, ale przyszły obie.
W tej sortowni obie paczki połączyli w jedną. I dlatego został jeden numer. Tylko szkoda, że nie było powiadomienia, że tak jadą, to bym spał spokojniej047538021a88ab1568ede30736e3234a.jpg

  • Lubię to 5
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GreQonE napisał:

Teraz zacząłem czytać i faktycznie niektórzy mają takie problemy, ciekawe z czego to wynika.

 

Próbowałeś jakiś BETA soft, czy też reset do fabryki?

 

INEA korzysta z PPoE?

INEA podłączasz router do ONT i na Auto, nic sie nie ustawia.

 

Nie moge wybrac w unifi OS beta sofru tylko Stable jest do wyboru.

 

Na razie mam 600 symetryczne i mam do 640 symetrycznie. Nie przedłużyłem jeszcze na 1Gb w cenie 600-setki. Nie jest mi to nie zbędne poza tym nie bede brał 1Gb/s jak router nie obsługuje. Chociaz wydaje mi sie to bez sensu u takiej firmy. Moze oprocz wymienionych wcześniej opcji, które są w ustawieniach - Firewall jest jeszcze jakas opcja w Network lub Internet, która ogranicza ta predkośc. w Profile wszystko wyłaczyłęm, ustawiłem, ze na portach ma miec auto negocjacje.

 

 

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.55.14.png

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.55.10.png

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.55.05.png

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.54.53.png

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.54.44.png

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.54.22.png

Zrzut ekranu 2023-01-19 o 19.54.16.png

1577258544_Zrzutekranu2023-01-19o19_57_14.thumb.png.d4e6c6e16e0d6255a9ecef2a8dcacb2c.png1822099935_Zrzutekranu2023-01-19o19_57_31.thumb.png.32bbb1738e62e562eea908ecdcbd9d81.png

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Arnold napisał:

Nie moge wybrac w unifi OS beta sofru tylko Stable jest do wyboru.

Trzeba się najpierw zapisać do kanału beta, musiałbyś pogooglówać, bo nie pamiętam jak to się robiło.

 

Ustawienia wyglądają OK.

Czyli ONT -> UDR bezpośrednio?

 

 

Link to post
Share on other sites
Teraz, GreQonE napisał:

Trzeba się najpierw zapisać do kanału beta, musiałbyś pogooglówać, bo nie pamiętam jak to się robiło.

 

Ustawienia wyglądają OK.

Czyli ONT -> UDR bezpośrednio?

 

 

Si :) 

 

Ten czarny po środku :P idzie do UDR i w UDR Auto IPv4 :) 

5EEF514A-444C-4EC9-8FC5-2635E3846731_1_105_c.jpeg

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Arnold napisał:

UDR z ONT spina sie na GBE

Bardzo rzadko, niemniej dalej zdarzają się takie kwiatki, że sygnał jest na tyle stabilny żeby wynegocjować 1000BASE-T, niemniej nie jest w stanie utrzymać tego transferu na stałe

Można spróbować dla świętego spokoju

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...