Skocz do zawartości

Co w tym zestawie wymienić?


Recommended Posts

No i jednak coś jest nie tak z moim sprzętem. Zainstalowałem sobie starego Stalkera (Shadow of Chernobyl) i objawy są identyczne. Tzn. na max ustawieniach detali gra się przycina i to jeszcze bardziej niż w Company of Heroes. Wygląda to tak, że idąc do przodu po pustym terenie (żadnych innych postaci) obraz zatrzymuje się na chwile i potem mozna iść dalej. Te zatrzymania nie są zbyt długie (trwają pewnie nawet niecałą sekunde), ale są często(średnio co 5 sekund).

 

I powiem tak - nie znam się na sprzęcie tak jak Wy tutaj na forum, ale tak na logike, jesli ta gra powstała 2 lata temu, to chyba wtedy istniała juz jakaś karta, na któej ta gra mogła chodzic płynnie na full detalach. Minęło dwa lata i nie chodzi mi na karcie, która chyba jest znacznie lepsza od ówczesnych. Nie wiem, może to wina sterowników, albo czegoś innego, a nie sprzętu. Nie mam juz pomysłów.... :P

Link to post
Share on other sites

I powiem tak - nie znam się na sprzęcie tak jak Wy tutaj na forum, ale tak na logike, jesli ta gra powstała 2 lata temu, to chyba wtedy istniała juz jakaś karta, na któej ta gra mogła chodzic płynnie na full detalach. Minęło dwa lata i nie chodzi mi na karcie, która chyba jest znacznie lepsza od ówczesnych. Nie wiem, może to wina sterowników, albo czegoś innego, a nie sprzętu. Nie mam juz pomysłów.... :P

nikt nie gra na antyaliasingu 16Q wez to zrozum ustawienia very high w grze niemaja nic wspolnego z ustawieniami AA - mozna grac na very high , full detal i AAx0 nawet

juz napewno nie w grach gdzie wystepuje bardzo wiele zlozonych obiektow do przefiltrowania

takie ustawienia ktore sobie zalozyles beda dostepne moze w gt300 gdzie podobno pamiec ma miec olbrzymia (jak na dzisiejsze gry) przepustowosc - kontroler 512bitowy +kosci ddr5

P.S chcesz miec AAx16Q odpal rozdzielczosc 800/600 albo jeszcze lepiej 640/480 i wowczas ciesz sie full mozliwymi ustawieniami przy pelnej plynnosci ;)

Link to post
Share on other sites

lopez2 - zrozumieć to pewnie nie zrozumie, ale moge się z tym pogodzić jako aksjomatem dla mnie. Ponieważ nie znam sie na tych sprawach zbyt dobrze, to naprawde ciężko mi pojąć, że ktoś robi gre, która na maksymalnych ustawieniach nie pójdzie na żadnej wtedy znanej karcie graficznej. To jest po prostu dla mnie nielogiczne. To tak jakby wyprodukować szybki samchód, a w instrukcji napisać, że nie wynaleźiono jeszcze takiego paliwa, które w pełni wykorzysta jego moc i pod pedał gazu należy podłożyc cegłówke. Ale dziękuje ci za te wyjaśnienia, mimo wszystko bedę szukał dalej co jest przyczyną tych przycięć w grze.

 

Junior - poniżej screen z testu 3DMarka, możesz ocenić to jakoś?

