Skocz do zawartości

Co w tym zestawie wymienić?


Recommended Posts

No ja chciałem tak, żeby autor nie musiał zbytnio kasy wyrzucać, no ale jak może to niech kupuje.

W tym twoim zestawie zmieniłbym płytę główną na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=21586

 

Chłodzenie na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=24183

 

Pamięci tych bym nie brał, bo mają wysokie radiatory, a to może kolidować z chłodzeniem CPU, brałbym takie ramy http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20990 mają niskie napięcia (1,35V) bardzo dobrze się kręcą

 

Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam ! :)

Link to post
Share on other sites

Wiem, że E8500 to dobry procesor i i5-750 będzie dla moich potrzeb tylko o 20-30% szybszy. Ale ja nie zmieniam sprzętu tylko dla wydajności. Chce sie przesiąść na nową platforme i nie wymieniam tylko procesora. Sprzęt ma już ponad dwa lata i był intensywnie użytkowany jeśli chodzi o czas pracy (bez OC) i najzwyczajniej chce go wymienić. Mam na to 3000PLN, więc przejście na S1156 jest dla mnie optymalne - S1366 na moje potrzeby to za duzo.

 

W tym twoim zestawie zmieniłbym płytę główną na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=21586

 

No więc tak, jesli chodzi o płyte główną, to wybierałem tylko między Asus i Gigabyte, ale teraz gigabyte musze wykluczyć, gdyż na wszystkich płytach gniazdo zasilania procka jest za bardzo przesunięte w prawo i po prostu kabelek z zasilacza mi nie sięga w nowej obudowie (Fractal), a w Asusie jest ok. MSI odpada, bo zależy mi najbardziej na bezawaryjności i stabilności, a w sklepie, w którym zawsze się zaopatruje, najwięcj zwrotów jest teraz z MSI.

 

Asus P7P55D odpada z trzech powodów:

1. Złe umiejscowienie slotów PCIEx1 - grafika zasłoni juz jedno, a jak pomyśle o jakims lepszym chłodzeniu to zasłoni wszystkie, a Xonar jest na PCIEx1

2. Stara architektura

3. Zapinki foxconn

 

Dlatego wybrałem nowszą wersje z dopiskiem "-E"

 

Chłodzenie na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=24183

 

Jeśli chodzi o chłodzenie, to tak jak pisałem wczesniej zbyt dużego OC nie mam zamiaru robić, więc zależy mi aby cooler nie był duzym klockiem i tutaj Noctua U9B jest chyba najwydajniejszym coolerem przy tak małym rozmiarze i wadze.

 

Pamięci tych bym nie brał, bo mają wysokie radiatory, a to może kolidować z chłodzeniem CPU, brałbym takie ramy http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20990 mają niskie napięcia (1,35V) bardzo dobrze się kręcą

 

Właśnie tych wysokich radiatorów się obawaiam. G.Skill nigdy nie miałem, zaraz sobie poszukam jakiś review.
Link to post
Share on other sites

a w czym lepsza noctua od fortisa ? (raczej nalezaloby zapytac gorsza )

dzieki tym kilku centymetrom i lepszym rurom zyskasz bezglosna prace a na noctue tyle ze kasy wiecej wydasz ale jesli drobne roznice w rozmiarze maja Ci cos polepszyc ...

Link to post
Share on other sites

nie ma testow fortisa mozesz za to szukac testow spire eclipse przeprowadzanych na pasywie bo testy wentylowane nijak sie maja do rzeczywistosci ewentualnie na jednakowym wentylu

 

nie ma porownania fortisa do noctua u9 - to nawet nie ma potrzeby szukac bo z gory wiadomo kto odpada w przedbiegach

za 120 zl to az grzech go nie kupic

Link to post
Share on other sites

nie ma porownania fortisa do noctua u9 - to nawet nie ma potrzeby szukac

za 120 zl to az grzech go nie kupic

czyli wg Ciebie fortis o wiele lepszy?

 

A jakie pamiątki jeszcze polecisz 1600MHz - kręcące sie, ale najważniejsza dla mnie stabilność.

