Skocz do zawartości

Co w tym zestawie wymienić?


Recommended Posts

Witam. Mądrzy ludzie, może pomożecie.

Posiadam aktualnie taki zestaw. Ostatnio wymieniłem 8800GTS-TOP na 285GTX, ale nie widze znacznej poprawy w grach. Pewnie coś mi spowalnia cały zestaw , ale co?

 

1. Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz (rev.C0 niestety-podobno to źle)

2. Asus P5K Pro P35

3. Patriot 'PDC24G6400LLK' 2x2GB DDR2 PC2-6400(400MHz) (5-5-5-12)

4. Asus Geforce GTX 285 1GB.

 

Nic nie podkręcam, bo nie umiem :(

Jak w ogóle sprawdzić, co w tym zestawie jest wąskim gardłem? Sa do tego jakieś programy?

Link to post
Share on other sites

No ale ja właśnie nie umiem podkręcać, chociaz może pora się tego nauczyć. A jest w ogóle jakiś soft, który pokaże mi w formie tabelki, wykresu.... które elementy systemu nie są w pełni wykorzystywane, a które spowalniają go i jak to wygląda w liczbach?

Czyli np. karta graficzna w aktualnej konfiguracji jest wykorzystywana w 80%, ale upgrade procesora o 50% spowoduje pełne wykorzystanie mozliwości karty.

sorry, że tak po chłopsku pisze, ale wy sie tutaj dobrze znacie na tym, a ja się znam dobrze na innych rzeczach :(

Link to post
Share on other sites

Dysk twardy: Seagate ST3500320AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Podzielony na 3 partycje:

C: 50GB /System+Programy/

D: 300GB/Dane+Instalacje gier/

E: 120GB/Śmieci i rózne temporarne dane/

 

Partycje C i D defragmetacja raz na tydzień.

Partycja E defragmentacja rzadko, faktycznie fragmentacja tego jest pewnie duża, ale gra przecież z tego dysku nie korzysta. Defragmentacje robie Perfect Diskiem.

 

manioor - faktycznie sobie przypominam, że gdy gra się przycina, to dysk zaczyna dziwnie rzęzić, więc może tutaj jest problem.

Link to post
Share on other sites

ja osobiscie nie jestem za partycjonowaniem dysku na wiecej niz 2 partycje.

 

uwazam ze dysk 500gb powinien byc podzielony 150GB (system + programy + gry) i 350GB na pliki wlasne (muzyka, filmy, zdjecia, obrazy plytd itd.)

 

zrob defragmentacje calego dysku normalnym windowsowskim narzedziem do defragmentowania i wtedy zobacz. Ja cos watpie ze przy takim sprzecie gry Ci sie przycinaja.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o antywiry i w ogóle programy, to staram się uzywac w wersji portable, jesli takowe są dostępne.

Antywiry których uzywam to: avast, comodo, trojan remover.

Wszystkie są ustawione na sprawdzanie offline, nic nie chodzi mi w tle. Nie lubie tego po prostu. Mam powyłączane wszystkie zbędne usługi i autostarty.

System Win XP SP3. Po starcie kompa system zajmuje 130 MB w pamięci.

Link to post
Share on other sites

nie zauwazylem, twoje ramy kreca sie z 400mhz ? :>

 

nie znam sie dokladnie na tym hardware ale chyba 400mhz to slabo i nawet ich ilosc nie zastapi 800mhz tak mi sie wydaje. sproboj podkrecic troche ramy moze to pomoze Ci zniwelowac lagi a jak nie to wymiana na 4gb 800;]

Link to post
Share on other sites

manioor - dzięki za wskazówki, ale tak jak napisałem na początku, nie znam się na tych sprawach zbyt dobrze i powiem wprost, że nie wiem jak to sparwdzić nawet. :oops:

Może taki report z everesta to wyajśni, czy te pamięci sa wykorzystane optyamlnie:

----------------------------------------------------

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333)

Nazwa płyty głównej Asus P5K Pro (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake P35

Pamięć fizyczna 3328 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

DIMM1: Patriot Memory PDC24G6400LLK 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-12 @ 400 MHz) (4-4-4-8 @ 266 MHz) (3-3-3-6 @ 200 MHz)

DIMM3: Patriot Memory PDC24G6400LLK 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-12 @ 400 MHz) (4-4-4-8 @ 266 MHz) (3-3-3-6 @ 200 MHz)

