Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Sorry Czesiu ale nie rozbiorę specjalnie silnika przed i po żeby sprawdzić jak to wpływa na niego. We wszystkich autach jakie do tej pory miałem lałem te specyfiki LM, w żadnym aucie nie spowodowało mi to żadnego uszkodzenia silnika. Ja leje to 2 razy do roku, 70zł nie majątek więc...

Link to post
Share on other sites

Jak  ktoś stosuje te cuda uszlachetniające od "nowości" auta lub regularnie to pół biedy .Słabo to wygląda jak taki uszlachetniacz /czyscik  zwał jak zwał wlejemy do 10-15letniego  auta które nigdy tego nie widziało .

 

Mechanik tylko ręce zaciera i liczy kasę .

Link to post
Share on other sites
Sorry Czesiu ale nie rozbiorę specjalnie silnika przed i po

Raczej liczyłem na taką relację, odnośnie jak się zmieniło zachowanie samochodu czy coś takiego. Nie proszę o wyciąganie wtryskiwaczy i sprawdzanie czy syf zszedł, no bez jaj. :D

 

 

 

Słabo to wygląda jak taki uszlachetniacz /czyscik  zwał jak zwał wlejemy do 10-15letniego  auta które nigdy tego nie widziało .
 

 

To jest akurat bullshit, dodatek do paliwa można wlać do każdego samochodu niezależnie od tego ile ma lat i nic nie ma prawa się stać. 

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites
Raczej liczyłem na taką relację, odnośnie jak się zmieniło zachowanie samochodu czy coś takiego.

 

 

Taka sama różnica na plus w odczuciach jak po chipie peugeota z wolnossącym silnikiem. Czyli pewnie znajdzie się taki, co powie, że czuje różnicę, ale cała reszta dobrze wie, że to nie możliwe.

 

To nie jest po to by kierowca poczuł się lepiej, tylko po to by wtryskiwacze dłużej pożyły. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Do 10KM da się dołożyć zwiększając dawkę paliwa, resztę trzeba kombinować mechanicznie.

 

cała reszta dobrze wie, że to nie możliwe.

 

Pozostaje tylko rozwiać wątpliwości na hamowni 

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites

 

 

Słabo to wygląda jak taki uszlachetniacz /czyscik zwał jak zwał wlejemy do 10-15letniego auta które nigdy tego nie widziało .

Lałem takie dodatki do 7 letniego Golfa, 6 letniej 5tki, 11 letniej Vectry... żaden mechanik rąk nie zacierał, także no...

 

 

 

Raczej liczyłem na taką relację, odnośnie jak się zmieniło zachowanie samochodu czy coś takiego.

Ciesze się, że zaczynasz rozumieć swoje nie do końca trafne pytania. Empirycznie różnic nie czuje jeżeli o to ci chodziło.

 

 

 

Do 10KM da się dołożyć zwiększając dawkę paliwa

I dare you.

Czy to takie same "do 10KM" jak w chipboxach z lollegro za 30zł - "do 30%"?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No w sumie może coś takiego być jak te chipboxy z Allegro. Tyle, że te chipboxy oszukują czujniki przez co więcej paliwa leci. Był nawet test tego gdzieś.

W skrócie szkoda kasy, lepiej kupić coś mocniejszego niż się bawić w przeróbki.

Link to post
Share on other sites

SoundMagic ES20BT. Od jakiegoś czasu nosiłem się z zakupem jakichś słuchawek bezprzewodowych, aby w trakcie ćwiczeń nie trzymać w kieszeni telefonu. Nie oczekuję nie wiadomo czego za 49 złotych, ale może miło się zaskoczę. 

pr_2019_1_25_13_12_5_411_00.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nieźle to wygląda. Detale robią wrażenie.

