Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Troche szitu nakupione pod koniec grudnia:

PPhoto_135_18_a017_vertical_819133569.jpSigma 135mm f1.8 z bagnetem conan

Laptop-DELL-Inspiron-16-Plus-7610-16-i7-inspiron 7610 w najwyższej konfiguracji jaka udalo sie znaleźć - i7/32/1tb/rtx3060

Subskrybcja office 365 na roczek wleciala i mnostwo drobnicy, ktorej nawet nie chce mi sie linkowac, jakies plaszcze, spodnie, marynarki itd

  • Lubię to 5
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

510254.png

399zł w media expert, na system z 2 pozostałych ssd zwykłych robię raid 0 , zrobiłem sobie prezent pod choinkę :D nie chciałem wydawać 600 zł na sn 750, bo nie potrzebuje aż takiej dużej wydajności, skoro na zwykły ssd nie narzekam, po testach tego dysku widzę że jest spoko i polecany też na forum był.

  • Lubię to 3
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, lukasz272015 napisał:

510254.png

399zł w media expert, na system z 2 pozostałych ssd zwykłych robię raid 0 , zrobiłem sobie prezent pod choinkę :D nie chciałem wydawać 600 zł na sn 750, bo nie potrzebuje aż takiej dużej wydajności, skoro na zwykły ssd nie narzekam, po testach tego dysku widzę że jest spoko i polecany też na forum był.

Jak da sie RAID_0 to też sobie zrobie

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

A wiecie może czy jest opcja założenia takiego światłowodu na "prywatnym" łączu? Bo u mnie bida i tylko 100/20 Mbps za 70 zł/miesiąc chociaż i tak to jest przepaść w porównaniu do wcześniejszego ADSL 20 Mbps, które działało na pół gwizdka. 

 

I jakieś pierdoły zamówiłem jeszcze w starym roku:

 

kDH4Qa6.jpg

 

i4P3C3p.jpg

  • Lubię to 4
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, joker5513 napisał:

Po 10 latach upokorzeń, resetowania routera, nieskończonych godzinach na infolinii itp z gównostradą 10/0,7 MBit przesiadka na internet godny 21 wieku.

Moje gratulacje @joker5513 ile Ci za tą usługę krzyknęli?, tez mam możliwość podłączenia dokładnie tej samej opcji od Orange.

 

18 godzin temu, joker5513 napisał:

ale wifi w fabrycznym routerze (Funbox 6) jest tragiczne. Na żadnym z dostępnych mi urządzeń nie pokaże więcej jak 500 Mbit w dól nawet jak się stoi 0,5m od routera.

A działa Ci to w trybie 802.11 ax? bo jeśli masz urządzenia końcowe .ac to nie spodziewaj się więcej, ja w domu mam UPC 300, już mi proponowali 600 niewiele drożej ale na razie nie widzę sensu. 250-280 po wifi to i tak wystarczająco.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Moje gratulacje @joker5513 ile Ci za tą usługę krzyknęli?, tez mam możliwość podłączenia dokładnie tej samej opcji od Orange.

 

A działa Ci to w trybie 802.11 ax? bo jeśli masz urządzenia końcowe .ac to nie spodziewaj się więcej, ja w domu mam UPC 300, już mi proponowali 600 niewiele drożej ale na razie nie widzę sensu. 250-280 po wifi to i tak wystarczająco.

Mam pakiet za 130zł - telewizja (mało z niej korzytsam ale jest żeby jakiś mecz od czasu do czasu opbjerzeć), telefon komórkowy (bez limitów rozmowy sms mms i 30 GB internetu) światłowód 1 gbit i jeszcze tel stacjonarny (którego nawet nie podłączam). Jak nie mieszkasz w bloku to musisz jeszcze doliczyć 20zł miesięcznie "kosztu podłączenia i utrzymania łącza do budynku jednorodzinnego). 300MBit 20 zł taniej ; 600mbit 10zł taniej.

 

Powiem szcerze chyba nie. Jakoś na bieżąco nie jestem z tymi standardami  wifi. Najważniejsze że komp po kablu zasuwa, reszta wystarczy to co jest.

Link to post
Share on other sites

Ja płacę za lokalny światłowód 130zł, transfer 300, sensowny ruter Huawei, miesięcznie w tym internetowa tv na 2 telewizory(można przewijać wstecz do 2 dni, więc można omijać reklamy itp. Upc miałem w bloku to porażka była, średnio raz na tydzień neta nie było, a cena podobna.

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, joker5513 napisał:

jeszcze tel stacjonarny (którego nawet nie podłączam).

Dalej pchają tą nikomu nie potrzebną usługę? chyba tylko po to by móc tarabanić do Ciebie z reklamami albo handlować twoim numerem, żeby potem mogli wydzwaniać i nagabywać na pokazy cudownej pościeli. :D

 

22 minuty temu, joker5513 napisał:

Jak nie mieszkasz w bloku to musisz jeszcze doliczyć 20zł miesięcznie "kosztu podłączenia i utrzymania łącza do budynku jednorodzinnego).

Podłączenia owszem zgoda, ale jakiego niby utrzymania? jak przerwiesz światłowód to i tak bulisz za spawanie. Hit, telekomuna w nowym wydaniu.:->

Dobra, czyli 49zł/m-c za 300MB/s w UPC na umowie bezterminowej zostaje, za telefon płacę 30zł z nolimit a TV mnie nie interesuje chyba, że z dopłatą z ich strony za oglądanie tony reklam. :rotfl:

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.01.2022 o 15:07, joker5513 napisał:

Na kablu trzyma parametry z umowy ale wifi w fabrycznym routerze (Funbox 6) jest tragiczne. Na żadnym z dostępnych mi urządzeń nie pokaże więcej jak 500 Mbit w dól nawet jak się stoi 0,5m od routera.

 

A to ciekawe, ja też siedzę na orange w PL (600/100) i transfery po WiFI mam po sznurku. Dodatkowo mam internet z zewnętrznym ONT. Mam transfery i ms takie same jak po kablu, zarówno na laptopie (WiFi 6) oraz P30 (Wifi 5). Warto dodać że jest to mieszkanie w bloku (o jezu jak miło myśleć że niedługo człowiek wyląduje w domku).
Oczywiście na Funboxie 6, który zastąpił mój zewnętrzny (teoretycznie lepszy ale wifi5) router Asusa. Posprawdzaj ustawienia oraz gęstość sieci w otoczeniu. Ewentualnie ściany? No ale u mnie router z lapkiem dzielą dwie ściany w tym kuchnia z lodówką i piekarnikiem po drodze. 

 

Ja dziś zainwestowałem w airbudsy dla bezdomnych po tym jak kolejne drogie słuchawki mi zdechły w mniej niż 2 lata... kabel... jak zwykle... przy jacku. 

pr_2021_10_29_8_14_23_395_03.jpg

Za 119zł Edifiery X3s w xkomie w promo z darmową wysyłką. Niby wspierają chociaż aptx. I tak prędzej zepsuję kabel niż zarżnę aku litowo-jonowe, więc może w końcu sprzęt dożyje 2 lat... jak ta idea wypali to kupie coś bogatszego. Już nie mam siły i nerwów szarpać się z kablami bo zaplątane albo zaliczyły zgona. %-)

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...