Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

Nie ma problemu. Tak jak pisałem wcześniej, tylko Windows 8 pozwalał na zakupienie, instalację i użytkowanie licencji OEM.

A co do błędu 502, nie korzystasz z proxy czy jakichś dziwnych DNS'ów? U mnie i na stacjonarnym Upc jak i mobilnym Orange linki działają.

To jaki problem, kupić w8 OEM i zrobić legalnie aktualizację do w10 za darmo

:-)

Link to post
Share on other sites

Problemów jest kilka.

Raz, że to dalej OEM, ale już aktualizowany do 8.1, potem do 10 - Teoretycznie można.

Dwa - Cena Win 8 OEM, a Win 8.1 Box... 10-20zł różnicy?

Trzy - Darmowy okres aktualizacji trwa do 1 sierpnia 2016. Jeśli po tym okresie wprowadzisz jakąkolwiek zmianę sprzętową i będziesz robił reinstalację to "baj baj" licencjo, gdyż zmienia się identyfikator sprzętowy, który Win 10 sobie generuje, wysyła na serwery MS i przypisuje licencję jako "valid".

Cztery - Cena Win 10 Home BOX to (nawet w komputroniku) 499zł. Jeśli ma się zamiar z niego korzystać, to raczej nie jest to jakaś zaje....a różnica.

 

 

@@Freso,

Niestety tak :) Tylko przy premierze Ósemki zostały zmienione zasady licencjonowania OEM, które znowu przy 8.1 przywrócili do tych znanych z Win XP/7.

 

Nie, nie pracuję w MS ;)

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Nie tylko braku możlwości wyłączenia Win Update. Nie jestem pewny czy można również wyłączyć całą telemetrię, czyli "anonimowe" wysyłanie danych gromadzonych o sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak się cieszyłem, że większość osób do względnie bezproblemowego działania musi instalować system na czysto, a u mnie po aktualizacji śmiga. W środę instalowałem system na nowym SSD i codziennie jakiś mały problem. Wyszukiwarka pokazuje wyniki tylko po wpisaniu dokładnej nazwy, wczoraj natomiast afterburner stracił odczyty z GPU i nawet nie mogłem sterować wentylatorami, pomógł dopiero restart. W dodatku CCC nie nadpisuje mi ustawień FPS z gry tzn jak w grze mam wyłączoną blokadę i Vsync to gra leci z fps na maksa, a wydaje mi sie, że przed przesiadką sterownik to blokował.

 

A teraz inne pytanie: jest gdzieś opcja żeby zrobić "locka" na nowym pulpicie? Chodzi mi o  to ,żeby "od tak" nie można go było zamknąć

Link to post
Share on other sites

Hej mam pytanie 

 

We wtorek będę miał oryginalnego windowsa 8.1 

Chciałbym zaktualizowac go do windows 10 a potem wykonać czysta instalację. 

 

Czy jak to wszystko zrobię o będę mógł po np 1 roku wrócić do windowsa 8.1 czy jak zaktualizuje do 10 to potem windows 8.1 stracony ? 

Link to post
Share on other sites

Teraz jesteś właścicielem 8,1.Po aktualizacji będziesz właścicielem 8,1 i 10.Jedynym ograniczeniem jest to,że używać możesz tylko jednego.Czyli będziesz mógł wrócić do 8,1 kiedy chcesz a kiedyś tam do dziesiątki też....

Link to post
Share on other sites

A czy jak zmienię płytę główną ( Mam taki zamiar ) To czy jak juz wczesniej aktualizowałem to mogę znowu zaktualizowac po okresie bezpłątnej aktualizacji ?

 

np zmieniam 10 wrzesnia proc i płyte. Windowsa instaluje tego samego dnia. I potem znowu np zmienię płytę ale juz po okresie darmowej aktualizacji to będę mógł za darmo zaktualizować z racji tego ,zę już aktualizowałem ? Przeciez każdemu może np płyta paść to co padnie komuś płyta i juz do starego systemu musi wracać ? 

Link to post
Share on other sites

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj.

Mianowicie, posiadam laptopa z oryginalnym Windowsem 8.1, chcę zaktualizować go do 10 i mam kilka pytań.

1. Czy jak go zaktualizuję, minie rok, będę mógł wrócić do 8.1, czy muszę wtedy zakupić system?

2. Czy dziesiątka jest już w miarę stabilna i mogę spokojnie ją instalować, bo słyszałem, że zbiera sporo złych opinii?

3. Czy w dziesiątce jest pakiet office? Jak kupiłem laptopa, dostałem klucz aktywacyjny do office'a 2013 i czy będę mógł go wykorzystać  w 10? :D

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie Windows 10 ma być ostatnim systemem. Jak minie darmowy okres (rok) to będzie płatny. Na dzień dzisiejszy MS tak uważa

 

Te suwaczki w Pro i Enterprise dotyczące wysyłania informacji coś dają czy nawet jak się to wyłączy to nadal ,,coś gdzieś" wysyła (bo mam sprzeczne informacje).

 

Nie lubicie inwigilacji a jesteście na Windows 7 ? MS wciśnie wam to samo co na Windows 10 tylko w Windows Update - http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

Edytowane przez Kac2per1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...