 

Nie wiem, czy to żart, czy nie :P Powiem zatem tylko, jako że mam zapewne większe porównanie, że nazwałbym je średniopółkowymi pod względem detali i ceny, może z małymi wyjątkami. Detale są przyzwoite, ale nie najlepsze, lecz cena również nie jest jakaś wysoka. Jednak modele wyglądają na żywo lepiej niż na zdjęciach (często w tym przypadku tak bywa).

Do wyjątków zaliczyłbym np. Actrosa, który pod względem ceny jest w średnio-wyższym pułapie. Wygląda całkiem fajnie i jest urozmaiceniem, niewiele producentów robi modele ciężarówek w tak dużej skali. Kilka drobnych rzeczy bym zmienił mimo wszystko, ale jest w porządku. Dodam, czego nie widać na zdjęciach, że ma bajer w postaci działającego oświetlenia wnętrza i logo.

GT63 S wygląda już nieco gorzej - widać to najbardziej po trochę tandetnych plastikach w przedniej części, gdzie powinny być otwory i po detalach przednich świateł, a właściwe ich braku, choć wyglądają akceptowalnie. Także zawiasy maski czy bagażnika nie wyglądają zbyt dobrze, ale to standard w tej klasie. Wnętrze jest okej. Za to cena jest dzięki temu dosyć niska (110 eur), więc ciężko się jakoś bardzo mocno o coś czepiać, a alternatyw nie ma.

Mniejsze modele jakościowo są również przyzwoite. Wyjątkami na plus są obie żywice (alpina i porsche 953 dakar), co niestety nie jest zaskakujące i, co już zaskoczeniem dla mnie jest, audi rs5, które jest dealerką. Także drugie porsche, a właściwie jego felgi, wyróżniają się spośród reszty. Pozostałe, jak wspomniałem, także nie są złe.

Zresztą - może to te modele są "tylko" przyzwoite, a może to ja zrobiłem się już zbyt wymagający... 

 

A propos modeli, a właściwie dobrych modeli, wstawię przy okazji zamówienie sprzed jakiegoś czasu, ale to preorder, więc się nie chwaliłem, choć potwierdzony - wpłacone trochę ponad 15%, czyli 61 eur. Jedna z lepszych firm, chociaż znana głównie z żywicy, a to diecast. Tutaj już detale rzeczywiście mogą robić wrażenie.

 

S9oZfoY.jpg

BBR182105ST%20(19).JPG

 

Pomijając te zawiasy od maski, jak na tę cenę - słabo, niestety cały model oprócz tego wygląda świetnie i większość czasu nie będzie to widoczne, a jest to praktycznie jedyna wada, więc można to jakoś wybaczyć, tym bardziej, że podoba mi się ten samochód w realu.

 

Dorzucam też więcej zdjęć tego samego modelu w innej wersji kolorystycznej, jeśli ktoś by był ciekawy:

 

 

Ferrari-F12-TDF5.jpg

 

Ferrari-F12-TDF10.jpg

 

Ferrari-F12-TDF8.jpg

 

 

 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Może jestem przyzwyczajony do bardziej tandetnie wyglądających modeli ;)

Być może. Nie wiedziałem, czy to żart, bo te modele akurat nie są "oczywiste" - w takim sensie, że nie są ani bardzo słabe, ani wybitne, żeby można było jednoznacznie to stwierdzić. W sumie zazdroszczę, bo z takim "zbieractwem" jest jak np. ze słuchawkami - raz się posłucha czegoś sporo lepszego (i droższego) i już nie ma powrotu...

Raz kupi się świetnie wykonany model i nagle wszystkie inne stają się jakieś takie marne... Może nie do przesady, ale jednak.

 

Biskit możesz się podzielić nazwą producenta tych bardziej przystępnych cenowo modeli?

Owszem, mogę. Może być z tym trochę problemu, bo większość to pseudodealerki, więc mogę się pomylić.

Większy dosyć tani model to Norev. Nie ma już dostępnej czarnej wersji (tylko sklep w Sindelfingen, chyba że się też wyprzedał), ale jest granatowa, która wygląda co najmniej równie spoko. Jest trochę droższa - 130 eur.

