Skocz do zawartości

Co w tym zestawie wymienić?


Recommended Posts

zdecydowanie popieram ta noctua to nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem dla tego procesora a wydajnosc jesli z czyms porownywalna to raczej blizej tx3+

No dobra, może sugerowałem się zbyt starymi recenzjami, ale korzystałem dokładnie z tego artykułu:

http://pclab.pl/art38203.html

 

Chciałem znaleźć wydajny i cichy cooler, który jest najmniejszy. Cena nie gra tutaj roli.

W testach gdzie dane są porównywalne, tzn. na wszytkie coolery załozono ten sam wentyl (bo przecież nie sztuka jest założyć na cooler szybszy wentyl i włączyć go 2800) wyniki są nastepujące dla coolerów małych czyli 92mm:

1. Przy maksymalnych obrotach Noctua zajmuje 2 miejsce pod względem poziomu hałasu

http://pclab.pl/art38203-82.html

2. Przy maksymalnych obrotach Noctua zajmuje pierwsze miejsce na ustawieniach fabrycznych i drugie miejsce na podkęconym procku jeśli chodzi o temperatury.

http://pclab.pl/art38203-87.html

 

Dla mnie to oznacza, ze jest to najwydajnieszy i najcichszy cooler z tych najmniejszych.

Link to post
Share on other sites

No dobra, może sugerowałem się zbyt starymi recenzjami, ale korzystałem dokładnie z tego artykułu:

http://pclab.pl/art38203.html

to akurat dobry art, brakuje na nim kilku nowych modeli, ale jest dobry

 

co do coolera to zrobisz jak zechcesz, my ci tylko radzimy niewiele większe, za to znacznie bardziej wydajne modele: scythe yasya, noctua nh-u12p, zalman cnps10x performa, silentiumpc fortis he1225

Link to post
Share on other sites

o widzisz sam znalazles , jak myslalem - prawie dokladnie wydajnosc tx a to rewelacją na lato do jakiegokolwiek krecenia 750tki a nawet dla turbo nie bedzie i zapomnij o ciszy przy 1700obr noctua czy nie noctua - przeplywu powietrza nie uciszysz wylacznie lepszymi lopatkami

 

Twoj wybor ale gdybym mial kupic tak drogo i nie miec maxymalnej ciszy a za to 2 cm wiecej przestrzeni na plycie "do ogladania" to mnie absolutnie by taka zamiana nie satysfakcjonowala

 

ps\

to nie jest az drugie miejsce tylko to jest az 40db -fortis przy zachowaniu tej temp mialby o wieeele nizsze obroty i byl praktycznie ledwo slyszalny w stosunku do sporego szumu jakim jest40db

Link to post
Share on other sites

o widzisz sam znalazles , jak myslalem - prawie dokladnie wydajnosc tx a to rewelacją na lato do jakiegokolwiek krecenia 750tki a nawet dla turbo nie bedzie i zapomnij o ciszy przy 1700obr noctua czy nie noctua - przeplywu powietrza nie uciszysz wylacznie lepszymi lopatkami

 

ok, czyli w kategorii 92mm lepszy wybór wg Ciebie to Cooler Master Hyper TX3. Zaraz sobie o nim poczytam.

 

Twoj wybor ale gdybym mial kupic tak drogo i nie miec maxymalnej ciszy a za to 2 cm wiecej przestrzeni na plycie "do ogladania" to mnie absolutnie by taka zamiana nie satysfakcjonowala

No ale to jest juz jakby inna klasa, bo 120mm. Tak jak mówiłem wielkość ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Dlatego zapytam inaczej: jesli i5-750 bedę chciał lekko podkręcic na powiedzmy 3.2-3.3, to to mała noctua tego nie uciągnie?
Link to post
Share on other sites

uciągnąć uciągnie ale będziesz miał zarówno wysokie temperatury jak i obroty

poza tym zupełnie nie rozumiem dlaczego się tak wzbraniasz przed sto dwudziestkami, rozumiem klonkry typu mugen 2 mogą budzić mieszane uczucia, ale sugerowane przez nas wcześniej modele naprawdę nie są na tyle duże, by ci cokolwiek zasłaniać i w czymkolwiek przeszkadzać

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki. :D

 

Wracam jeszcze do mojego pytania o grafike:

Mam od roku Asusa GTX285 i na razie jej nie chce wyminiać.

Ale myśle sobie o założeniu tego na grafike i jej lekkie podkręcenie:

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-ac ... ory=103_96

Czy przy takim procesorze i pamięciach kręcenie tej karty ma sens?

A może warto jednak za kilka miesięcy ja sprzedac i kupić coś lepszego i w zmiane chłodzenia się już nie bawić?

