Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Świętowanie zimowego przesilenia to tradycja mająca kilka tysięcy lat, która nie miała z chrześcijaństwem nic wspólnego i została przez nie wchłonięta. Podobnie jak choinka, dawanie prezentów itp.

 

Prawidłowo zadane pytanie powinno wiec brzmieć - dlaczego katolicy świętują pogańskie Saturnalia, skoro wg. obliczeń opartych na Biblii Jezus urodził się wczesną jesienią?

 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
Prawidłowo zadane pytanie powinno wiec brzmieć - dlaczego katolicy świętują pogańskie Saturnalia, skoro wg. obliczeń opartych na Biblii Jezus urodził się wczesną jesienią?

Nie wiadomo kiedy urodził się Jezus. Na 25 grudnia Święto zostało ustanowione w IV. Są różne hipotezy dlaczego akurat wtedy, jedna mówi o tym by osłabić Saturnalia w tamtym czasie, jedna o poczęciu 25 marca, jedna o nocy na siedem dni poprzedzających styczeń, jest ich wiele.

 

Mówienie o tym , że katolicy, szczególnie dzisiaj świętują Saturnalia - mnie to bawi :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bitwa o Europę wkroczyła do Polski.

Złodziejstwo i wandalizm należy tępić ze wszystkich sił, ale żeby zabijać od razu...

Pytanie kiedy polskie kobiety mają się zacząć bać i kiedy będę zmuszony nosić dla bezpieczeństwa nóż myśliwski...

Chyba już.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jaka bitwa? Co ty bredzisz?

 

Seba narodowiec, osiedlowy powstańczy bohater okradł Turków. Turek się broni, bo ma tam kebab od xx lat. A ty chcesz nosić nóż ze sobą? Co konkretnie ten Turek ci zrobił? Pierdyknij baranka w ścianę i zastanów się o czym piszesz. Wiadomo co się dzieje na świecie, ale wrzucanie wszystkich do jednego worka z powodu kilkuset fanatyków to jakiś żart.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz, jakiś tępy rycerz ortalionu oberwał ponieważ ktoś się bronił. Ponieważ owy dysmózg zaatakował legalnie i ciężko pracujących ludzi, ba zapewne ludzi którzy nie raz podawali mu bułę, na widok której jego mały móżdżek dostawał orgazmu, a Ty GTR piszesz o strachu naszych kobiet? Jakaś paranoja się szerzy. Jak kretyni się tną maczetami pod stadionem to wielokrotnie padają teksty o "selekcji naturalnej", ale jak ten sam debil ginie podczas ATAKU NA NIEWINNEGO CZŁOWIEKA to już ból du*y. Rozumiem, że jakby ten Sebix "sprzedał kosę ciapatemu" to byłby bohatyrem VI Kato-pospolitej...

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Widzisz tu nie chodzi o środki zaradcze, tylko drogę myślową. Seba zadźgał Sebe?- no bywa. Arab zadźgał Sebe?- Olaboga, muzułmany atakujo! bronić kobiety, nie wypuszczać dzieci! Gdyby to nie był kebab, tylko restauracja shushi, a prowadzący ją Pan Kawasaki w obronie własnej zrobiłby z mietka nigri, z 1-styczniowym kacem wszyscy by o tym zapomnieli, a Pan Kawasaki dostałby wyrok w zawiasach.

Link to post
Share on other sites

Przyjąłem, biorę na klatę i oczekuję osądu.

 

 

muzułmany atakujo! bronić kobiety, nie wypuszczać dzieci!

Akurat nie pisałem tego mając na uwadze zdarzenia w Ełku, a ogólną sytuację w zachodniej Europie i częste ostatnio zamachy.

Ja już kończę, krytykę zrozumiałem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...