Skocz do zawartości

Radeony 6xxx - rozmowy, opinie,..., 6xxx na tle konkurencji.


Gość DANNY_79

Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AMD 6xxx to udana seria kart, na miarę poprzedniej generacji ?

    • Tak
      99
    • Nie
      33
    • Nie mam zdania
      16


Recommended Posts

gtx480 to nie jest zła karta. Sporo ludzi wiesza na niej psy, ale najbardziej krzyczą ci, co po prostu ich na nią nie stać, oraz Ci, co nie mieli okazji widzieć jej w działaniu.

Cena jednak mogłaby być ja poziomie ~1400zł max, a wtedy sporo ludzi zastanowiłoby się przed wydaniem podobnej kwoty na kartę konkurencji.

Link to post
Share on other sites

@DANNY_79: Tu nie chodzi o GTX480, tu chodzi o sevku22. Pewnie kojarzysz jego tematy, a jeżeli nie, to namierz je i od razu będziesz wiedział o co chodzi :D Ja jestem na forum właściwie od początku i już kojarzę, komu trzeba coś powiedzieć, bez żadnej miłości, żeby się trochę ogarnął :P

 

PS Wybijcie mi z głowy pomysł na zmianę grafiki w najbliższym czasie :)

Link to post
Share on other sites

PS Wybijcie mi z głowy pomysł na zmianę grafiki w najbliższym czasie :D

 

Wybijam :P

 

 

Ja na GTX480 nie wieszałem kundli, bo to dobra karta i wystarcza na długi czas tylko jest jedna dość poważna wada i nie dotycząca niedopracowanego fermiacza, a mianowicie ta zniechęcająca cena :)

Link to post
Share on other sites

Człowiek kupuje nie dawno Gtx'a 460,a już wydają nowe radki co nie patrzeć się na te testy widać że radki dają niezłego kopa...i nawet nie zdoła się nacieszyć bo już jest nowa konkuręcia która narobiła troche zamieszania i nie wiem jak to z nimi jest.Lecz bym chciał zobaczyć co potrafi radek OC kontra 460 OC,bo może wtedy bym stwierdził czy naprade nvidia została rozłożona na łopatki przy tych średnio budrzetowych kartach.Chodz stawiam że nie prędko zostanie mi dane zmiana grafiki,bo wieże 460 będzie twardo trzymać na rynku jako dobra chyba że naprawde zostanie stwierdzona jako najlepsza średnio-nisko budrzetowa karta na rynku i nie będzie bata żeby ona wymiękła :) Wiem że w tym tekście jest może sporo takiego patriotyzmu dla zielonych ale widocznie ich polubiałem i postaram się twardo trzymać przy nich że żaden radek mnie nie złamie na łopatki :D

Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie wiem czy jest możliwe wieszanie przyzwoitego jamniora na karcie graficznej, aczkolwiek kto tam wie. I aż taka straszna ta suszara nie jest, prawdą jest że nie został osiągnięty efekt jaki NV chciała uzyskać ale każdy ma swój punkt widzenia.

 

Sam chyba uwzględnię 69xx przy składaniu nowego blaszaka ale jeszcze ten m-c trzeba czekać a czas nagli.

Link to post
Share on other sites

A ja przed chwilą miałem dziwne zdarzenie... Aero samo się wyłączyło, karta graficzna zaczęła na 60*C chodzić i wiatrak 50%... po jakiejś minucie aero się włączyło i karta zaczęła normalnie chodzić. O co chodzi. Nie wiem czy to nie sprawka tych nowych sterowników czasem? Dziwne...

Link to post
Share on other sites

Tak dwie, które nie dają rady 104-ce z 1gb pamięci

Mówimy o tej samej karcie? 6870 w 90% przypadków wyprzedza mocno 460 1gb.

6850 jest mniej więcej porównywalny (bo taka jest jego rola, stanowić realną konkurencję dla 460)

Zadaniem tych dwóch kart było nawiązanie konkurencji z rewelacyjnym 460 i już mniej rewelacyjnym 470. Zadanie to spełniają lepiej niż dobrze .

Świetna moim zdaniem seria 57xx nie wytrzymywała nacisku 460 nawet w wersji 768. Teraz po paru miesiącach znowu mamy w tym segmencie zażartą konkurencję.

Dalej nie rozumiem, więc dlaczego klapa?

