Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Znalazłem w sieci fajny sposób na stworzenie na pulpicie tzw. "folderu Boga",w którym znajdzie się bardzo dużo ciekawych ustawień komputera. Należy stworzyć na pulpicie nowy folder ,nazwać go jak się chce ale nazwa musi być zakończona kropką.Podaję co wpisać oprócz nazwy:

nazwa własna.{ED73A470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Bardzo wygodna rzecz... :) A i jeszcze jedno,nic do folderu nie przenosimy,on się sam zapełnia odnośnikami.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Witam używa ktoś tego Ultimate Windows Tweaker 4? Mógł by ktoś powiedzieć co najlepiej zaznaczyć by w Microsofcie się nie cieszyli? :D i żeby nie muliło  kompa nieraz wykorzystanie przez system zabiera 2gb ramu i użycie procka z 20 procent to jest chore :D 

Link to post
Share on other sites

Znalazłem w sieci fajny sposób na stworzenie na pulpicie tzw. "folderu Boga",w którym znajdzie się bardzo dużo ciekawych ustawień komputera. Należy stworzyć na pulpicie nowy folder ,nazwać go jak się chce ale nazwa musi być zakończona kropką.Podaję co wpisać oprócz nazwy:

nazwa własna.{ED73A470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Bardzo wygodna rzecz... :) A i jeszcze jedno,nic do folderu nie przenosimy,on się sam zapełnia odnośnikami.

Jak już kopiujesz to rób to dobrze:

 

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

podczas sprawdzania kompatybilności do zainstalowania windows 10 uzyskuje informację że karta graficzna nvidia GeForce 7600GS jest niekompatybilna. Co z tym zrobić ? na jaki model kartę wymienić (koniecznnie z chłodzenniem pasywnym, i o małych rozmiarach) aby instalacja win 10 była możliwa?

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem z mikrofonem w Windows 10 pare dni temu  działało wszystko normalnie a teraz nagle mikrofon przestał działać na tym systemie jest wykrywany jak go podlacze z sluchawkami tylko jak mowie to nic nie lapie tak jak by byl wyciszony a jest w 100% sprawny co może być przyczyna ?


Jak dam nasluchiwanie mikrofonu to nieraz strasznie piszczy i szumi


Link to post
Share on other sites

Wtiam mam problem z klawturą logitech k360 znaki wpisują się z opóźnieniem lub wcale oprogramowanie do klawiatury najnowsze. Na windows 8.1 nie było tego problemu, nie da się pisać a grać to już nie wspomnę.


Na razie działa, po pełnej reinstalacji oprogramowania.

Link to post
Share on other sites

a więc, po dłuższym użytkowaniu stwierdzam że do dzisiaj Windows nie uporał sie z problemem związanym z zawieszaniem sie podczas zapisu plików Office, co skutkuje uszkodzeniem pliku, który to przestaje byc użyteczny.......Dziwne, bo tydzień temu wydalu uaktualnienie, które nic nie naprawiło......dlatego musze szukać jakiejś alternatywy poza poza pakietem Office

Link to post
Share on other sites
@up-czy na win10 przez jakiś czas było dobrze? Jeśli tak to myślę.że któraś aktualizacja coś "zepsuła"....

jakoś tak się stało że nie oglądałem nic od instalacji win 10 jedynie online yt itd.Tak jak pisałem wyżej na win 7 z tymi sterownikami i VLC wszystko hulało, może jakieś kodeki czy cuś? Zaczyna mnie powoli denerwować to aż się zdenerwuje i po zakupie SSD 256 GB wrócę do win7

Edytowane przez BattleCrit
Link to post
Share on other sites

Ja uzywam Allplayera. Wszystko smiga az milo, niezaleznie od rozdzielczosci dzwieku i obrazu. Wiem, ze przyzwyczajenia ciezko zmienic, ale moze warto. No chyba, ze streamujesz przez router, i dlatego uzywasz VLC. Ja od zawsze mam zestaw: Allplayer, k-lite, Aimp (wczesniej uzywalem Winampa, ale przy flacach, Aimp lepszy).

Link to post
Share on other sites

To nie jest rozwiązanie ale jakaś informacja od producenta karty dźwiękowej,którą posiadasz.Podejrzewam,że właśnie brak kompatybilnych sterowników jest przyczyną kłopotów...

"

Hello.

Currently drivers are different with security catalog or the driver components etc., so it is not fully compatible with Windows 10.
Therefore, when you install currently driver to Windows 10, some functions doesn't work very well and you can see an error message on windows.
Now we are asking for the Windows 10 driver to VIA's.
Unfortunately, please wait until the driver update.

Link to post
Share on other sites

zaczyna mnie krew zalewać z problemami office na windows 10,

wygląda to dziwnie, ponieważ wszystko super działa, gdy nagle podczas któregoś nadpisu dokumentu w excell, wywala cały program......wygląda to tak że klikam zapisz, a program dostaje takiego crasha że pozostaje go wyłączyć. Niestety po wyłączeniu plik pierwotny zostaje zniszczony i zamieniony na dwa pliki do jakiegoś dziwnego formatu, którego to nic nie odczytuje.....(F80523FD.tmp) (7EAD6930)

Najgorsze jest to że wszystko fajnie działa, aż tu nagle w najmniej odpowiednich momentach office się wysypie i wszystko co miałeś zapisane, zostaje stracone......

 

Ktoś ma jakąś radę-rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...