Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

Nadciągają 1070tki itd ale będą za 2 razy więcej niż to za co kupiłem 970tkę.

 

To prawda. Wydajność 1080 du*y nie urywa. 20-30 procent względem 980 Ti. Wolę za około 2000 zł  980 Ti. 1070ka spokojnie będzie w okolicach 2500 zł.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze niedawno sprzedawałem 960tkę w okolicach 900zł - teraz 100zł więcej i przesiadka na 970tkę. Myślę że i tak nie wykorzystam jej w pełni do niedzielnego grania. Ale wolę mieć zapas niż niedobór ;)

A co do ceny 1070 - myślę, że będzie koło 2tys. Pamiętacie czasy jak topowe karty - podkreślam TOP kosztowały 1k ? Teraz za 1080 przyjdzie płacić grubo ponad 3k a pewnie i tak wyjdzie 1080Ti :D

Link to post
Share on other sites

Ja w zasadzie jedynie do ceny, bo wzrost wydajności, według tego, co dzisiaj przeczytałem, jest dużo większy niż zakładałem. Niestety, za obecnego rządu nie ma co liczyć na umocnienie się PLN, więc jesteśmy skazani na ceny z kosmosu.

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

GDDR5X jest dla mnie taki trochę na siłę, bo do dopiero raczkująca technologia i HBM2 albo późniejsze rewizje 5X będą zapewne wyraźnie lepsze, tylko patrząc rozsądnie - nikomu to różnicy nie robi i pewnie robić nie będzie zanim tych 1080 nie powymieniamy na jeszcze kolejne karty.

 

Cen się boję okrutnie, za 670GTX dałem 1600zł, a cena 680 była na poziomie 2100zł. Teraz nawet po odsprzedaniu mojej 670 będzie pewnie bliżej 3000zł niż czegokolwiek innego (gdyby celować w 1080). Horror.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Rower jest to teraz czas na buty i bloki

But Shimano R065 - najprostszy model - na początek powinien starczyć plus dloki Look 4,5 stopnia wypięcie

Niestety pogoda nie dała szansy na przetestowanie i pierwsze gleby przy zatrzymaniu 

http://i.imgur.com/Jw3dntd.jpg

Edytowane przez maku1980
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dzisiejszy wypad do kina na Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów i książka Sapkowskiego. Czas zacząć coś czytać mam nadzieję, że się nie zawiodę:

http://i.imgur.com/THLNV29.jpg

  • Popieram 10
Link to post
Share on other sites

 

 

du*y nie urywa i 20-30% w jednym zdaniu to trochę niepoważne

 

Jeśli cena 1080 będzie w okolicach 3000 zł to uważam,że to uczciwa cena względem nowego GTX 980 Ti ze sklepu.  

 

A tak płacić 3600 zł, kiedy  za GTX 980 Ti możemy dać około 2000 zł. Ale kto bogatemu zabroni ;)


A nawet za mniej niż 2000 zł dostaniesz nowego GTX 980 Ti przy odrobinie szczęścia.

 

 

http://allegro.pl/msi-gtx980-ti-gaming-6gb-oc-sklep-nowa-i6199784079.html

 

Nie uważasz że to lepszy deal niż kupowanie nowego GTX 1080?

Link to post
Share on other sites

Lepszy jak lepszy. Patrząc na suchą wydajność/złotówka pewnie tak. Inna sprawa, że byłem już nie raz świadkiem zaduszania poprzedniej generacji wzgledem nowej, poprzez sterowniki, optymalizację do nowej architektury, do tego kwestia gwarancji, opcja SLI z 8GB VRAM, itd. Detale,ale jednak. Żywotność 1080 będzie dłuższa, nawet jeśli wydajność kart jest zbliżona. Dla kogoś takiego jak ja, kto wymienia sobie kartę raz na 4 lata (tak mi się utrzymuje od dawien dawna), kupno poprzedniej gen. stawia mnie z miejsca krok wstecz.