 

http://www.fotka.pl/531e145575/3Dmark_a.html

http://www.fotka.pl/8a4d39aef9/3Dmark1.html

Link to post
Share on other sites

zly przyklad z tym samochodem

jesli juz to raczej tak jakbys zabral sie za podroz na ksiezyc wozem chocby to nawet bylo Ferrari :P

analogiczna sytuacja jest np w aparatach foto tam tez sie daje uzytkownikowi mozliwosc ustawiania wysokiego ISO (czulosc filmu/matrycy)

np ISO 6400 - no niby jest ale ze jakosc zdjecia przy takim ustawieniu ma bardzo malo wspolnego z dobra jakoscia to norma mimo wszystko w niektorych sytuacjach pewnym uzytkownikom moze sie przdac

tak samo aa16q jest taka opcja ktora moze sie niektorym w pewnych oklicznosciach przydac ale trzeba podchodzic do tej opcji ze zrozumieniem i uwzglednieniem potrzeb programu a nie slepo wlaczac ja wszedzie na stale

 

co do wyniku smarka to nieodbiega w zaden sposob od normy - biorac pod uwage ze proca masz ustawionego tylko na 3.1 a uzywasz w tescie standartowej niskiej rozdzielczosci gdzie karta sie nieprzepracowuje a niskie taktowanie proca nienadaza to tu masz wynik ograniczony poprostu tymi 3 ghzami - 15200 niczego sobie wynik

porownaj np tu

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

karty9800gtx+ z 9800gx2

w marku06 pomimo ze 9800gx2 jest o wiele mocniejsza grafa uzyskuja taki sam wynik poprzez niskie taktowanie phenoma uzytego do testowania 9800gx2 kontra 3.8 c2d przy slabej karcie . gdyby uzyto rozdzielczosci 1900 sytuacja calkowicie by sie odwrocila

Link to post
Share on other sites

lopez2 - dzięki za wyjasnienia, widze że masz sporo wiedzy w tym temacie.

Czy mógłbym Cię jeszcze prosić o rozwinięcie tej myśli?

"...gdyby uzyto rozdzielczosci 1900 sytuacja calkowicie by sie odwrocila". Czy mam to rozumieć tak, że wtedy całą prace bierze na siebie karta, a procesor jest mniej ważny?

 

Widze, że jednak musze zaznajomić sie z tematem podkręcania, aby uderzyć w tego procka.

Ale widzisz ja jestem "ilościowcem" i lubie wykresy, liczby, tabelki. Na forum ludzie często piszą właśnie: w tym zestawie podkręć procesor, w innym wymień RAM, w innym podkręć grafike bo procesor jest wystarczający. To pytanie zadałem na poczatku tego wątku, ale jakoś nikt nie odpowiedział. Czy jest jakiś soft, który pokarze mi w postaci liczbowej który element mojego zetawu ogranicza inne i w jakim stopniu? A może nie ma czegoś takiego i jedyny sposób to własnie porównywanie wyników swojego benchmarku z innymi w podobnej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Czy jest jakiś soft, który pokarze mi w postaci liczbowej który element mojego zetawu ogranicza inne i w jakim stopniu? A może nie ma czegoś takiego i jedyny sposób to własnie porównywanie wyników swojego benchmarku z innymi w podobnej konfiguracji?

Nie ma, dobiera się na podstawie wyników w grach właśnie :P

A w jednej grze procesor może być mniej ważny, a w drugiej bardziej.

No i im wyższa rozdzielczość, tym ważniejsza karta graficzna. Ale jak masz słaby procesor to i najlepsza karta nie pomoże.

 

Można to łatwo sprawdzić - jak zmniejszasz rozdzielczość detale, a klatek raczej nie przybywa, to procesor jest ograniczeniem. Jak przybywa, to karta graficzna.

Link to post
Share on other sites

"...Można to łatwo sprawdzić - jak zmniejszasz rozdzielczość detale, a klatek raczej nie przybywa, to procesor jest ograniczeniem. Jak przybywa, to karta graficzna." - o.... i mam już jakiś pierwszy miernik i jednostke pomiaru. Dzięki. 8-)

 

A jesli chodzi o mój procesor(E8500), to w tym teście w tej konkretnej grze na nieco gorszej karcie wypada chyba nieźle. Szkoda tylko, że to nie jest test na full ustawieniach i na większej rozdzielczości.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-47

Link to post
Share on other sites

Windows nic nie blokuje, po prostu 32-bitowy system (nie licząc systemów serwerowych) obsługuje maksymalnie 4 GB pamięci - zarówno XP jak i Vista.