Link to post
Share on other sites

ja licze tylko rury ich ilosc , srednice , ilosc lisci i rozlozenie rur w lisciach reszta jest malo istotna - wynik jest zawsze z gory do przewidzenia

 

pamieci to zalezy od sklepu - jesli kupuje to te ktore akurat sie oplacaja przy swoich parametrach

 

ostatnio widzialem "b.ladne" skille 1.35v 1333 -7-7-7-18 za 430

 

wazne by na kwadratowych kosciach - latwo trafic na tanie prostokatne - nie sa szczegolnie dobre bynajmniej jestem do takich od dawna uprzedzony

Link to post
Share on other sites

eco jak to Kubbak juz dopowiedzial pojda znacznie wyzej pomimo swojego standardowego ustawienia - niekupilbym niczego powyzej 1333 pojdzie b.wysoko niewiem czy niedobije nawet do 2000 a 1800 napewno przy zachowaniu stosunkowo niskiego napiecia

 

i nic powyzej i750 - to zbytek

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie z

Rozumiem, że dla moich zastosowań kupowanie pamięci 1800MHz i 2000MHz jest niepotrzebne i 1600MHz w zupełności wystarczą, nawet po lekkim podkręceniu i5-750?

z tym procem posiadanie pamięci szybszych niż 1333 mija się z celem, tzn praktycznie nic nie daje

Link to post
Share on other sites
zdecydowanie z
Rozumiem' date=' że dla moich zastosowań kupowanie pamięci 1800MHz i 2000MHz jest niepotrzebne i 1600MHz w zupełności wystarczą, nawet po lekkim podkręceniu i5-750?[/quote']

 

z tym procem posiadanie pamięci szybszych niż 1333 mija się z celem, tzn praktycznie nic nie daje

 

No nie koniecznie. Jak dla mnie 1600 MHz idealne pod OC ...

Nie warto kupować 1800 czy 2000 MHz bo do codziennej pracy to nic nie daje.

Oj przepraszam no może w testach :P

Link to post
Share on other sites

Czyli ostatecznie po modernizacji zestaw będzie następujący:

 

1. Intel i5-750

2. Asus P7P55D-E

3. Noctua NH-U9B SE2

4. Samsung F3 500GB x 2 RAID0

5. Gskill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB

6. Fractal Define R2

7. Asus Xonar DX

8. Antec Noepower 650W

9. Asus GTX 285

 

Ktoś jeszcze zaproponuje jakieś zmiany?

 

Myśle jeszcze sobie o założeniu tego na grafike i jej lekkie podkręcenie:

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accelero-xtreme-gtx-pro,produkt,552091.html?from_category=103_96

Czy przy takim procesorze i pamięciach kręcenie tej karty ma sens?

Link to post
Share on other sites

ta noctua jest trochę nieproporcjonalna pod względem cena-wydajność, jak chcesz dać tyle to lepiej wyjdziesz na scythe yasya

Jeśli chodzi o cene to masz racje, ale pisałem wcześniej , że specjalnie na super wydajności mi nie zależy, natomiast nie chce dużych klocków. Wydaje mi się, że przy takich małych rozmiarach i wadze noctua jest najwydajniesza.

Link to post
Share on other sites

a noctua ma 95*95*125, więc róznice są spore

nie chodzi o to, że cos mi gdzieś zawadzi - może to kogoś zdziwi, ale jak w budzie lubie też mieć porządek, ładne rozplanowanie elementów i duży przewiew. Tak więc jak zainstaluje cooler na procesorze to chciałbym jeszcze coś potem widzieć na tej płycie głównej :P

 

Dlatego wole troche dopłacić i mieć coś mniejszego o porównywalnej wydajności. Nie zawsze cena jest najważniesza. Poza tym noctue cenie tez za późniejszy support w przypadku zmiany podstawek, czyli ten sam cooler można potem używac jeszcze raz.

Link to post
Share on other sites

Dlatego wole troche dopłacić i mieć coś mniejszego o porównywalnej wydajności.

wydajność nie jest porównywalna, yaysa można porównać z mugenem ale jest mniejsza, tymczasem ta noctua jest dość przeciętna, więc w upalne lato będziesz miał z budy nawiew jak z piekarnika, chyba że masz klimę w pokoju i okrągły rok stałą temperaturkę ok 19-20 stopni to ok

a jak już chcesz koniecznie noctuę to weź NH-U12P jest przynajmniej wydajna

 

PS żaden z tych coolerów niczego ci nie zasłoni

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...