Link to post
Share on other sites

A ciekawe co będzie z HD5700. Bo że seria była bardzo dobra, to się zgadzam, ale do pewnego momentu. Jak pojawiły się tanie GTX-y, nie było szybkiej reakcji i ceny były za wysokie. Teraz patrzę jak to wygląda i HD5750 512MB można dostać za mniej niż 400zł. Tutaj myślę, że <350zł by było dobrą ceną. HD5770 ciągle trzyma poziom 450zł, nie jest źle, ale po obniżce do tych 400zł byłby bardzo konkurencyjny - GTS450 jest już za 400zł.

 

Jeżeli AMD chce wycofać HD5770 i odgrzać je pod nową nazwą, to liczę na jakieś podbicie zegarów chociaż i spadek cen :) Ale przecież nie zaszkodziłoby małe odświeżenie układu jak z HD6800, pozostawienie mniejszej szyny i mniejszego układu.

Link to post
Share on other sites

Kolejna generacja graf przy której powtarzam sobie, że w końcu może wymienie mojego starego 4650 z 1 GB superszybkiej pamięci DDR2 :) Niestety, kasy nie mam, a jak juz mam i nie przepije to są inne wydatki z budżetu na kompa :P

Ale zapowiada sie fajnie, moze przy USB kolejnym sie trafi jakaś 6xyz :D

Link to post
Share on other sites

A ja szybko wrócę jeszcze do sterowników, zainstalowałem normalny pakiet CCC bez obsługi sprzętowej akceleracji WMV HD i AMD Catalyst Accelerated Parallel Processing czyli tych 2 nowych rzeczy do serii HD5xxx (coś czytałem że te APP czyli OpenCL jest narazie w fazie testów, a WMV HD jest potrzebne tylko jak się ogląda filmy w: 1280x720 i 1920x1080 więc nie ma po co tych 2 sterowników instalować) i wszystko chodzi normalnie i wydajność się poprawiła.

Link to post
Share on other sites

A ja czekałem i czekałem na nowe radki, a teraz lekko się zastanawiam.

Sprawa wyglada tak:

- nowy radek 6870 jest w 85% gier lepszy od GTX460 1GB

- nowy radek jest na pierwszych sterach, a każde kolejne będą go przyspieszać (tak jak początki serii 5xxx)

- GTX460 1GB jednak leci cenowo na łeb, co mi się bardzo podoba, ale na jakieś magiczne przyspieszanie na skutek sterowników nie ma już co liczyć

 

Wnioski sa takie, że jednak opłaca się 6870, gdyby nie największy ZONK tej karty - masakryczne sterowniki raz na miesiąc.

Planowałem kupno 2x6870 ale na pewno nie zrobię tego teraz (nie kupię referantów).

Sprzedałem już jednego z dwóch moich 5770 i siedzę chwilowo tylko na jednym.

Radki mają pojawić się u polskich dystrybutorów 26-27 października.

Teraz porównanie cen na dzień dzisiejszy:

HD6870 najtańszy - gigabyte - 809zł (typowy najtańszy referent)

GTX460 1GB - palit 800/4000 - 746zł (głośnawy ale max kręcony)

Biorąc pod uwagę obie te grafy - różnica wydajności maleje ze względy na firmowo podkręconego palita.

Korci jednak nowość, ale odstrasza masakryczna ekipa robiąca sterowniki.

Jest jeszcze jedno ALE - te radki to rynek średni zastępujący HD5750 i HD5770, jeśli one są blisko wydajności HD5870, to już nie mogę się doczekać prawdziwych radków z wyższej klasy - HD6970 i HD6990.

Link to post
Share on other sites

wiecie dlaczego nowe radki dostaly kopa w porownaniu z seria 57xx bo tam szyna miala 128bit a wnowych jest 256bit jeszcze raz tyle wiec wydaje mi sie ze seria 69xx nie bezdie miala az takiego kopa w porownaniu z seria 58xx a w seri 69xx szyna bedzie zapewne tyle samo co w 68xx wiec mam mieszane uczucia co do tej seri 69xx pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

w wyzszych rozdzialkach np szyna pomogla, no i w smakrach :D

zegar, lekki lifting no i troche wiecej shaderow, to mniej wiecej tak jak 4890 vs 4850, ta sama rodzina, tyle samo shaderow, wyzszy zegar, drobny lift - gddr5 zamiast 3 (efekt w sumie ten sam co szersza szyna obecnie w 68xx) no i wydajnosc bez porównania.

Nic narazie wam - Zwolennikom AMD - udalo sie przekonac mnie do 68xx, a raczej czekanie na to co sie wydarzy (69xx , g110/114? , obnizki cen) - narazie 8600 wymiata i jakos nie czuje potrzeby zmiany karty ;) (f1 na srednio niskich calkiem fajnie chodzi)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...