 

Ale te 4 GB to cała pamięć w komputerze, a więc:

- pamięć RAM

- pamięć karty graficznej

- cache procesora

- cache dysku twardego

i inne, jeśli są.

 

Po odliczeniu zostaje na RAM najczęściej jakieś 3.2 - 3.5 GB, w zależności od sprzętu (jak masz kartę graficzną z 1GB, to może być nawet mniej niż 3GB).

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem to problem z pamiątkami to one odpowiadają za wczytywanie dużych powierzchni map w grach....

Za wczytywanie map/leveli odpowiedzialny jest dysk, wczytywanie nawet z najwolniejszych pamięci byłoby i taki kilkadziesiąt razy szybsze.

 

spróbuj skombinować sobie win xp 64 może to coś da xD

Sam system tu nic nie da. Gry przecież są 32 bitowe więc więcej niż 2GB nie zostanie im przydzielone - gier x64 na razie brak, albo ja się z takimi nie spotkałem.
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Wracam do tematu z przed roku, gdyż pora już ten zestaw wymienić.

 

Aktualnie mam:

1. Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz

2. Asus P5K Pro P35

3. Patriot 'PDC24G6400LLK' 2x2GB DDR2 PC2-6400(400MHz) (5-5-5-12)

4. Asus Geforce GTX 285 1GB.

5. Antec Neopower 650W

6. Antec Performace Plus

7. Sygate 7200 500GB

 

Wymysliłem sobie coś takiego:

1. Intel i5-750

2. Asus P7P55D-E

3. Noctua NH-U9B SE2

4. Samsung F3 500GB x 2 RAID0

5. Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Viper II Sector5

6. Fractal Define R2 (już kupiona)

7. Asus Xonar DX

, czyli ze starych rzeczy zostaje zasiłka i grafika.

 

Komputer jest uzywany głównie do gier, filmów HD, troche aplikacji na javie. Zależy mi najbardziej na stabilności, gdyż często sprzęt chodzi cały dzień. Zamierzam go lekko podkręcić tak o 20-30%.

 

Co o tym zestawie myślicie? Przyznaje, że nie mam za bardzo przekonania do wyboru pamięci, może coś lepszego zaproponujecie w tej cenie, tak żeby jeszcze nie kłóciło sie z noctua?

Link to post
Share on other sites

Ty chcesz wymienić swój bdb sprzęt? Zrobisz wielką głupotę wydając tyle kasy, a zysku będzie mało.

Zrób tak kup 4 rdzenie na LGA775+ dobre chłodzenie, no i dysk podaj dokładnie jaki masz model, bo może wystarczy dorzucić 2 taki sam i go spiąć w RAID0, lub jak jest to słaby dysk to kupić Samsung F3 500GB (2X) RAID0.

 

Procesor : http://www.allegro.pl/item1038015209_co ... cr_g0.html

 

Chłodzenie CPU : http://www.allegro.pl/item1031054818_si ... 2_am3.html

 

No i dysk, ale najpierw napisz jaki masz (dokładnie)

Link to post
Share on other sites

Dysk - Seagate ST3500320AS, musze go wymienic, bo idzie o drugiego komputera w domu i juz ma ponad dwa lata.

Dlaczego ten quad jest lepszy od i5-750?

 

A sprzęt musze odnowić, bo jak nie wydam teraz kaski, to pójdzie na coś innego :D

Kto żonaty ten zrozumie :P

Link to post
Share on other sites

zmiana na i5 to juz jakas sensowna zmaiana

sensowna, to zależy pod jakim względem, bo na pewno nie ekonomicznym, natomiast jeśli autor jest skłonny wywalić kasę na kilkunasto/kilkudziesięcio procentowy wzrost wydajności to ja mu nie bronię

 

EDIT: quad nie jest lepszy od i5, ale nie wiele gorszy i nie wymaga przesiadki na całej linii

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...