Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

oki dzięki :) korzystać mogę ale przed aktualizacją było o niebo lepiej... niestety nie stworzylam kopii zapasowej poprzedniego systemu, czy jest możliwość aby powrócić do niego?

widziałam instrukcję gdzieś na tym forum z tym że ja nie mogę znależć tych okien "zabezpieczenia i aplikacje"  czy cos w tym stylu.. :<< jakis sposob na przywróćenie systemu sprzed aktualizacji?

lub też co ściągnać ze strony microsoft żeby to naprawic i ta 10 juz zostala ale sprawna ?

Edytowane przez lilcarmen
Link to post
Share on other sites

 

Witam mam problem a mianowicie nie działa mi wyszukiwanie i pasek start po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pojawia się tylko taki prostokątny pasek z czarnymi napisami na białym tle z opcjami : 

programy i funkcje

centrum mobilności

opcje zasilania, aż po menedżer zadań i zamknij / wyloguj.

 

Wczoraj zaaktualizowałam windows 8 na 10.. po zobaczeniu ikonki z logiem windows i komunikatem o mozliwości aktualizacji nie wiele myśląc zgodziłam się i szczerze żałuję

Teraz nawet nie mam jak zrobić screena ponieważ nie mam jak się dostać do painta czy innych programów tak jak pisałam z powodu braku wyszukiwania.

Nie dzialał jeszcze touchpad ale po usunieciu zbednej aktualizacji jest ok.

 

tak więc proszę o pomoc  :P

 

Miałem identyczny problem, sam nie wiem czym spowodowany.

 

Uruchomiłem system z funkcjami zaawansowanymi i zrobiłem przywracanie systemu. Na razie wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

Czy robiąc instalację z pen-a (uruchomioną z poziomu Windows 8.1) to aktualizuję system czy go instaluję na czysto? Chodzi mi o to abym nie stracił możliwości przypisania praw do nowgo W10.

Będziesz miał do wyboru 2 opcje: albo aktualizacji, albo wgrania na czysto.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś nie może otworzyć zdjęć starą Przeglądarką Fotografii Windows lub nie chce używać domyślnej aplikacji "Zdjęcia" to tutaj taki minitut.

 

1.Otwieramy regedit

2. Lecimy do

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations

3. Dodajemy wartości ciągu

".bmp"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".dib"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".gif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jfif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpe"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".jxr"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

Wygląda to tak:

http://i.cubeupload.com/qLDkqD.png

 

4.Wchodzimy do

Ustawienia -> System -> Aplikacje Domyślne

http://i.cubeupload.com/y7w53o.png

http://i.cubeupload.com/lr6y6d.png

I zaznaczamy

http://i.cubeupload.com/7Qkdl8.png

Done!

Edytowane przez Wallpy
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witajcie mam ogromny problem z Windowsem. Już tłumacze o co chodzi. Bylem szczęśliwym posiadaczem Windowsa 7 pro n. Ściągnąłem sobie plik Mediacreationtool (chyba tak to się nazywało: Ten plik co wymusza instalacje). Postępując zgodnie z krokami wybrałem opcje zainstalowania Windowsa 10 Pro N i dodatkowo (jako ze chciałem żeby system był na czysto) to zaznaczyłem opcje usunięcia wszystkich plików itp. Po instalacji Win10 okazało się że pliki nadal zostały (był obecny tylko ich obraz, część właściwa usunięta) zdecydowałem o ponownym wgraniu Win10 tyle ze juz z płyty. W trakcie formatowania wyskoczył mi błąd: "system Windows nie może odnaleźć postanowień licencyjnych dotyczących oprogramowania firmy Microsoft. Upewnij się, że źródła instalacji są poprawne i uruchom instalacje ponownie". Sprawdzałem i nic to nie dało. W dodatku pojawił mi się komunikat o tym że nie mam w ogóle sytemu operacyjnego iii.." An operating system wasn't found. Try disconnecting any drivers that don't contain an operating system."

Proszę pomóżcie mi wyjść z tego dołka.

Link to post
Share on other sites

Siema macie jakieś problemy z pisaniem na klawiaturze? Posiadam Logitecha K360 i po aktualizacji ma problem z łapaniem wciskanych klawiszy: piszę coś a tu dopiero po chwili wpisuje się tekst lub w grach trzymam np. Tab i się włączają staty i po chwili wyłączają i tak w kółko po czym wraca do normy. Zaznaczmy bateria jest w pełni naładowana i pod windows 8.1 tego nie było.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Znane już zapewne wam demko, ale w wersji dx12. Różnica jest spora (odpalana na stosunkowo już leciwym gpu) - tam gdzie pod dx11 były spadki do ~16fps, w dx12 było ~29fps. Do tego są nowe efekty wizualne do "namacania" gołym okiem. :D

Już nie mogę się doczekać Wiedźmina 3 z update do dx12. :D :D

 

http://pics.tinypic.pl/i/00690/b6xzuyadhc6w.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Po aktualizacji z Win7 mam pewien problem, a mianowicie nie działa mi dźwięk ani w głośnikach, ani w słuchawkach, jedynie co to ten prosto z głośników laptopa (ASUS K50IJ), ma ktoś może taki problem i wie co poradzić?

Dodatkowo zauważyłem, że mikrofon działa bardzo cicho.

Link to post
Share on other sites

To muszę przyznać, że nieźle. Spodziewałem się mniejszej poprawy na kartach bez "pełnej" zgodności z DX12.

Wersja ze wsparciem DX12 ma też opcję odpalenia na DX11? Chciałbym sprawdzić różnicę na GTX770.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

 

 

Wersja ze wsparciem DX12 ma też opcję odpalenia na DX11? Chciałbym sprawdzić różnicę na GTX770.

 

Sprawdzałem w plikach ini, ale nic takiego nie widzę. Jest to raczej kompilacja dx12. Ja testowałem tak, że mam dwie wersje dx11 i dx12. Obie możesz znaleźć w sieci, np na guru3d. Przypuszczam, że dx12 na 770 wcale nie będzie sporo szybszy niż na 670.


 

 

jak w najrpostszy sposob ustawic na win10 na lapku spota a'la router

 

Może tak: How to share Wi-Fi in Windows 8 with Internet connection sharing (ICS)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...