Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

No! starczy. Mam jeszcze kilka pomysłów na w10, ale nie dziś.

Co do interface, to jeszcze obowiązkowo trzeba dodać glass :) - trochę mi się już udało (scr poniżej).

 

Generalnie jestem zadowolony, o ile aktualizacje nie będą mi się same włączały pomimo gruntownego wyłączenia ;)

 

http://pics.tinypic.pl/i/00688/km8hlto96f1l.jpg

 

 

Trochę glassssa, jeszcze paski okienek, ale na razie jest problem z fontami - ale damy radę. :D

 

http://images.tinypic.pl/i/00688/oycckk9wc6ha.jpg

Link to post
Share on other sites

@Piospi

Najpewniej tak.

@wujaszekcarlos

Gdybym pracował dla M$ to na pewno nie podawałbym jak zablokować szpiegowanie nas przez M$.

Problemy wynikają głównie z błędu podczas aktualizacji. Może coś nie pobrało się jak trzeba lub nie zainstalowało jak trzeba. Zawsze można wrócić do Win7/8.1 lub wgrać Win10 na czysto. Nie wiem o co chodzi z brakiem możliwości personalizacji. Powiem nawet, że system działa w 100% bez robienia czegokolwiek. Robimy cokolwiek więcej TYLKO jeśli chcemy wyłączyć pewnie usługi, zmienić aby coś wyglądało jak w Win7/8.1, itp. Mój system zaraz po aktualizacji do Win10 był w 100% funkcjonalny, nie było problemów z niczym nie licząc aktywacji. Wiadomo jednak, że skory tyle osób próbowało równocześnie aktywować system to ich serwer był mocno obciążony. Ilość osób, które mają problemy z jego działaniem (brak dostępu do plików) jest stosunkowo niewiele i wynika to z błędu przy aktualizacji, problemy ze sprzętem to wina braku odpowiednich sterowników. Sam system problemów nie ma (ja takowych nie zaobserwowałem), a działa lepiej.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Jeśli uaktualnisz w ciągu roku, to system jest twój na zawsze. Później uaktualnie będzie płatne.

Czyli jeśli już mam 10, to nie będę musiał za nią płacić, nawet po roku? 

Dodam, że nie mam ważnej licencji, bo klucz miałem OEM, a spaliła mi się płyta główna, procesor, karta graficzna i RAM przy uderzeniu pioruna, więc wszystko nowe... 

Edytowane przez Prorok
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jeśli już mam 10, to nie będę musiał za nią płacić, nawet po roku?


Jesteś prorokiem. Powinieneś przewidzieć czy za rok będziesz musiał zapłacić za Windowsa.



A tak serio to nie będziesz musiał.
Link to post
Share on other sites

To kolejne pytanie, nie chce mi się nowego tematu zakładać, więc ustaliliśmy, że:
- W10 mam już bez opłat, co mnie w sumie cieszy
- Brak ważnej licencji nie jest problemem
To teraz następne pytanie - czy po zmianie dysku (planuję Plextora M6S dokupić i na nim postawić system) i zainstalowaniu W10 na czysto dalej będzie bezproblemowo działać? Czy będzie mi kazało podawać klucz, który niestety z racji zmiany całej platformy jest już nieważny? 

Link to post
Share on other sites

Panowie mam pytanie, mam oryginalny Windows 7, zaktualizowałem do 10 i mam zamiar robić format i od razu wgrać 10 z iso. Jest wymagana jakaś aktualizacja przez klucz aktywacyjny ? Czy klucz od windows 7 będzie pasował do 10 i czy Windows wtedy będzie po Polsku ?

Edytowane przez kiksor123
Link to post
Share on other sites

@kiksor123

 

"5. On the Enter the product key to activate Windows page, enter your product key. The product key should be in a purchase confirmation email if you bought Windows 10. It looks like this: PRODUCT KEY: XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX.

 

Note:

If you upgraded to Windows 10 on this PC by taking advantage of the free upgrade offer and successfully activated Windows 10 on this PC in the past, you won't have a Windows 10 product key, and you can skip the product key page by selecting the Skip button. Your PC will activate online automatically so long as the same edition of Windows 10 was successfully activated on this PC by using the free Windows 10 upgrade offer."

 

źródło:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10

 

Jak będziesz ściągał obraz to wybierz język polski i wersję windows 10 taką jaką masz teraz po aktualizacji.
 

Edytowane przez maczeta555
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to aktywacja w10 przypisze posiadany klucz do w10 a więc przy czystej instalacji trzeba będzie go wprowadzić.

Jednak sam tego jeszcze nie testowałem

 

 

A jednak, nie będzie trzeba klucza wogóle.

Tylko trzeba aktywować system i on chyba przypisze automatycznie daną aktywację do komputera, potem można już instalować od nowa, bez ograniczeń, aby tylko płyty głównej nie zmieniać, bo dysk, to chyba można.

 

Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites

Mam 8.1 BOX. Chcąc przejść na 10tke - co zrobić najlepiej? Interesuje mnie tylko czysta instalacja, czysty system.

 

Co będzie, jeśli np. za półtorej roku zechce wrócić do Windowsa 8.1 ? Uda mi się go aktywować, czy nie? Moim zdaniem tak, ale wolę spytać.

 

I jeszcze jedno - siedzę na W10 półtorej roku. Na rok wracam do W8.1. Mogę potem z powrotem przejść na W10, czy stracę klucz/możliwość aktywacji?

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wam, ale ogólnie interfejs wydaje mi się bardzo ubogi... za bardzo surowy imo. Po drugie ikony na pulpicie mam średniego rozmiaru i po najechaniu na obojętnie którą robi się taki wielki kwadrat dookoła niej :/ brzydko to strasznie wygląda !! W sumie to aktualizacja przebiegła bez większych problemów, tylko z aktywacją musiałem poklikać parę razy i poszło :) Ogólnie to czepiam się tylko do graficznego inteferjsu czy to wejdę w panel sterowania czy w cokolwiek innego to takie mdłe i monotonne...

Link to post
Share on other sites

Prorok.

No przecież licencję masz na swój system, po aktualizacji i aktywacji dostaniesz automatyczną na w10.

Dopiero wtedy możesz robić czystą instalacje z płyty lub pena.

 

Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...