 

Ja mam nadzieję, że cena za normalną wersję (nie FE) zejdzie do pulapu ~2800. (Marzenia) Wtedy masz akurat 20-30% wydajności za zbliżony wzrost ceny, plus detale wspomniane wyżej.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

nna sprawa, że byłem już nie raz świadkiem zaduszania poprzedniej generacji wzgledem nowej, poprzez sterowniki, optymalizację do nowej architektury, do tego kwestia gwarancji, opcja SLI z 8GB VRAM, itd.
 

I to jest największa bolączka NV (AMD też, tyle że w trochę mniejszym stopniu), a nie cena.

 

A kupiłem sobie, chociaż ostatnio wiele nie gram:

http://i.imgur.com/aU2EWP9.png

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

Inna sprawa, że byłem już nie raz świadkiem zaduszania poprzedniej generacji wzgledem nowej, poprzez sterowniki, optymalizację do nowej architektury, do tego kwestia gwarancji, opcja SLI z 8GB VRAM, itd. Detale,ale jednak. Żywotność 1080 będzie dłuższa, nawet jeśli wydajność kart jest zbliżona. Dla kogoś takiego jak ja, kto wymienia sobie kartę raz na 4 lata (tak mi się utrzymuje od dawien dawna), kupno poprzedniej gen. stawia mnie z miejsca krok wstecz. Ja mam nadzieję, że cena za normalną wersję (nie FE) zejdzie do pulapu ~2800. (Marzenia) Wtedy masz akurat 20-30% wydajności za zbliżony wzrost ceny, plus detale wspomniane wyżej.

 

W pełni się z Tobą zgadzam.  

Link to post
Share on other sites

Trzeba jazdy rejestrować więc i do rowerka stary poczciwy garmin edge 305

Cena okazjonalna 100PLN  

Urządzenie sprawne niestety bez czujnika prędkości i kadencji 

Szybkość poruszania tylko po GPS. 

W urządzeniu brak możliwości wgrywania map, można wrzucić co najwyżej ślady. 

Foto zapożyczone.

http://fotoalbum.mtb-forum.it/albums/21397/thumbs_800/326984.jpg

Edytowane przez maku1980
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę się boję, że za jakiś czas będzie trzeba płacić 4 000 - 5 000 PLN za GTX z 80 w nazwie.

 

Dobrze, że grywam już tylko sporadycznie :D 

Jeśli ceny nowych GPU będą z kosmosu, bo ceny nowych gier już są, to kupię konsolę...

Używki całkiem nowych tytułów można kupić za grosze. Tylko ten cholerny pad = katorga...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jeśli ceny nowych GPU będą z kosmosu, bo ceny nowych gier już są, to kupię konsolę...

 

Też od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad konsolą bo to co się dzieje ostatnimi czasy z grami pecetowymi to jakaś paranoja. Optymalizacja leży, praktycznie każda gra po premierze wymaga łatania żeby była w miarę grywalna. Wymagania rosną do absurdalnych wartości a grafika stoi w miejscu, nie wspominając o cenie która już teraz niewiele różni się od konsolowej.

 

 

Inna sprawa, że byłem już nie raz świadkiem zaduszania poprzedniej generacji wzgledem nowej, poprzez sterowniki, optymalizację do nowej architektury, do tego kwestia gwarancji, opcja SLI z 8GB VRAM, itd. Detale,ale jednak. Żywotność 1080 będzie dłuższa, nawet jeśli wydajność kart jest zbliżona.

 

Prawda najprawdziwsza, pamiętam jak kupowałem 780Ti mniej więcej wtedy jak wychodziła seria GTX9xx i myślałem po co przepłacać skoro 980Ti jest nieznacznie lepsza od 780Ti a czasami w niektórych tytułach obie były na równi. Jednak czym dalej tym ta różnica robiła się coraz większa a obecnie jest już spora. Dlatego jeśli teraz będę kupował jakąś nową kartę to nigdy poprzedniej generacji bo to tak jakby robić krok wstecz. Lepiej kupić słabszy model ale z obecnej ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...