Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Moje wrażenia po przesiadce z Windows 8.1 Pro do Windows 10:

1. System uruchamia się jeszcze szybciej (szybkie uruchamianie włączone) było 10s -> 5s

2. Wszystkie sterowniki zainstalowały się automatycznie, te których nie było zainstalowałem ręcznie w trybie zgodności (obyło się bez BSOD)

3. Przeglądarka Edge jest rewelacyjna (szybka, wyszukuje wszystko tak jak powinna), jak na razie nie mam zamiaru instalować Chrome 

4. Wyszukiwanie funkcji, opcji w systemie, ustawień itp. przez "Wyszukaj w systemie Windows" też jak dla mnie uległo zdecydowanej poprawie

5. "Nowy" interfejs nie powalił mnie na kolana, wolałem stare duże okno z kafelkami i osobny pasek start, a najlepiej to już Classic Shell

6. W ustawieniach komputera pojawiło się tyle nowych suwaków z ustawieniami, że aż rozbolała mnie głowa od czytania

7. Przeciętny Kowalski z nowym systemem będzie miał sporą przeprawę, mam tu na myśli lokalizację ustawień do tej pory z grubsza dla każdego wiadomych tj. właściwości ekranu, paska itp. w win xp/vista/7/8 było to intuicyjne, jeżeli coś, jakaś opcja znajdywała się tam wcześniej to w nowym systemie też zazwyczaj tam była, w Windows 10 ..... taa dobrze, że wyszukiwarka sprawnie działa

8. Podobają mi się wirtualne pulpity, pomimo posiadania kilku ekranów, niby to rewolucja, ale inni (Linux itp.) już to wcześniej mieli

9. Aktualizacja systemu z Win 8.1 do 10 przebiegła bezproblemowo jak i późniejsza czysta instalacja z przygotowanego nośnika.

10. Jak do tej pory wszystkie zainstalowane programy, które miałem pod Windows 8, udało mi się uruchomić na Windows 10

 

To na tyle z moich wrażeń po 12h użytkowania systemu

 

Na razie jednak czystej instalacji dokonałem tylko na moim Notebooku

Stacjonarka jeszcze musi poczekać, nie do końca jeszcze jestem przekonany do nowych okienek MS

Link to post
Share on other sites

ja używałem na 8.1 Bitdefender Total Security 2015, używm go teraz na Windows 10 i nic mi sie nie dzieję....

 

Ja wczoraj instalowałem bitdefendera total security i dwa razy pod koniec instalowanie blue screena wywaliło i 2 razy przywracałem do ustawień początkowych, jak nie instalowałem potem antywirusa to do dziś nie mam blue screena ;d;

 

Ściągam bitdefendera i zobaczymy co będzie...

Edytowane przez kiksor123
Link to post
Share on other sites

Czy jeżeli zainstaluje Windowsa 10 z pliku .ISO ze strony Microsoftu, czy będzie to czysta instalacja? Mam nadzieje że nie


Nie rozumiem całej tej filozofii instalacji, jak się nie kombinuje nie ma żadnych problemów.

 

Ja miałem rzekomo zarezerwowany ten apgrejt z 8.1 do 10 i cały dzień nie dostałem żadnego powiadomienia że chcą mi instalować nowy system.

Ściągnąłem więc program ze strony: http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10, uruchomiłem go, wybrałem opcję "Uaktualnij system teraz" i bez żadnej zabawy w pendrive czy CD, samoczynnie zainstalowało W10, system się nie aktywował, bo próbie aktywacji poprzez klikanie przycisku "Aktywuj" obeszło się błędem że aktywować nie można, poskutkowało spamowanie klikaniem w przycisk "Aktywuj" i za 20 razem poddało się i system został aktywowany.  Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, identyfikator produktu jest inny niż ten od oryginału z pudełka 8.1, czyli wychodzi na to że trzeba sobie gdzieś zapisać ten identyfikator czy tam klucz produktu bo przy czystej instalacji od nowa całego W10 może być bez tego problem.

 

Dodam dla tych co boją się o dane i aplikacje - przy takiej procedurze jaką opisałem i z jaką ja cały proces wykonałem - wszystko jest tak jak było na starym systemie, łącznie z tapetą, wszystkie aplikacje, pliki. Wsiąkły oczywiście sterowniki od grafiki, oraz Bitdefender (panel sterowania pokazuje, że są, no ale wiadomo że stery GPU trzeba instalować od nowa, do tego jest bodajże  dedykowana wersja od NV, pytanie co z Bitdefenderem, trzeba będzie widocznie przeinstalować.)

