Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

@UP: Spróbuj to :

Tylko pamiętaj żebyś uruchomił cmd w trybie administratora

Bcdedit.exe -set TESTSIGNING ONreset kompa, spróbuj zainstalować z zgodnością z 7 lub 8.1

To disable test-signing, use the following BCDEdit command:

 
Bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

reset

Link to post
Share on other sites

Używam Windowsa 10 ale mam spore obawy o dosyć duże szpiegowanie przez ten system użytkowników

Mam wyłączone wszystkie opcje w ustawieniach prywatności ale z tego co czytałem w internecie to to nie wystarczy żeby czuć się bezpiecznie o swoje dane. Więc pytanie do was, lepiej jeśli wrócę na Windowsa 7 czy za bardzo ja oraz inni ludzie piszący o szpiegowaniu Windowsa 10 przesadzają i nie ma się czym przejmować?

Link to post
Share on other sites

Używam Windowsa 10 ale mam spore obawy o dosyć duże szpiegowanie przez ten system użytkowników

Mam wyłączone wszystkie opcje w ustawieniach prywatności ale z tego co czytałem w internecie to to nie wystarczy żeby czuć się bezpiecznie o swoje dane. Więc pytanie do was, lepiej jeśli wrócę na Windowsa 7 czy za bardzo ja oraz inni ludzie piszący o szpiegowaniu Windowsa 10 przesadzają i nie ma się czym przejmować?

Myślisz ze w win7 nie było inwigilacji ? Skoro spasował ci win 10 to zostań przy nim :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No aż takiej jak już na starcie w Windows 10 nie było i nie ma.

Powiem tak, jak na razie z Windows 10 mam kilka problemów i są rzeczy tak żenujące, które po prostu zwaliły mnie z fotela (np. brak możliwości zmienienia wielkości siatki ikon czy kolorystyki okien bez ingerencji w rejestr).

Na razie korzystam z Win10 dlatego, że chcę go poznać i zaznajomić się z nim bo kiedyś za parę lat po prostu będzie trzeba przesiąść się na nowy system więc warto od razu zobaczyć z czym będzie się miało do czynienia

 

Mam wrażenie, że ten system jest ciągle w fazie beta i jeszcze minie trochę czasu zanim będzie na prawdę w pełni funkcjonalny i stabilny. Ale wolałbym jednak (a wręcz nie życzę sobie tego), żeby niepowołane i prywatne dane nie były wysyłane do niepożądanych osób zwłaszcza bez mojej zgody

Link to post
Share on other sites

Mam pytania odnośnie systemu win7 enterprise i win8

zainstalowałem wczoraj specjalnie na komputerze windows7 enterprise i zrobiłem wszystkie aktualizacje ale nie mam jeszcze info z win 10 to :

1.Czy z Windows7 Enterprise mogę zrobić ręczną instalacje poprzez tool microsoftu, bo czytałem że niby się nie

da lub coś ? 

If you’re on an Enterprise edition, the media creation tool won’t work for an upgrade. Please see the Volume Licensing Service Center for more information.

 

2.Dlaczego kiedy na innym komputerze robiłem aktualizacje z win8 na win10 to po instalacji gdy było się kręcące kółeczko systemu a potem tylko miałem czarny ekran ( wyczytwalem że to jakiś boot systemu ale dlaczego tak się stało) ?

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

1. Chciałem zmienić ustawienia automatycznej aktualizacji systemu ale u mnie niema tej opcji w gpedit

d88f2e07144298a2a4ceffc00b61135a.png

 

2. Czy istnieje jakiś skrót klawiszowy aktywujący "wyszukaj w systemie windows", wygodniej było by mi korzystać ze skrótu klawiszowego zamiast najeżdżać kursorem na lupę. 

Link to post
Share on other sites

Ja już ustawiłem :) Microsoft mnie nie szpieguje a nawet nie mam aktualizacji jest program DoNotSpy10 pod windows 10 blokuje pobieranie informacji z kalendarzy z update wszystko blokuje. Teraz jak nie chce  aktualizacji to zaznaczam w programie, a jak chce to odznaczam ;d

 

Edit 3 zdj wraz z programem. Teraz mogę czytać patch notes lub opinie nastepnego patcha i jak będzie git to wtedy pobieram a jak nie to nie ;D

 

 

 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Ja już ustawiłem :) Microsoft mnie nie szpieguje a nawet nie mam aktualizacji jest program DoNotSpy10 pod windows 10 blokuje pobieranie informacji z kalendarzy z update wszystko blokuje. Teraz jak nie chce  aktualizacji to zaznaczam w programie, a jak chce to odznaczam ;d

 

Edit 3 zdj wraz z programem. Teraz mogę czytać patch notes lub opinie nastepnego patcha i jak będzie git to wtedy pobieram a jak nie to nie ;D

 

 

Orientujesz się może która opcja w DoNoSpy10 blokuje aplikacje poczta? Kalendarz sobie odblokowałem ale pocztę cały czas mi blokuje.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko bo słaby jestem z zasad licencjonowania, znajomy ma linuksa postawionego na kompie 3 letnim, chciałby sobie kupić windowsa 10, czy może kupić wersję oem ?. Czy Ktoś wie czy będzie to legalne, jakie stanowisko microsoftu jest w tej sprawie. Dzięki za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to było już wcześniej czy nie, ale widzę, że niektórym brakuje przeglądarki zdjęć, która była obecna na Win7/8.1.