Link to post
Share on other sites

na nowej platformie twoja grafa dopiero rozwinie skrzydła, więc podkręcanie jej na dzień dzisiejszy trochę się mija z celem, chyba że zależy ci na wynikach w 3dmarku czy innych osiągnięć dla osiągnięć, bo w grach wszystko będzie chodzić jak ta lala bez żadnego OC

Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytanie w kwesti samego procka i5-750?

1. Czy tak jak w przypadku E8500 warto zwracać uwage przy zakupie na rewizje (E0 vs C0), czy w przypadku i5-750 nie ma to znaczenia?

2. Czy mozna kupić sam procek, bez boxowego coolera?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wszystko kupione, zmontowane i od razu problemy :)

 

Przypomne elementy zestawu:

1. Intel i5-750

2. Asus P7P55D-E

3. Noctua NH-U12P SE2

4. Samsung F3 500GB x 2 RAID0

5. Gskill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB

6. Fractal Define R2

7. Asus Xonar DX

8. Antec Noepower 650W

9. Asus GTX 285

 

Po włączeniu kompa nie ma sygnału wideo, pusty ekran, a na płycie swieci się na czerwono CPU_LED. Rozkręcam coolera, oglądam procka - wszystko ok, nawet jeszcze ciepły. Drugi raz odpalam - to samo.

Przekładam pamięci, zostawiam na przemian po jedenj - nic. Dopiero przycisk MEMOK! pomaga, dioda CPU_LED gaśnie i na Post Screenie mam info, ze parametry pamięci zostały dostosowane i message "go to BIOS to save memory settings". Więc to zrobiłem i działa, ale tylko do momentu kiedy wyłącze kompa. Power off powoduje, że zabawa zaczyna się od nowa, czyli MEMEOK! i zapis BIOSU. Tak jakby BIOS tego nie zapisywał i tracił po odcięciu zasilania (może bateria?)

 

Co jeszcze zrobiłem:

- update BIOS do najnowszego

- Clear CMOS

I nic nie pomogło. Na dodatek zupełnie przypadkowo odkryłem, że jak odłącze klawiature, to system wstaje bez problemu :P:):D:P

Podłączam inną klawiature - nie pomaga.

 

Tak sobie jeszcze myśle, że to moze BIOS, bo płyta zanim wgrałem nowy BIOS, miała stary z przed pół roku (długo chyba na magazynie siedziała), więc może bateryjka BIOS tego nie przeżyła?

 

Co to może być? Płyta, czy raczej pamięci? :P

 

 

EDIT:

A jeszcze próbowałem w BIOS wczytywac dla pamięci profil XMP oraz DOCP, ale nic to nie pomogło. Na standardowych ustawieniach pamięci przy 1333 MHz dostawały napięcie 1,48.

Druga ciekawostka, to mocno grzejący się procesor - zaraz po starcie w BIOS hardware monitor pokazuje 54 stopnie, a radiator noctua jeszcze bez wiatraka cały ciepły. Dziwne.

Link to post
Share on other sites

nowy bios nie może psuć taki rzeczy, chyba że się zflashował z błędem, niemniej wszystko wskazuje na błąd płyty głównej, oddaj na gwarancję niech sprawdzą co i jak albo od razu wymienią na nową

 

co do temperatur to faktycznie dziwne, albo źle założono cooler albo coś jest nie halo z czujnikiem temperatury

Link to post
Share on other sites

no skoro bez klawiatury nie ma problemu to tak napewno wyglada problem z pamiecia;)

 

dla 1333 to za duze napiecie dla ramu daj standard 1.35 plyta zle je wykrywa choc napiecie nie powinno byc wadą + ustaw recznie czasy

wadą moze byc sprawdzanie przez bios - powylaczaj wszystkie testy startowe

 

ta klawiatura to zbyt podejrzane moze cos w opcjach ustawien tego przedzialu kombinuj - sekcja wyjscia/wejscia

Link to post
Share on other sites

No to jednak była padnięta płyta, wymienili mi w sklepie na nową i odpaliło wszystko od pierwszego razu. Ale dwa wieczorki stracone na niepotrzebną walke. Ja to mam pecha.

 

Wczytałem w BIOS profil XMP dla pamięci i przestawiły się na 1600, a procka na 2,73. Temperaturki procka 32 stopnie na noctua U12P - dzięki wszystki za porady, bo chciałem na poczatku kupić mniejszą U9B.

 

Jeszcze dwa pytania/problemy:

1. Podczas startu lub resetu systemu słychac dziwne pojedyncze trzaski. Na necie wyczytałem, że to może być z Xonara i jest to podobno normalne. Wieczorkiem spróbuje wyciagnąc karte i sprawdzic jak bedzie bez niej, ale jesli to karta, to troche to dziwne.

2. Podczas odłącznia pendrive z USB (ikonką odłącz urządznie na pasku powiadomień) Windows daje info, że urządzenie jest odłaczone i można je wyciągać, ale pen dalej sie świeci tak jakby pracował. Czy to normalne?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...