Mniejsze modele (1/43) to głównie Norev i Spark w przypadku żywic. Audi to chyba Jadi i Minichamps. DKW to Premium Classixxs. Porsche to chyba Spark i Minichamps.

Od siebie mogę dodać jeszcze Kyosho, które większość modeli ma w podobnych cenach. Z jeszcze tańszych, lecz ocierających się już częściowo o niską półkę - IXO (z IST, Premium X).

W obrębie każdej tej marki istnieją modele lepsze i gorsze, o cenach trochę wyższych i niższych, co czasami może się wydawać nie mieć sensu (w niektórych przypadkach są to po prostu właśnie dealerki robione po taniości, co dawniej często miało miejsce).

Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem, czy to żart, czy nie :P Powiem zatem tylko, jako że mam zapewne większe porównanie, że nazwałbym je średniopółkowymi pod względem detali i ceny, może z małymi wyjątkami. Detale są przyzwoite, ale nie najlepsze, lecz cena również nie jest jakaś wysoka. Jednak modele wyglądają na żywo lepiej niż na zdjęciach (często w tym przypadku tak bywa).

Do wyjątków zaliczyłbym np. Actrosa, który pod względem ceny jest w średnio-wyższym pułapie. Wygląda całkiem fajnie i jest urozmaiceniem, niewiele producentów robi modele ciężarówek w tak dużej skali. Kilka drobnych rzeczy bym zmienił mimo wszystko, ale jest w porządku. Dodam, czego nie widać na zdjęciach, że ma bajer w postaci działającego oświetlenia wnętrza i logo.

GT63 S wygląda już nieco gorzej - widać to najbardziej po trochę tandetnych plastikach w przedniej części, gdzie powinny być otwory i po detalach przednich świateł, a właściwe ich braku, choć wyglądają akceptowalnie. Także zawiasy maski czy bagażnika nie wyglądają zbyt dobrze, ale to standard w tej klasie. Wnętrze jest okej. Za to cena jest dzięki temu dosyć niska (110 eur), więc ciężko się jakoś bardzo mocno o coś czepiać, a alternatyw nie ma.

Mniejsze modele jakościowo są również przyzwoite. Wyjątkami na plus są obie żywice (alpina i porsche 953 dakar), co niestety nie jest zaskakujące i, co już zaskoczeniem dla mnie jest, audi rs5, które jest dealerką. Także drugie porsche, a właściwie jego felgi, wyróżniają się spośród reszty. Pozostałe, jak wspomniałem, także nie są złe.

Zresztą - może to te modele są "tylko" przyzwoite, a może to ja zrobiłem się już zbyt wymagający... 

 

A propos modeli, a właściwie dobrych modeli, wstawię przy okazji zamówienie sprzed jakiegoś czasu, ale to preorder, więc się nie chwaliłem, choć potwierdzony - wpłacone trochę ponad 15%, czyli 61 eur. Jedna z lepszych firm, chociaż znana głównie z żywicy, a to diecast. Tutaj już detale rzeczywiście mogą robić wrażenie.

 

S9oZfoY.jpg

BBR182105ST%20(19).JPG

 

Pomijając te zawiasy od maski, jak na tę cenę - słabo, niestety cały model oprócz tego wygląda świetnie i większość czasu nie będzie to widoczne, a jest to praktycznie jedyna wada, więc można to jakoś wybaczyć, tym bardziej, że podoba mi się ten samochód w realu.

 

Dorzucam też więcej zdjęć tego samego modelu w innej wersji kolorystycznej, jeśli ktoś by był ciekawy:

 

 

Ferrari-F12-TDF5.jpg

 

Ferrari-F12-TDF10.jpg

 

Ferrari-F12-TDF8.jpg

 

 

 

 

 

Ale mega sprawa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...