Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Przypominam, że nie tylko Warszawa była zburzona w czasie Wojny, a raka wyhodowali nie rdzenni Warszawiacy tylko przyjezdni mianujący się warszawianami i którzy zmieniają to miasto pod swój chory obraz miasta będący skrzyżowaniem wielkich zagranicznych miast z własną wiochą [to ciągłe odgradzania się płotami od innych ludzi] i którzy tak psują atmosferę tego miasta, że aż nie da się tego opisać. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.08.2021 o 21:19, BlackCoffe napisał:

raka wyhodowali nie rdzenni Warszawiacy tylko przyjezdni mianujący się warszawianami i którzy zmieniają to miasto pod swój chory obraz miasta będący skrzyżowaniem wielkich zagranicznych miast z własną wiochą

Pamiętam jak w gimnazjum na godzinie wychowawczej pani zarzuciła taki temat "Skąd się wzięli ludzie w miastach?"

Kiedyś nie było miast. Były tylko niewielkie osady, w których ludzie żyli z tego, co sami wyhodowali/uzbierali. Dopiero potem ktoś wymyślił handel i ludzie zaczęli budować miasta, w których mogli sprzedać swoje wyroby i kupić coś od kogoś z innej wioski. Jaki z tego wniosek? Zastanów się zanim nazwiesz kogoś wieśniakiem ;)

Link to post
Share on other sites

Napisałam to w złości bo po prostu mam już serdecznie dosyć przyjezdnych, którzy przyjeżdżają do Warszawy i tylko ciągle narzekają, że Warszawa jest brzydka (w sumie dzięki wam przyjezdni i waszej wizji Manhattanu itp), że w Warszawie jest zła atmosfera (znowu dzięki wam), że Warszawa jest be, że źle im się mieszka, że u nich jest sto razy lepiej.

Pamiętam jak byłam na studiach, jedna dziewczyna z grupy strasznie narzekała na Warszawę i porównywała do swojej miejscowości, która dla jest ładniejsza, fajniejsze, lepsza. W końcu nie wytrzymam i jej dosłownie tak powiedziałam:

Nie podoba Ci się w Warszawie? A to wypierd**** do siebie jak tam jest tak super! Z tego co wiem nie ma obowiązku studiowania w Warszawie! 

 

Dziewczyna zamknęła się a ja miałam wroga do końca studiów. 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Warszawa jest masakryczna. Kiedyś jechałem z tatą po samochód dla mamy. Trasę z domu na rogatki miasta (350km) pokonaliśmy w 4,5h a kolejne 25km po mieście w 2,5 :( Nigdy w życiu bym tam nie chciał mieszkać. Głupie wyjście/wyjazd po zakupy pewnie trwa tam pół dnia. Nie wiem może dziś to już wygląda inaczej ale niesmak pozostał. 

 

Jeżeli miałbym mieszkać w dużym mieście to nie widzę się tylko w Gdańsku/Gdyni. Jakoś nadmorskie klimaty bardziej mi odpowiadają. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...