Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

 

 

Czy jeżeli wyeksportuję zakładki z chrome to edge przyjmie ten plik? Czy wszystkie zakładki będę musiał dodawać ponownie?

 

A co Ci szkodzi sprawdzić? Tak ciężko zainstalować nową przeglądarkę i zobaczyć czy to zadziała?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do was wszystkich. Posiadam Windows 7 Hp orginalny z licencją. Czy opłaca się przesiadać na Windows-a 10 Home. Mam tam zainstalowane gry na 7: GTA 5, Lords of the fallen, Project cars, Battlefield Hardline, F1, Wiesiek 3, Dragon Age Inkwizycja, The Crew, Watch Dogs, The Wolfenstain New Order i Old of Blood, Dyinght Light, Grid 2, Alien Isolation. Jak Windows 10 radzi się z grami, czy nie będe miał spadek fps. Mój sprzet to taki:

Cpu: Amd Fx-8320 4,0 Ghz, Mobo: Asrock 970 Fatality Performance, Chłodznie Cpu: Corsair H80i Gt, Ram: 16 Gb, Karta graficzna: Asus 970 Strix Oc, Dyski twarde: SSD:Kingston 120 Hyperx 3k (system i programy), WDC WD10 EZRX-00L4HB0 SATA Disk Device,WDC WD10EZEX-60ZF5A0 ATA Device, Karta dźwiękowa: Sound Blaster Z. Powiem że officjalnie mam dostępne sterowniki do plyty głównej, dźwiękowej pod Windows-a 10. Bardzo proszę o odpowiedź.  :(

Link to post
Share on other sites

Scofield - wszystkie dotychczasowe informacje użytkowników wskazują,że gry działają a fps potrafi nawet zwiększyć swoją wartość.

@ ashakiel - Odnośnie drugiego pytania,tak ,nadal masz box z tym,że w razie zmiany płyty głównej może być konieczna aktywacja telefoniczna ale to nie problem (mam taką samą sytuację i dzwoniłem do nich).

Link to post
Share on other sites

Na Windowsie 7 przy graniu w BF3 na niskich, mój laptop (i3-4100M, R7 M265) potrafił się zaciąć i grzał się jak głupi. Po przesiadce na Windows 10 śmiga z teksturami na ultra a reszta na średnich bez najmniejszego zająknięcia. I nie grzeje się aż tak bardzo.

Link to post
Share on other sites

w centrum akcji wyskakuje mi przy każdym włączeniu pc Włącz ochronę przed wirusami (ochrona przed wirusami jest wyłączona.Naciśnij lub kliknij, aby włączyć usługę windows defender.)

Mam to samo, dodatkowo kiedy wyłączam pc to monitor,myszka,klawa się normalnie wyłączają a dyski i wentylator  dalej pracują przez dłuższą chwilę i dopiero potem się wyłącza całkowicie. Po powrocie do win7 komputer normalnie się wyłącza - ktoś wie o co chodzi ?

Link to post
Share on other sites

weż lupke naciśnij z dołu po lewej wpisz zabezpieczenai i konserwacja i kliknj wyłącz komunikaty dotyczace funkcji...

restartu jeszcze nie robiłem więc nei wiem czy działa

 

Mam to samo, dodatkowo kiedy wyłączam pc to monitor,myszka,klawa się normalnie wyłączają a dyski i wentylator  dalej pracują przez dłuższą chwilę i dopiero potem się wyłącza całkowicie. Po powrocie do win7 komputer normalnie się wyłącza - ktoś wie o co chodzi ?

Link to post
Share on other sites

@ ashakiel - Odnośnie drugiego pytania,tak ,nadal masz box z tym,że w razie zmiany płyty głównej może być konieczna aktywacja telefoniczna ale to nie problem (mam taką samą sytuację i dzwoniłem do nich).

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Tak więc do nowego zestawu komputerowego kupię 8.1 BOX. ;p

 

Jeszcze muszę znaleźć sposób, jak wyłączyć ten ekran powitalny.

Link to post
Share on other sites

czy może ktoś sprawdzić czy takie gry jak Larry 7 miłość na fali, Hokus pokus różowa pantera, Ace Ventura i na kłopoty pantera na win 10 działają bezproblemowo? na win 7 działają mi wszystkie z wyjątkiem hokus pokus różowa pantera ale jako iż mam wersję professional korzystam z win xp na maszynę wirtualną to i ta gra też działa, a nie ukrywam że korci mnie przejść na win 10 i streamować gry z laptopa na XO.

Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji na powrót do 7/8 ma się 30 dni tak >? Czyli że po tym czasie klucz przypisuje się na stałe do 10 i nie będzie już możliwa aktywacja na nim pierwotnego systemu - np. ponowna instalacja na czysto 7 lub 8 ? 

 

Pytam bo zastanawia mnie czy można na jednym kluczu używać przez dłuższy czas dwóch systemów na jednym kompie (na oddzielnych partycjach zainstalowany 7 i 10) z możliwością wyboru przy starcie (Boot menu)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie pierwszego pytania,po 30 dniach możesz wrócić do win7 ale już nie przez automat tylko "ręcznie".Po aktualizacji stajesz się właścicielem win10 ale to samo jest z siódemką.Nie trcisz do niej żadnych praw ,tylko używać możesz albo jednego albo drugiego.Strony Microsoftu dużo o tym trąbią....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam. Zainstalowalem jakiś czas temu Windows 10, został zaktualizowany z Windows7.

Od 2 dni mam problem z ikonami na pulpicie bo zmieniają sie miejscami. Ułoże je po swojemu po zresetowaniu komputera ikony sa poprzestawiane w inny sposób. dochodzi nawet do tego że korzystam z przeglądarki zamykam ja a inony znowu wyleciały w kosmos.

Kolejnym problemem jest sytuacja w której otwieram folder i jest opcja widok gdzie można ustawić widok ikon. Ustawian na duże ikony, minimalizuję okno ponownie otwieram a tam widok przestawiony z dużych ikon na szczegóły.

Mi wyczerpały się już wszystkie pomysly co może byc nie tak dlatego zdecydowałem się prosić was o pomoc za która z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...