 

Pierwsze wrażenia - ok, jak na moje to różnica jest spora w stosunku do 8.1, 8.1 mocno przypominał W7 i szybko się dało przyzwyczaić, ten odbiega od ich obu, co IMHO może się podobać, jest to na pewno coś nowego, przynajmniej z interfejsu i nnych bajerów, których jeszcze nawet nie sprawdzałem.

Czyli jedyna różnica pomiędzy instalacją z windows update i plikiem .ISO jest początek procedury, reszta jest taka sama. A poza tym czy podczas aktywacji systemu wpisawałeś coś czy tylko kliknąłeś "aktywuj" ?

Link to post
Share on other sites

Siema mało się interesowałem i mało czytałem na ten temat ale postanowiłem poszukać na allegro Windowsa 10.
Znalazłem wersję po 450 zł po 600 i po jakieś 200 zł jakieś OEM.
Ale są też wersje Home, Pro i też nie wiem jaką wybrać, co najlepsze do domu i do gier ? np. taka : http://allegro.pl/windows-10-pro-32-64-bit-pl-faktura-od-firmy-hit-i5578599830.html
I teraz pytanie jaką najlepiej kupić żeby było dobrze i żebym miał legalnego windowsa 10 ?
Zastanawiałem się też na zakupem windowsa 7 i upgradu go do 10, np : takiego : http://allegro.pl/windows-7-ultimate-3264bit-klucz-dvd-i5561302130.html

ale to też jakiś OEM , można kupić OEM ?
Czy to ma sens czy trzeba zabulić aż prawie 500 zł za Win 10 by mieć legala całkowitego ?
Pomoże ktoś i coś doradzi ? Jestem zupełnie zielony w temacie systemów operacyjnych

Link to post
Share on other sites

Jak masz oryginał windows 7 lub 8 to 10 masz za darmo.

 

Mi sie nowy system zainstalował poprawnie puki co działał pare godzin stabilnie ale zauważyłem że nie działa mi klawiatura ekranowa. Niby w menu start ją mam ale jak klikam to się nic nie dzieje.

Edytowane przez POSTMAN
Link to post
Share on other sites

Premek we wszystkich tych linkach morzesz kupić nielegalny system, nie chce mi się tłumaczyć czemu ale tak jest. Chcesz kupić windowsa 10 to musisz wydać około za wersja HOME 450zł za wersje OEM lub 500 zł za BOX i za wersje PRO około 650zł za OEM i około 1000 za BOX

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla wszystkich podkręcających i nie:

Jeśli CPU-Z pokazuje wartość "Bus speed" niższą, niż ta ustawiona przez was w BIOSie, to należy wyłączyć Hyper-V w funkcjach systemowych: Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows

Link to post
Share on other sites

A ja mam problem z netem na nowym Windowsie. Po aktualizacji z 7 pokazywał się żółty trójkącik przy ikonce od neta (niezidentyfikowana sieć) po kliknięciu diagnozuj wyświetliło, że mam źle skonfigurowaną kartę sieciową. Mam ustawione na automatyczne pobieranie IP itp. dokładnie tak jak w Win 7.

 

Problem naprawia się po wybraniu opcji naprawy systemu z menu zasilania(uruchom ponownie + SHIFT)

Po tym zabiegu net cały czas jest ale po aktualizacji no nowszej wersji nod 32 i restarcie znowu brak neta i znowu naprawa systemu rozwiązuje problem.

Następnie usunąłem AI suite aby zainstalować nowszą wersję i po restarcie znowu brak neta, ponownie klikam na automatyczna naprawa i net wrócił.

 

Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

Najlepiej bym na czysto zainstalował Win 10 ale nie mam konta Microsoft itp.

Link to post
Share on other sites

 Tak modyfikowane od daniela. http://danielkawakami.blogspot.com/ . Jak ci  będzie po restarcie systemu przywracał ustawienia domyślne to : Ustaw tak jak chcesz mieć ustawienia w Creative Audio Control Panel, następnie uśpij komputer poczekaj trochę [ np. 20 sek. ] wybudź komputer poczekaj parę sek. i następnie wyłącz go przyciskiem, u mnie działa. :D  Stary sposób z wadliwym działaniem sterów od Creativie na  Win.8.1 jak był nowy   ;)

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...