Wystarczy dodać do rejestru to: Pobierz

 

Po restarcie, będzie możliwość wyboru przeglądarki fotografii, wybieramy starą poczciwą "Przeglądarkę fotografii systemu Windows" i efekt jest następujący:

 

http://i.imgur.com/t2LfdXK.png

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko bo słaby jestem z zasad licencjonowania, znajomy ma linuksa postawionego na kompie 3 letnim, chciałby sobie kupić windowsa 10, czy może kupić wersję oem ?. Czy Ktoś wie czy będzie to legalne, jakie stanowisko microsoftu jest w tej sprawie. Dzięki za odpowiedzi. 

 

A co może mieć Microsoft do Linuxa? Masz wykupioną licencję, masz legalny system.

 

 

@Edit: Dubel..

Edytowane przez F0rfrey
Link to post
Share on other sites

Nie wprowadzał człowieka w błąd. Licencję OEM można nabyć tylko i wyłącznie przy kupowaniu nowego sprzętu w momencie gdy firma tzw. System Builder nam go zainstaluje. Tylko zainstaluje. Bez jakiekolwiek konfiguracji etc.

Użytkownik końcowy oczywiście może sobie kupić Windowsa 10 w wersji OEM i położyć go na półce, bo nie ma prawa go zainstalować. Poczytaj najpierw zasady licencjonowania, a potem udzielaj odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Tutaj masz więcej informacji: http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=24pjjemQLkA

 

Pamiętaj, Ty jak i Twój znajomy jesteście użytkownikiem końcowym. Chyba że Ty masz firmę, jesteś zarejestrowany w MS jako System Builder, to możesz wziąć sprzęt na swoją firmę, zainstalować Win10 OEM i odsprzedać sprzęt znajomemu. Ale raczej firmy nie masz.

 

Tylko Windows 8, nie 8.1, umożliwiał użytkownikowi końcowemu/domowemu na zakup i instalację wersji OEM.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Nie wprowadzał człowieka w błąd.

Jeżeli komputer nie jest sprzętem typu prebuilt, ale jest zbudowany przez Ciebie (co z resztą założyłem czytając post @Alcedo), masz prawo zakupić i zainstalować na nim system OEM. Nie masz jednak prawa go odsprzedać. Specjalnie napisałem do supportu MS, żeby się upewnić czy w błąd wprowadzam, czy też nie.

 

http://i.imgur.com/mLslTT6.jpg

 

Więc tak. Ja w dalszym ciągu twierdzę, że jest to legalne.

Edytowane przez F0rfrey
Link to post
Share on other sites

Tylko systemu nie można odsprzedać. Musiałbyś cały sprzęt razem z nośnikiem instalacyjnym oraz COA. Tylko dalej nie rozumiesz, że nie jesteś System Builderem, a nawet gdybyś był i tak nie masz prawa z niego korzystać.
Nie pytaj się tłumoków pracujących na zlecenie we "wsparciu technicznym" tylko przeczytaj zasady licencjonowania.

 

Dystrybucja do użytkowników końcowych
Pakiety nie powinny być dystrybuowane do użytkowników końcowych. Oprogramowanie jest preinstalowane na komputerach klientów z przeznaczeniem dla użytkowników końcowych. Licencję na oprogramowanie znajdującą się w pakiecie należy przekazać użytkownikowi końcowemu. Do licencji na oprogramowanie może być dołączony Certyfikat Autentyczności, nośnik i przewodnik Wprowadzenie.

A tu źródło: http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/productlicensing/Pages/windows-licensing-and-packaging.aspx#fbid=G8ZoJv24C2D

 

 

I to co wyżej, bo widać że nie przeczytałeś:

 

Jeśli tworzysz system na użytek osobisty lub instalujesz dodatkowy system operacyjny na maszynie wirtualnej, musisz kupić pełną wersję systemu Windows 10 sprzedawaną jako produkt detaliczny. Oprogramowanie Windows 10, Windows 8.1 i Windows 7 dla producentów systemów nie pozwala na użytkowanie osobiste i jest przeznaczone wyłącznie do preinstalacji na komputerach klientów, które będą sprzedawane użytkownikom końcowym.

Żródło: http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=G8ZoJv24C2D

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu. Tak jak pisałem wcześniej, tylko Windows 8 pozwalał na zakupienie, instalację i użytkowanie licencji OEM.

A co do błędu 502, nie korzystasz z proxy czy jakichś dziwnych DNS'ów? U mnie i na stacjonarnym Upc jak i mobilnym Orange linki działają.

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu. Tak jak pisałem wcześniej, tylko Windows 8 pozwalał na zakupienie, instalację i użytkowanie licencji OEM.

A co do błędu 502, nie korzystasz z proxy czy jakichś dziwnych DNS'ów? U mnie i na stacjonarnym Upc jak i mobilnym Orange linki działają.

Obecnie testuję sobie tego Edge'a. No i to on się okazał winowajcą - na Chromie w obydwa linki wszedłem bez problemu. Ciekawe, nie móc przeglądać materiałów na stronie MS za pośrednictwem ich przeglądarki..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...