 

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 12:10

Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 12797 MB/sek

 

Właściwości modułu pamięci:

Nazwa modułu Patriot Memory PDC24G6400LLK

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 2 GB (2 ranks, 8 banks)

Typ modułu Unbuffered DIMM

Typ pamięci DDR2 SDRAM

Szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 1.8

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci:

@ 400 MHz 5-5-5-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 21-42-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 266 MHz 4-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 14-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 200 MHz 3-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 11-21-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

 

Enhanced Performance Profile:

Profile Name High Performance

Optimal Performance Profile Tak

Szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)

Wartość napięcia 2.2 V

Taktowanie pamięci 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS)

Row Cycle Time (tRC) 20T

Command Rate (CR) 2T

Write Recovery Time (tWR) 6T

----------------------------------------------------------

dodatkowo screen z CPU-Z:

http://screeny.pl/145118

Link to post
Share on other sites

to musi dzialac na fullach no nie ma h...

 

ddr2 4gb x 8 intel CD 3,2 i gtx 285 na full hd powinno ciekac bez laga.

 

sproboj zrobic defragmentacje a nastepnie jezeli to nie pomoze format i 2 partycje 150/350.

 

to musi dzialac !

Link to post
Share on other sites

Czyli uważacie, że płyta, procesor i pamięci nie ograniczają karty graficznej. Rozumiem, ze to ocena subiektywna. Ja lubie liczby, dlatego pytałem o pragram, który mi to pokaże.

 

manioor - o dysku w ogóle nie pomyslałem, a to tez może byc przyczyna. Znacie może jakis ciekawy program, który przetestuje mi dysk twardy? Pewnie chodzi tu o czasy odczytu i zapisu i ilosc przesyłanych danych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

na jakim systemie pracujesz? jakich ustawien do tej gry uzywasz?

moze masz AA ustawione zbyt wysoko? jezeli wybrales 16Q to zapomnij ;)

nawet na viscie dx10 przy 1920/1200 AAx4 AFx16 ustaw.high powinienes miec okolo35 klatek. oczywiscie czym wieksza/rozbudowana zadyma tym fps bedzie spadal moze nawet do 25 ale zeby az zauwazalnie cielo? gdzies z czyms musiales przesadzic

Link to post
Share on other sites

delikatnie podbij taktowanie karty np. Riva Tuner ( pamiec i prockek o 5 ). w przypadku EVGA GTX 285 FTW tak wlasnie trzeba bylo zrobic zeby zaczela pracowac jak nalezy. dodatkowo zobacz czy odpowiednio wpiales karte do zasilacza - moze dostawac za malo mocy. ostatnia rzecza jest procesor ktory powinien chodzic przynajmniej na @3.8 co nie powinno byc najmniejszym problemem dla C2D.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

zeby miec plynnie w AA16Q to musialbys raczej podkrecic pamiec tak z conajmniej o 1/3 wartosci czyli o wielkosci nieosiagalne . daj spokuj z 16Q i zejdz poprostu na ziemie :lol: 8x powinno w zupelnosci wystarczyc wielkiej roznicy (o ile wogole) nie zobaczysz

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy everest dobrze pokazal ale pamięci powinny być w Slot1 i Slot2 a ty masz z czego co widzę w slot1 i slot3 :ugeek: Zrób Slot1 i Slot2 i zrób OC E8500 i GTX285 i zakup pentagram karakorum na CPU i mógłbyś mieć lepsze pamięci np.

OCZ 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe 252,15 zł to tylko jak chcesz zmienić te patrioty na inne bo są do niczego moim zdaniem bo je mialem.

Link to post
Share on other sites

DIXON - przyznaje, ze nie wiem jak mam włożone, musze otworzyc obudowe i zobaczyc. Czy możesz mi wyjaśnic jakie ma znaczenie inne obsadzenie tych slotów?

.daft - wydaje mi się, że podłączyłem karte prawidłowo, tzn. dwa wejscia na prąd, bo inaczej chyba w ogóle by nie działała?

Link to post
Share on other sites

Czy możesz mi wyjaśnic jakie ma znaczenie inne obsadzenie tych slotów?

Pamięci powinny być włożone w sloty o tych samych kolorach by działały w trybie Dual Chanel ale na moje oko jeśli są w slocie 1 i 3 to są dobrze obsadzone.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...